Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 04:40:18
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako su Gibsony nemoderne a uz len imidzove  (Prečítané 36536 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #30 kedy: 28. December , 2009, 22:17:32 »

Mňa napríklad prekvapilo zopár pozícií v tomto rebríčku, už som ho sem raz dával: http://www.guitarsite.com/news/features/top_10_metal_guitar_solos_of_all_time_part_two/
?§!.
Ok, mas pravdu...  Bravooo
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 28. December , 2009, 22:25:33 »

Nejde o rebríček. Jasné, ťažko je hodnotiť, či je Zakk Wylde "lepší" ako Al Pitrelli, keď obaja hrajú virtuózne. Dal som to sem pre niečo iné. Ja som napr. bol prekvapený, že In Flames, alebo dokonca Mayhem (!) používajú LP. Bez ohľadu na to, či ten článok sponzoroval Gibson, alebo nie. To len na margo toho, aký je Les Paul jednostranný, nemoderný a čojaviem čo. Ja sám ho pritom nepoužívam a nehrá sa mi na ňom dobre.

Ale zvacsa je moderny metal nahravany na vsetko mozne, len nie Gibson....
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #32 kedy: 28. December , 2009, 22:42:32 »

Mne hlavne pride komicke, ako sa tu vsetci bavime len o "modernom" hrani. Pritom to, ze Gibsony sa dodnes pouzivanu prakticky vo vsetkych zanroch od country cez jazz, blues po hardrock akoby bolo fuk. Pochybujem, ze lipove umelohmotne placky so silnymi humbuckermi sa mozu uplatnit v tolkych zanroch, tie su skor urcene len na uzsi okruh. Nerieste tu len "moderne" metalove hranie. Nastastie toho existuje stale podstatne viac.
« Posledná zmena: 28. December , 2009, 22:43:57 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #33 kedy: 28. December , 2009, 22:48:38 »

Mne hlavne pride komicke, ako sa tu vsetci bavime len o "modernom" hrani. Pritom to, ze Gibsony sa dodnes pouzivanu prakticky vo vsetkych zanroch od country cez jazz, blues po hardrock akoby bolo fuk. Pochybujem, ze lipove umelohmotne placky so silnymi humbuckermi sa mozu uplatnit v tolkych zanroch, tie su skor urcene len na uzsi okruh. Nerieste tu len "moderne" metalove hranie. Nastastie toho existuje stale podstatne viac.

presne tak... niekedy mam trosku dojem ze tu na fore existuje len detmetal  Bavím sa skvele inac ja drahe gitary nemam rad, podla mna su zbytocne drahe, taka gitara za 10000 sk sa da vybrat uz uplne vyborna  Na zdravie! pri tych drahych je ten zvuk uz len iny nie lepsi/ horsi... toto je moj nazor, poprosim nekamenovat plesnivinami  Bavím sa skvele aj ked ja sam mam najradsej vintage nastroje, ale tie origos zberatelske kusky su uz viac menej len o snobstve  Zdravíčko
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #34 kedy: 28. December , 2009, 22:52:36 »

...Nerieste tu len "moderne" metalove hranie. Nastastie toho existuje stale podstatne viac.
Vsak prave my tu riesime MODERNE metalove hranie. Teda aspon ja to tak myslim. :)
Neviem preco take kapely ako Unearth, Periphery, Tesseract, Meshuggah, Protest the Hero, All that Remains, Breaking Benjamin, Ark, Muse, Dream Theater, Alter Bridge (kedysi Mark hral na Gibsny, presedlal na PRS), DGM - nehraju na Gibson LP. :) To, ze sa hraju ine zanre na LP je pravda, ale aj to sa strieda roznymi gitarami.  Žmurk
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #35 kedy: 28. December , 2009, 22:55:18 »

...taka gitara za 10000 sk sa da vybrat uz uplne vyborna  Na zdravie! pri tych drahych je ten zvuk uz len iny nie lepsi/ horsi... toto je moj nazor...
Zasa velmi velmi skresleny nazor. Drevo, snimace, prazce, pohodlie pri hre - to su presne tie faktory, ktore robia gitaru drahou. Za cca 330 € kupis tak docela shit, na ktory sa sice da hrat - mozno tak doma, skusobna a sem tam koncert. V studiu som sa nestretol s gitarou okolo ceny cca 400 €. - Beriem seriozne kapely - nie mladencov, ktori sa rozhodli nahravat svoje prve demo.  Na zdravie!
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #36 kedy: 28. December , 2009, 22:57:27 »

Mne hlavne pride komicke, ako sa tu vsetci bavime len o "modernom" hrani. Pritom to, ze Gibsony sa dodnes pouzivanu prakticky vo vsetkych zanroch od country cez jazz, blues po hardrock akoby bolo fuk. Pochybujem, ze lipove umelohmotne placky so silnymi humbuckermi sa mozu uplatnit v tolkych zanroch, tie su skor urcene len na uzsi okruh. Nerieste tu len "moderne" metalove hranie. Nastastie toho existuje stale podstatne viac.

no ale kto dneska hra progrockove motanice alebo zavyja blues 6 hodin v kuse ? tak ten si moze kupit gibson.  a zase na nejake solicko je velky luxus mat customa ked v dnesnej hudbe je kopa inych gitarovych zvukov.   to ako keby si mal fetis hammond lebo su aj hammondovi uchyly. niekedy sa pouzival a dneska je to nasamplovane v syntakoch a zastanci tvrdia ze original hammond je vynimocny tak ako normalny nerozozna zvuk gibsona a nejakej humbuckerovej gitary.  uz sa tolko takej muziky nehra a fanatici to moc prezivaju. gibson LP je dobra gitara ale uz najlepsie roky ma za sebou.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #37 kedy: 28. December , 2009, 22:58:42 »

Vsak prave my tu riesime MODERNE metalove hranie. Teda aspon ja to tak myslim. :)

Aha, tak potom ok. V tom pripade sa nehadam. Len sa mi zda, ze toto forum je az prilis o modernom metalovom hrani celkovo.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #38 kedy: 28. December , 2009, 22:58:52 »

ono je to fuk, trh je presyteny aj drahymi kvalitnymi nastrojmi, gitarista berie do ruky to, co potrebuje..rovnako ako je 100 druhov stetcov na malovanie.. je len otazkou co komu vyhovuje na to co chce hrat..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #39 kedy: 28. December , 2009, 22:59:07 »

...gibson LP je dobra gitara ale uz najlepsie roky ma za sebou.
Uplne suhlasim. Takisto nechcem zatratit teraz LP, ze je to zla, alebo nepouzitelna gitara. To VOBEC nie. Ale fakt stare Gibsny DNES malokde pocut.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 28. December , 2009, 23:01:20 »

no ale kto dneska hra progrockove motanice alebo zavyja blues 6 hodin v kuse ? tak ten si moze kupit gibson.

Ono tych zanrov je viac, kde je klasicky Gibsonik takmer nenahraditelny. Celkovo ale sa vzdy pousmejem nad pojmami "dnesna" hudba, moderna hudba a pod. Moderna hudba su potom aj britske pankovo/skackave kapely a tam mas Gibsonov kopu. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #41 kedy: 28. December , 2009, 23:03:26 »

Ale fakt stare Gibsny DNES malokde pocut.

U nas mozno nie, kedze ich je malicko. Kukni si trebars USA, kopec popularnych aj menej popularnych kapiel na nich hra a dokonca specialne na starych kusoch (uz len napr. kapelky ala Tool a pod.). Slovensko je v tomto dost smiesne a snazi sa byt kuulovo moderne za kazdu cenu. Kukni tiez Nemecko trebars, o ake gitary je nas Ebay najvacsi zaujem. Žmurk Myslis, ze to kupuju vsetko len snobi?
« Posledná zmena: 28. December , 2009, 23:04:28 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #42 kedy: 28. December , 2009, 23:04:58 »

...Moderna hudba su potom aj britske pankovo/skackave kapely a tam mas Gibsonov kopu. Žmurk
Moderna METALOVA hudba. A briti skor k Tele, ci ?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #43 kedy: 28. December , 2009, 23:07:26 »

A briti skor k Tele, ci ?

Kopa SGcok tiez, aj Lespooly. To, ze hraju (nielen) podla mna casto p...y je druha vec a s tym sa nechcem s nikym hadat. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. December , 2009, 23:07:44 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #44 kedy: 28. December , 2009, 23:07:33 »

hadate sa tu o nicom. ci niekto hra na gibsone alebo fendroch nieje otazka zanru/doby ale vyhradne otazka vkusu samotneho hraca. jdenemu sa da dobre na tom inemu na tom... tak to bolo aj v roku 1960, 1970... a tak to je aj teraz. Hovorit ze LP je nemoderne a pozerske alebo zanrovo obmedzene je blbost. Aj ked ja osobne mam najradsej strakace;)  Na zdravie!
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.128 sekund, 22 otázok.