Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
07. Máj , 2024, 15:13:10
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VHT / Fryette  (Prečítané 2962 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #30 kedy: 12. Jún , 2023, 13:53:13 »

pocuj ja som zobral z thomanna daky uplne lacny room mic.. od harley benton.. ide len o to zachytit zvuk z okolia a mixnut mozno 12dB pod tym kde mas hlavny signal..
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #31 kedy: 06. Júl , 2023, 10:23:05 »

tak a je to tu zase. Ako vecne nespokojny clovek som predal WAZA TAE s ktorym som bol spokojny, co som doteraz nevedel, a kupil Fryette PL IR. Samozrejme ze som zase poriadne prerobil co sa deje vzdy ked ma chyti takato mania. Nevadi. V nejakom rozhovore totiz Steve v podstate zdrbal TAE dizajnerov ze tam umelo vytvaraju nejaku kryvku v procese ked odpoveda reprak na signal z koncoveho transformatora atd atd, tak nejak som to pochopil .... tak som to zapojil na Mesa RK2, a v skratke, IR je nastastie updatovatelne, 'warm' na attenuatore filtruje basy slusne ale 'brite' na 'edge' znie ako ked clovek sucha lopatou po betone na ktorom je rosypany piesok. Co ma ale milo prekvapilo je analog sekcia. Tie filtre zneju velmi dobre, podstatne lepsie ako moja stara ADA GCS-5. Absolutne pouzitelne a to nielen pre clean. Co by som tomu este vytkol je to ze za ten peniaz tam mohol vteperit USB out A/D prevodnik. Teraz musim nieco najst, pravdepodobne Motu M2, to vizera z tych recenzii ako slusna vec.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 07. Júl , 2023, 11:36:51 »

pochopil som z toho, ze s TAE si bol spokojny, ale zistil si to az teraz

kupil si nieco ine, lebo Steve ( *** Steve who ?? *** ) to, s cim si bol vlastne spokojny v nejakom rozhovore ofrflal

to nove, co si kupil je v zasade fasa, len to niekedy hra jak ked sa sucha lopatou po piesku a za tie peniaze to nema nejaky USB vstup ? ale pomozes si snad s MOTU M2...

spravne chapem ?  Ja som čert..

MOTU M2 inak mam, velmi slusne, ale uplne vychytane to este nemaju (myslim drivery... )
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #33 kedy: 08. Júl , 2023, 08:52:25 »

pochopil som z toho, ze s TAE si bol spokojny, ale zistil si to az teraz

kupil si nieco ine, lebo Steve ( *** Steve who ?? *** ) to, s cim si bol vlastne spokojny v nejakom rozhovore ofrflal

to nove, co si kupil je v zasade fasa, len to niekedy hra jak ked sa sucha lopatou po piesku a za tie peniaze to nema nejaky USB vstup ? ale pomozes si snad s MOTU M2...

spravne chapem ?  Ja som čert..

MOTU M2 inak mam, velmi slusne, ale uplne vychytane to este nemaju (myslim drivery... )

 :) ano ano. Je to sialenost, chyta ma to obcas ked objavim nieco zaujimave.
Mal som na mysli Steve Fryette. V jednom interview sa vyjadil o TAE.
Clovek by uz dnes cakal ze do takehoto zariadenia automaticky uz kazdy zakomponuje A/D prevodnik kvoli nahravaniu do PC cez USB ale rozmumiem tomu ze chcel cenu drzat co najnizsie a okrem toho, co aj dava zmysel, sa vela krat vyjadril ze sa snazi konstruovat produkty tak aby rycho nestracali na cene, nespajat kvalitny analog komponent ktory vydrzi dloho s rychlo starnucim digitalom do jedneho produktu., takze asi preto to tam nedal, nech to je kombinovatelne s novymi vecami.
Ten "piesok" z toho normalne pri tom 'edge' nastaveni, prekvapilo ma to ze taky guru ako on to tam dal. Neviem si predstavit kto by to mohol vyuzit.
Takze Motu M2 pochvalujes ? Niesu jedini co hodia vec na trh este predtym ako zdebuguju soft. Kde je problem ? Skusal si to s Cubase alebo niecim podobnym ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 08. Júl , 2023, 21:23:49 »

MOTU M2 / M4 prisli na trh niekedy tusim 2 roky dozadu ako uplne najlacnejsie zariadenie v ich portfoliu. ma to vynikajuci zvuk, dobry design aj konstrukciu, presne take jednoduche ovladanie, ako sa ocakava, v tomto je to naozaj skvely produkt.

uplne prve drivery mi obcas samovolne prepinalo 44.1 a 48 samplerate a potom sa prehravali veci z prehravacu (Winamp) zrychlene. furt som sa jedoval, novysi driver nepomahal a novy firmware sa nedal nainstalovat, mrzlo to, tuhlo to a podla diskusii viacerym... nakoniec to nejako prestalo blbnut a uz to prehrava vzdy a vsade spravne, ale novy firmware som tam aj tak nedostal... mam pocit, ze sa to spravilo ani nie s ich novym driverom, ale po nejakych aktualizaciach Windowsov...

NEURAL DSP sa s tym niekedy nechce ozvat, treba tam posaskovat s prepinanim ASIO a ne-ASIO driveru, potom a to chyti. niekedy to na nizkych latenciach strasne pukocve, ale ked sa zase poprehadzuje ASIO a ne-ASIO, tak to prejde. neviem, v com je presne problem, mam i7 a 16GB RAM, takze v tom asi nie ...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #35 kedy: 09. Júl , 2023, 11:02:51 »

vdaka. Pamat a CPU mas ok, tam to urcite nebude, pokial ti nebezi na pozadi databaza alebo kubernetes :) Motu pouzivas aj na audio out?  Ja pouzivam audio out zvukovku na doske, Realtek ALC1200/ALC1220P, ale kvoli tomu musim stale prepinat ovladace v Cubase, na record WAZA a na playback generic low latency asio. ASIO DirextX full duplex mi robi to skvrcanie co si aj ty spominal. Inac kvoli takymto vysetrovaniam si drzim ovladace k doske vzdy updatnute. Motu M2 chcem len ako interface pre nahravanie z toho Fryette PL IR. Na playback radsej pouzivam audio chip na doske, a investovat do nejakej PCI-e pro karty mi asi ani netreba.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 10. Júl , 2023, 08:33:30 »

mam to ako jedinu zvukovku na prehravanie a jedine "nadstandardne" pouzitie je, ze do toho picham gitaru ked hram aparaty z PC...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #37 kedy: 03. August , 2023, 03:38:06 »

tak po par tyzdnoch mozem povedat ze tento PL IR je naozaj dobry. Zistil som ze vacsinu casu travim s analog emulaciou  :) A zda sa mi ze tato analog emulacia je ako sita pre jcm800 (plexi som neskusal)
Zaznamenané
nestor
nováčik
*
Príspevkov: 44


« Odpoveď #38 kedy: 04. September , 2023, 12:13:43 »

tak po par tyzdnoch mozem povedat ze tento PL IR je naozaj dobry. Zistil som ze vacsinu casu travim s analog emulaciou  :) A zda sa mi ze tato analog emulacia je ako sita pre jcm800 (plexi som neskusal)

Chcel som sa ta spytat na ten Fryette PL IR, ako si s nim s odstupom casu spokojny? Dokaze pracovat aj s vykurenym lampacom? Alebo mas pred nim nejaky attenuator?
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #39 kedy: 08. September , 2023, 05:26:37 »

Chcel som sa ta spytat na ten Fryette PL IR, ako si s nim s odstupom casu spokojny? Dokaze pracovat aj s vykurenym lampacom? Alebo mas pred nim nejaky attenuator?
Spokojny som, je to na moj vkus naozaj dobre zariadenie.
Hlavna cast celeho konceptu je v podstate ta reaktivna zataz, cize to mozes capnut priamo do vystupu na zosilovaci namiesto reproduktora a neznicis koncak. Znesie to az 200W takze sa nemusis bat. Prejdi si aj nejake recenzie.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.