Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 04:44:34
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Sustanie potenciometra  (Prečítané 11481 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 03. Apríl , 2008, 16:06:18 »

som si isty. co je idealny priebeh ? pozvolny nabeh, aby sa dal robit napriklad plynuly tzv. huslovy efekt. a na konci drahy je dobre, ked je priebeh rychlejsi, aby som si mohol napri z 10 na 7 spravit uz poloskresleny, na 5 uz trebars cisty a zvysok drahy nech je uz len plynule stisovanie. to je moj ideal priebehu potenciometru na gitare.
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2008, 16:08:52 od rastis » Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 03. Apríl , 2008, 21:37:14 »

Aaaaaale,čo to zas riešite.Volume stale "naplno" a  Highway To Hell   Som metlak /alebo Jede,jede mašinka?/ Bavím sa skvele     Ked kupim gitaru za 20-30 lit. to ju mam hned rozobrat,aby som zistil,či su tam tie "spravne potaky" ? U niektorych gitar by to ešte šlo,ale u Fendra- booože,tolke šrobiky,no ne.....l by som to? Ja som čert..
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2008, 22:00:42 od ydur » Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #32 kedy: 03. Apríl , 2008, 21:41:44 »

načo poťáky,rovno zo snímača do ampu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ydur
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 03. Apríl , 2008, 21:44:07 »

načo poťáky,rovno zo snímača do ampu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
No,nejake kolečka tam musia byt,aby nebolo vidiet diery v gitare. Bavím sa skvele
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #34 kedy: 03. Apríl , 2008, 22:05:36 »

načo poťáky,rovno zo snímača do ampu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
presne nad tym rocky rozmyšlam načo su tam potaky...kazia zvuk Zdravíčko
Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #35 kedy: 03. Apríl , 2008, 22:06:35 »

presne nad tym rocky rozmyšlam načo su tam potaky...kazia zvuk Zdravíčko
Jeden vypínač....zapnúť_vypnúť gitaru a hotovo  Na zdravie!
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #36 kedy: 03. Apríl , 2008, 22:09:16 »

to je moc kua uber nevadi že to bzučiiiii Beeee
Zaznamenané

ydur
Hosť
« Odpoveď #37 kedy: 03. Apríl , 2008, 22:11:20 »

Jeden vypínač....zapnúť_vypnúť gitaru a hotovo  Na zdravie!
Žiaden vypinač. To by sa musel zas rozoberat,aby sa zistilo,či su tam vhodne kontakty-strieborne,medene alebo zlate. Bavím sa skvele
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #38 kedy: 03. Apríl , 2008, 22:13:13 »

treba mat vyhybku z kolajnice a nohou ju prepinat su tam minimalne straty Bavím sa skvele
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #39 kedy: 23. Február , 2009, 13:16:37 »

Nebudem aktualny, ale mozno niekomu pomozem.

Kupil som novy, nie moc drahy push-pull potenciometer a ked som na neho pasoval krytku, tak som ju asi pat krat dal dole lebo bola nakrivo. Lenze potenciometer zacal chrcat... Tak som sa nastval, kedze je to novy potenciometer nemoze byt vysuchana odporova draha, som ho rozobral a kontakty napruzil. Ocistil som aj olej ktory sa tam dostal z osky na odporovu drahu a znovu som ho poskladal a potenciometer znova funguje.

Problem moze byt rozobrat obycajny potenciometer. Pokial nema osku prichytenu o ten otocny mechanizmus pomocou sroubika, tak je to nerealne rozobrat. Ale push-pull sa da bez problemov rozobrat.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 23. Február , 2009, 13:31:04 »

v pripade nie moc draheho potenciometra je v 21. storocii v EU asi zaujimavejsia moznost kupit iny nie moc drahy potenciometer... alebo prvotne miesto nie moc draheho kupit predsa len trochu drahy a nemal by nastat popisovany sustiaci problem... si myslim.
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #41 kedy: 23. Február , 2009, 13:44:17 »

Stal 6,37€ a cakat na novy je blbost, ked sa da opravit behom par minut. Ale nabuduce kupim urcite tie drahsie.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #42 kedy: 23. Február , 2009, 16:32:26 »

alebo opatrnejsie nasuvaj krytku. na tych lacnych, rozumej 40Sk, ta oska zozadu kusok pretrca tak ju chytim rukami a nasuvam tu krytku a nemal by vzniknut popisovany problem.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #43 kedy: 23. Február , 2009, 18:59:45 »

Nie nic nepretrca, hlavne na push-pull. Problem bol vo vytahovani krytky potenciometra, ktory drzal celkom pevno. Ale aj tak to neni moc pevne riesene. Pri silnom tahani osky smerom von sa bezec zatlaca do odporovej drahy a ten plast vo vnutri vydava nechutny zvuk. Bezec je na plaste, tak to tak dopadne. Minule som nechtiac vytrhol osku na nie moc kvalitnom potenciometry. Je to nahouby, ale nechcel som davat za sprosty potenciometer 20€. Nabuduce dam, snad bude pevnejsi.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #44 kedy: 28. Február , 2009, 22:56:04 »

nj, ono tie nasuvacie krytky su zradne. lepsie su tie, ktore maju zboku srobik, ale to sa tiez neda pouzit na kazdy potenciometer... mali by to mat nejako inac vykoumane :)

inac radsej by som si kupil lacny za par centov a pri meneni krytky rovno kupim novy, ako kupit za 20 eur a riskovat ze sa dojebe - by Ta aj jebnut potom mohlo  Popiskujem si
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 23 otázok.