Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
12. Máj , 2024, 12:09:45
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vysielačky ku gitare  (Prečítané 41591 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
etnies266
nováčik
*
Príspevkov: 35


« Odpoveď #120 kedy: 27. September , 2015, 09:59:33 »

pisal som na inzerat jednemu co predava tu line 6 g55 za 250€ tak uvidim ale urcite nechcem dat za nu 300€ to je podla mna moc ked nehram velke podia do skusobne to chcem a pripadne nejaky ten koncertik tiez som uvazoval nad tou akg 40 mini maju ju myslim ze za 99€ na thomann a pozeral som co je tiez volna unas ta fender 1010 za 99€ tiez dost lacna lebo fakt davat tolko korun za to a nenajdem preto profesionalne vyuzitie keby sa mi podarilo dajaku dobru cenu zriesit tej line 6 g55 by som mozno aj kupil ale usetril by som pri tej akg a fender ta fender by mala byt daco podobne jak Akg kedze tu fender vysielacku vyraba akg
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #121 kedy: 27. September , 2015, 13:26:24 »



alebo si pozri toto video, kup si poriadny kabel.. trochu maksi, nie tie tvrde planet waves a podobne a budes mat po problemoch. Ver mi.
Alebo takto sa tie káble majú stáčať?
https://www.facebook.com/Brutalista/videos/891635160905510/
« Posledná zmena: 27. September , 2015, 13:27:46 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
etnies266
nováčik
*
Príspevkov: 35


« Odpoveď #122 kedy: 27. September , 2015, 13:30:09 »

:D :D :D ja si skladam ze si urobim tie ocka vsetky rovnake jak ukazoval len a teraz som to skusal je to zaujimave :D len zdlhave :D a hento co na fb si poukazal tak sa kable nicia ze okolo ruky lebo ho spanujes :D
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #123 kedy: 27. September , 2015, 17:58:13 »

... je to zaujimave :D len zdlhave ...
Nie je to zdľhavé, treba prax. Všetci zvukári tak motajú a keby to trvalo dlhšie, tak tie desiatky káblov by motali ináč.
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #124 kedy: 27. September , 2015, 18:25:27 »

Sadni si a zacni s tym robit... je to mimoriadne dobre.. ked sa to naucis, kazdy ta bude milovat. Fakt, je to uzasne. Je sranda, ze ked dojdem do studia po niekom, kto vie motat kable tak mi nastavenie mikrofonov nad bicimi trva cca 35-40 minut a ak su zle zmotane kable tak hodinu aj daco...
Okrem toho, ten kabel bude mat dlhsi zivot a nebude sa motat, vobec.. Vlastne by si mal byt schopny chytit kabel za jacky a len hodit zvysok a mal by sa odmotat bez hocakych zhybov ci tak.
Zaznamenané
etnies266
nováčik
*
Príspevkov: 35


« Odpoveď #125 kedy: 27. September , 2015, 18:44:16 »

uz som to skusal a zacnem tak motat nikdy by ma nenapadlo tak motat kabel :D
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #126 kedy: 27. September , 2015, 19:12:05 »

Az teraz som si pozrel to video s motanim kablov, vyzera to fajn, akurat mam dojem, ze tuhsie kable takto nezmotas Bavím sa skvele

Resp zmotas, a spravil som test, ze len rozhodis a mas pekne rozmotany kabel (aj ked takto nerozmotavam kable nikdy, ale odmotavam postupne), vysledok: Prva metoda sice spiralky, ale pri druhej netode sa mi na 2 miestach spravil uzol, to je ako lepsie? Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 27. September , 2015, 19:20:37 od styrioci » Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #127 kedy: 27. September , 2015, 19:21:39 »

Ale ano... tou druhou metodou ano... Ta prva je moc zlozita.  Bavím sa skvele
Ja mam aj tie Planet Waves co sa daju vypinat, a fakt su to asi najtuhsie kable ake som kedy mal a funguje to... zo zaciatku je to dost tazke, ale ked sa ten kabel prisposobi, tak je to fajn.
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #128 kedy: 27. September , 2015, 19:26:46 »

uzol poznam.. to sa stane ked nahodou das dvakrat za sebou tak naopak kabel Bavím sa skvele

a ten kabel ked si furt skladal tak, ze si ho len natacal v rovnakom smere.. tak chvilku trva kym sa ulezi.. to poznam tiez. Ani ja ich nerozhadzujem... ale tipek vo videu je moj ucitel a on to tak robi furt Bavím sa skvele
Je to super ked si na koncerte polozis ten kabel na zem a on sa ti pomalicky sam odmotava a lezi rovno na zemi bez uzlov ked behas po podiu.
« Posledná zmena: 27. September , 2015, 19:29:59 od Viktorino » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #129 kedy: 28. September , 2015, 07:22:49 »

... ale pri druhej netode sa mi na 2 miestach spravil uzol...
Obidve metódy dávajú ten istý výsledok.
Uzly sa robia, keď koniec káblu (jack) vytiahneš stredom tej slučky.
Zaznamenané
etnies266
nováčik
*
Príspevkov: 35


« Odpoveď #130 kedy: 28. September , 2015, 19:27:40 »

ja si myslim ze ziaden kabel nezabrani uzleniu ked gitarista pochoduje po podiu :D tak ten kabel vzdy sa zacne zamotavat ja si vzdy pekne roztiahnem kabel ked zacnem hrat a jeden song zahram a uz mam tam taku vrtulu namotanu dnes ked som hral som nedaval pozor sa mi namotal kabel okolo nohy :D
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #131 kedy: 28. September , 2015, 23:40:02 »

Okej... Bavím sa skvele fakt mi nedalo nezareagovat... Pred dvoma rokmi som bol na koncerte punk-rockoveho pesnickara Franka Turnera v O2 (20tisic ludi cca.) Jeho skupina (The Sleeping Souls) je hrozne dobra nazivo, fakt ziva, behaju po podiu, skacu, atd. Vsimol som si, ze maju kable a vobec sa im nekrcia, ostavaju lezat na zemi a nemaju s nimi ziadne problemy, napriek tomu, ze si tu show fakt uzivaju, popritom striedaju aj gitary a podobne.
Tak som sa ich rovno na ich FB spytal ze co s nimi robia a ake kable pouzivaju, aby sa im nekrcili.
Fakt je ten, ze tato skupina je celosvetovo znama a od roku 2005 zahrali spolu daco cez 1700 koncertov, co je fakt vela.
Takze ich odpoved bola:

Haha, glad you enjoyed the show Victor!
Tarrant & I both use cables made up from Van Damme LC-OFC with Neutrik connectors. I don't think they are particularly tangle free, the key is coiling them up correctly each night, they will then lay flat *and* last longer.
Ben

Kupil som si odporucane kable, lebo su fakt kvalitne, vysral som sa na vysielacky a odvtedy hram len na kabloch. A nedokazem si to vynachvalit, s wireless som mal problemy, nikdy si nevedel kedy ti system vypadne, musel si mat zapojeny kabel vzdy ked hras nazivo. Hram v punkovej skupine, furt sa tam rozlievali piva.. ludia do teba sacali, skakali ti po pedalboarde, niekedy ta niekto dokonca sotil na zem, mohol si padnut na tu vysielacku atd. Fakt je ten, ze kabel je najlepsia, najbezpecnejsia a najlacnejsia moznost.
Samozrejme, nepresvedcim ta.. lebo si rozhodnuty, ale porozmyslaj naozaj nad tym, ze ked sa naucis poriadne skladat kable, ulahci ti to zivot.. a to ovela.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #132 kedy: 29. September , 2015, 05:06:06 »


ludia do teba sacali, skakali ti po pedalboarde, niekedy ta niekto dokonca sotil na zem, mohol si padnut na tu vysielacku atd.

 Fuuha zíram   Fuuha zíram   Fuuha zíram 

aby mi niekto skákal po pedalboarde a sácal do mňa keď hrám?!?   Fuuha zíram
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #133 kedy: 29. September , 2015, 05:37:59 »

aby mi niekto skákal po pedalboarde a sácal do mňa keď hrám?!?
V punku bežná vec, raz som po punkovom koncerte našiel 35 kilový odposluch o dva metre posunutý a dole hlavou. Netuším, ako ho mohli odkopnúť, určite ho nikto nedvíhal...
Zaznamenané
etnies266
nováčik
*
Príspevkov: 35


« Odpoveď #134 kedy: 29. September , 2015, 06:34:11 »

kde sa daju zohnat tie kable ? Van Damme LC-OFC s Neutrik ? skusil by som uz ked tak odporucas :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 23 otázok.