Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
14. Máj , 2024, 11:54:04
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poradte daky distortion...  (Prečítané 11821 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #30 kedy: 26. Február , 2009, 18:06:57 »

Skus GTO Soldano.

Ale tak na trandaku toho vela nečakaj!!!

Aj keď je pravda že nevjem či sa dá ešte zohnať
kolko stoji ta sranda?
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
predator
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 26. Február , 2009, 18:11:10 »

kolko stoji ta sranda?
Neviem, ale asi sa robí iba na zákázku a lacné to nebude. Problém spraviť to by však nebol. Súčiastky sú bežne zohnateľné a schéma sa tiež váľa dakde na nete. Keďže sa jedná o overdrive a nie o záležitosť s koncákom, odpadá hlavná problematická vec kópií - výstupák, a teda urobiť identicky znejúcu vec by bolo technicky možné.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #32 kedy: 26. Február , 2009, 18:12:02 »

Neviem, ale asi sa robí iba na zákázku a lacné to nebude. Problém spraviť to by však nebol. Súčiastky sú bežne zohnateľné a schéma sa tiež váľa dakde na nete. Keďže sa jedná o overdrive a nie o záležitosť s koncákom, odpadá hlavná problematická vec kópií - výstupák, a teda urobiť identicky znejúcu vec by bolo technicky možné.
ja to nepotrebujem, ja svoj aparat mam, ja len tak informacne
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
predator
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 26. Február , 2009, 18:33:02 »

Ináč kdesi som videl váľať sa preamp SP-77 Series II za cca 15k českých ... dobrý stroj. Možno by stálo pouvažovať nad ním. Zvukovo to isté ako GTO, akurát je to komplet preamp s korekciami. Hraje to slušne a rozhodne lepšie ako hocijaká polovodičová či digitálna krabička.
« Posledná zmena: 26. Február , 2009, 18:35:42 od Predator » Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #34 kedy: 26. Február , 2009, 18:40:18 »

Ináč kdesi som videl váľať sa preamp SP-77 Series II za cca 15k českých ... dobrý stroj. Možno by stálo pouvažovať nad ním. Zvukovo to isté ako GTO, akurát je to komplet preamp s korekciami. Hraje to slušne a rozhodne lepšie ako hocijaká polovodičová či digitálna krabička.
len neviem ci br4nik bude kupovat preamp za 15 litrov do orange kombicka za par litrov...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
predator
Hosť
« Odpoveď #35 kedy: 26. Február , 2009, 18:42:14 »

len neviem ci br4nik bude kupovat preamp za 15 litrov do orange kombicka za par litrov...
Bolo by to rozumné ... kombíčka sa po čase zbaví a k preampu dokúpi koncák a box. Zdravý základ zvuku bude mať už poriešený.
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #36 kedy: 26. Február , 2009, 18:50:51 »

Najlepší distortion - Marshall guvnor 2
Zaznamenané
F-E-N-I-X
nováčik
*
Príspevkov: 17



« Odpoveď #37 kedy: 26. Február , 2009, 18:59:11 »

Ja by som ešte odporučil podlahoveho golema. Možno by sa dal nastavit použitelný sound a časom by si dokúpi koncak nejakú bedňu.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 26. Február , 2009, 22:05:05 »

Ja by som ešte odporučil podlahoveho golema. Možno by sa dal nastavit použitelný sound a časom by si dokúpi koncak nejakú bedňu.
Golem je výborný preamp, ale hodne závisí, do čoho ho zapojíš. Nie s každým aparátom sa to znáša. Napríklad na mojom aparáte s EL-34 znel výborne. Jeden chlapík ho kúpil odo mňa, vyskúšal ho u mňa na aparáte a chválil to "o dušu", potom to u iného gitaristu strčil do Valvekingu a vraj to bolo hrozné ... neviem, nebol som pri tom, možno to len zle nastavil a možno sa to iba práve s Valvekingom neznáša.
« Posledná zmena: 26. Február , 2009, 22:06:23 od Predator » Zaznamenané
F-E-N-I-X
nováčik
*
Príspevkov: 17



« Odpoveď #39 kedy: 26. Február , 2009, 22:43:20 »

Golem je výborný preamp, ale hodne závisí, do čoho ho zapojíš. Nie s každým aparátom sa to znáša. Napríklad na mojom aparáte s EL-34 znel výborne. Jeden chlapík ho kúpil odo mňa, vyskúšal ho u mňa na aparáte a chválil to "o dušu", potom to u iného gitaristu strčil do Valvekingu a vraj to bolo hrozné ... neviem, nebol som pri tom, možno to len zle nastavil a možno sa to iba práve s Valvekingom neznáša.

Skôr sa prikláňam k tomu že to zle nastavil. Ja som na tom hral cez  Peavey WINDSOR  a hralo to krásne. Ale može byť že si s  Valvekingom nerozumel neviem s valvekingom som to nemal možnosť skúšať. A plne súhlasím že je to výborný preamp. A myslím že jeho kúpou by nič neskazil. A keď by sa mu to nepáčilo tak by to nemal problém predať.
Zaznamenané
F-E-N-I-X
nováčik
*
Príspevkov: 17



« Odpoveď #40 kedy: 26. Február , 2009, 22:54:42 »

A ešte tato vecička stoji za povšimnutie ale nevjem kde sa to da zohnať a ani schému som na to nenašiel.


Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 27. Február , 2009, 07:55:23 »

Skôr sa prikláňam k tomu že to zle nastavil. Ja som na tom hral cez  Peavey WINDSOR  a hralo to krásne. Ale može byť že si s  Valvekingom nerozumel neviem s valvekingom som to nemal možnosť skúšať. A plne súhlasím že je to výborný preamp. A myslím že jeho kúpou by nič neskazil. A keď by sa mu to nepáčilo tak by to nemal problém predať.

Tiež si myslím, že Valveking bol určite tým problémovým prvkom v celom setupe, lebo mne Golem hral pekne aj do Mono-50, aj do TubePower 50 Plus, dokonca aj priamo do pultu cez kompenzovaný výstup.
« Posledná zmena: 27. Február , 2009, 07:56:26 od Predator » Zaznamenané
vojco
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 305


Treba hrať hrať hrať


« Odpoveď #42 kedy: 27. Február , 2009, 08:19:04 »

zdravim zhanam daky distortion...chcem to k orange chrush 15r tak na doma...co sa oplati tak zvukovo?rozmyslal som nad boss md2 ale neviem... Pomoooc!

a co tak toto ,vcera som na tom hral znie je to fasa 112€ ,basov a gainu na rozdavanie(nie zahuhlane) prevedenie super  Som metlak


* metal_distortion.jpg (31.61 KB, 375x578 - prehliadnuté 262 krát.)
« Posledná zmena: 27. Február , 2009, 09:11:52 od vojco » Zaznamenané

Mesa/Boogie čo iné a možno že aj oné
predator
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 27. Február , 2009, 10:08:05 »

Je to v podstate modifikovaný MT-2, s dvoma podstatnými vylepšeniami:
1. Vyššie prevádzkové napätie a tým aj výborná dynamika bez zahuhlávania a hltenia sa (z 9V baterky urobí interný menič vyššie napájacie napätie, 9V je málo, keď chcem mať kvalitný dynamický zvuk). Táto vychytávka je spoločná aj pre ostatné krabičky tejto série.

2. Má skutočný true bypass, nie elektronický prepínač.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #44 kedy: 27. Február , 2009, 10:14:56 »

Tiež si myslím, že Valveking bol určite tým problémovým prvkom v celom setupe, lebo mne Golem hral pekne aj do Mono-50, aj do TubePower 50 Plus, dokonca aj priamo do pultu cez kompenzovaný výstup.

predator prezrad na co lepsie hravas ked si predal svoju vlajkovu lod.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.