Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
15. Máj , 2024, 20:22:17
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako casto menit struny?  (Prečítané 37787 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #75 kedy: 29. September , 2008, 14:03:43 »

V krcme ti naleju talento kolko len chces  Na zdravie!
my tomu hovorime "noty", vzdy niekde na nejakej akcii ked ma kamarat gitaru tak len zakrici: "hej, nalej mi noty" potom mu to ide vzdy lepsie, a hlavne "spev"  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
hego-bass
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125



« Odpoveď #76 kedy: 29. September , 2008, 14:06:14 »

NO m,ne sa raz stalo ze somroztrhol na base Gcko, ale ta to som mal prvy den basu no este staru a som ladil podla gitary:))
Zaznamenané

I'm Bassist.
The best of: Sam Rivers, John Myung, Robert Trujillo
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #77 kedy: 29. September , 2008, 14:52:52 »

nemozem si pomoct, ale ja nechapem, ked tu citam ako kazdemu praskaju struny, hlavne v tom ze kazdu chvilu, ja hravam cca 6 rokov na gitarach, mam 4, dve elektricke a 2 akusticke, a teda za cely zivot mi praskla raz v zivote struna, aj to lebo som do toho jebal jak drevorubac, co vy s tymi strunami robite???  Fuuha zíram

......no a najväčšia srandaj je že tiež mám ešte tre elektriky a akustiku........a na tých som strunu ešte ani raz nedrapol........to vždy len na base......a pri normálnom hraní a nikdy nie Gčko........a nie som, žiadny nadupaný svaláč či niečo podobné.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #78 kedy: 29. September , 2008, 14:57:20 »

ja sa tiez pridavam k tym menej talentovanym, ktori este pri hrani neprdli strunu..asi budem musiet viac chodit do krcmy nech mi naleju 52%-ho talentu  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 29. September , 2008, 14:57:37 od styrioci » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #79 kedy: 29. September , 2008, 15:20:01 »

ja sa tiez pridavam k tym menej talentovanym, ktori este pri hrani neprdli strunu..asi budem musiet viac chodit do krcmy nech mi naleju 52%-ho talentu  Bavím sa skvele

........už keď sme pri tom tak skús rovno 72%.......uvidíš, že to bude lacnejšie........ Bavím sa skvele .....ale tým to nie je.......dokonca ešte na Squier Precision Special V.......sa mi Ečko roztrhlo keď bola basa odložená do stojanu.......a neroztrhla sa na nute a ani na kobylke ale v polovičke hmatníka........absolútne neobvyklé miesto......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #80 kedy: 29. September , 2008, 20:51:19 »

........už keď sme pri tom tak skús rovno 72%.......uvidíš, že to bude lacnejšie........ Bavím sa skvele .....ale tým to nie je.......dokonca ešte na Squier Precision Special V.......sa mi Ečko roztrhlo keď bola basa odložená do stojanu.......a neroztrhla sa na nute a ani na kobylke ale v polovičke hmatníka........absolútne neobvyklé miesto......
naco 72% ked mozes mat 80%...viac sa uz asi ani neda zohnat  Bavím sa skvele uz iba denaturovany lieh Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #81 kedy: 29. September , 2008, 21:02:12 »

uz iba denaturovany lieh Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
hej, ale ked chces poldeci denaturaku, tak si musis naliat do decaka, lebo pokial stihnes prilozit k ustam, tak sa ti polka odpari  ha ha ha
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #82 kedy: 29. September , 2008, 21:09:19 »

hej, ale ked chces poldeci denaturaku, tak si musis naliat do decaka, lebo pokial stihnes prilozit k ustam, tak sa ti polka odpari  ha ha ha
vyskusame??  Ja som čert.. Ja som čert..
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #83 kedy: 10. Jún , 2009, 16:00:34 »

mohol by mi niekto vysvetlit aky je rozdiel medzi zvukom niku a ocele? su struny este aj z inych materialov? ak ano tak mi prosim ozrejmite tuto problematiku soundu a materialu z ktoreho je struna.
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #84 kedy: 10. Jún , 2009, 21:20:11 »

Tenke struny neopletane (elektricke) su jedny a tie iste, co som si vsimol u daddaria - plain steel. Chcel som stainless steel, ale tenke su stale tie iste. Opletavana cast na hrubych strunach je ina. Na http://store.daddario.com/category/144875?language_id=1&currency_id=1 mas pri type strun na elektricku gitaru uvedene aj ci je zvuk ostry alebo makky. Tiez tam je aj pokec pre ten material.
« Posledná zmena: 10. Jún , 2009, 21:22:18 od mcmaros » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #85 kedy: 10. Jún , 2009, 21:26:24 »

kedze je to tema v basach, tak predpokladam ze neopletanu strunu na basu velmi nestretnes  :)
niklove struny nemaju taky ostry plechovy ton ako ocelove. ak hladas prijemny basovy zvuk, tak vyskusaj nejake niklace, ak radsej nieco plechove a agresivnejsie, tak ocelove.
Zaznamenané

o-yep sro
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #86 kedy: 10. Jún , 2009, 21:32:01 »

Aha, to som si nevsimol, ze to je o basach. Toto forum ukazuje temy piate cez deviate. Bavím sa skvele
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #87 kedy: 17. Jún , 2009, 11:39:01 »

.....včera som si kúpil a hneď aj nahodil ocelovky medium light od EBS http://www.bass.se/2007/nlssteel.htm stáli ma 35,60 Eur......ani som sa nenazdal a z výmeny strún sa stala vyše dvojhodinová procedúra, okrem nastavenia oktáv, dohmatu a rozteče strún som ešte vyčistil hmatník, odšróboval pickguard a poutieral prach nastavil výšku snímačov, no ale k strunám......tieto ocelovky majú o dosť drsnejší povrch ako nicklovky EBS, takže ich asi budem musieť pred hraním mazať dunlopom, aby sa prsty na nich kĺzali, majú neskutočne jasný tón a dlhý sustain už dlhšiu dobu som nebol tak spokojný zo strunami.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #88 kedy: 17. Jún , 2009, 11:42:02 »

moja skusenost s fast fretom a charakterom novych ocelovych strun je taka, ze po aplikacii fast fretu mi zneli menej cinkavo, ako keby pod dekou. nikdy som tomu neprisiel uplne na chut  Smútim
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #89 kedy: 17. Jún , 2009, 11:55:28 »

.....teraz sa priznám, že neviem čo s tým robiť, lebo raz sú drsné tie struny, asi ako pilník a s fast fretom tiež nemám najlepšie skúsenosti a dunlop 65ku som už nanášal aj na čisto nové struny či už ocelové GHS Supersteels, alebo nicklové EBSky a pekne zjemnili slajdy prstami, ktoré predtým zneli rušivo.....rád vyťahujem tón po strune do oktávy, no ale na týchto to zneje ako nálet bombardéra v II. svetovej......  Bavím sa skvele takže s tým musím nieo robiť......
« Posledná zmena: 17. Jún , 2009, 11:56:28 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.