Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
12. Máj , 2024, 08:10:12
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vysielačky ku gitare  (Prečítané 41590 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #135 kedy: 29. September , 2015, 07:09:42 »

V punku bežná vec, raz som po punkovom koncerte našiel 35 kilový odposluch o dva metre posunutý a dole hlavou. Netuším, ako ho mohli odkopnúť, určite ho nikto nedvíhal...

na jednom koncerte som musel hrat zaprety zozadu o PA aby ho pri pogovani nezhodili  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #136 kedy: 29. September , 2015, 08:41:48 »

kde sa daju zohnat tie kable ? Van Damme LC-OFC s Neutrik ? skusil by som uz ked tak odporucas :)

ani o tej znacke kablov to uplne nie je. tiez sa mi nikdy kable neuzlili a pouzival som kadejake, kolkokrat aj lacne sunty.
Zaznamenané
etnies266
nováčik
*
Príspevkov: 35


« Odpoveď #137 kedy: 29. September , 2015, 09:04:21 »

tak aj mam jeden kabel Fender a druhy planet waves a oboje sa motaju :D a vzdy si ich pekne namotam po hrani a zavesim :D neviem no v com to je
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #138 kedy: 29. September , 2015, 09:19:23 »

Ja tie kable kupujem hotove z eBayu Anglickeho.
Planet Waves su fajn, ale ten ich povrch je fakt dost nemozny... taky moc tvrdy a velmi drzia tvar...
Naozaj kabel velky rozdiel nespravi, ale naucil som sa, ze tie "maksie" kable ak su poskladane poriadne tak su extremne spolahlive. Okrem toho... hentie Neutrik Jacky, ktore pouzivam ja maju spinac, cize funguju len ked ich zapojis do gitary.  Bavím sa skvele Pravda, je taka, ze aj kabel som mal parkrat vykopnuty gitary...  Bavím sa skvele

A ano, na punkovych koncertoch je dost pravidelne, ze publikum pride na podium.. vezme ti mikrofon zakrici si a potom skoci naspat medzi ludi... A s tym pedalboardom to nie je az taky problem, clovek sa nauci nenosit si so sebou pedale.  Bavím sa skvele



Pre ukazku.. toto bolo rovno na podiu... kvalita a rozmazanost tej fotky zodpoveda tomu, aky chaos to naozaj bol.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #139 kedy: 29. September , 2015, 09:42:48 »

no mne len raz jeden opilý chlapík skočil na efekty a najebal som mu hneď, ale tu by ma asi dav zabil  Smútim
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #140 kedy: 29. September , 2015, 09:49:39 »

Bola to dost abstraktna noc... ten v modrom je zvukar..  Bavím sa skvele Dost zaujimave bolo to, ze on si ten koncert uzival asi najviac... vela casu za pultom netravil.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
etnies266
nováčik
*
Príspevkov: 35


« Odpoveď #141 kedy: 29. September , 2015, 12:31:29 »

inak skusal som motat ten planet kabel a fakt nemal som nato nervy jak som chcel urobit tu opacnu slcku tak sa mi urobila osmicka automaticky bolo to hrozne a ten fender jednoducho a lachko tak isiel poskadat :D som si dal na skusku ten planet kabel a este horsie sa mota jak ten fender kabel po hodine hrania sa mi zacal namotavat
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #142 kedy: 29. September , 2015, 13:01:52 »

inak skusal som motat ten planet kabel a fakt nemal som nato nervy jak som chcel urobit tu opacnu slcku tak sa mi urobila osmicka automaticky...
Len skúšaj znovu, všetky káble idú práve tak motať najlepšie. A taký 3 cm hrubý prívod 400 Voltov ku svetlám sa inaáč ani nedá...
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #143 kedy: 21. Október , 2015, 11:47:21 »

Len skúšaj znovu, všetky káble idú práve tak motať najlepšie. A taký 3 cm hrubý prívod 400 Voltov ku svetlám sa inaáč ani nedá...

Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #144 kedy: 21. Október , 2015, 20:35:16 »

Az teraz som si pozrel to video s motanim kablov, vyzera to fajn, akurat mam dojem, ze tuhsie kable takto nezmotas Bavím sa skvele

Resp zmotas, a spravil som test, ze len rozhodis a mas pekne rozmotany kabel (aj ked takto nerozmotavam kable nikdy, ale odmotavam postupne), vysledok: Prva metoda sice spiralky, ale pri druhej netode sa mi na 2 miestach spravil uzol, to je ako lepsie? Bavím sa skvele
presuval som sa medzi lokaciami a spomenul som si na tuto metodu, tak som si tak zmotal kabel a je to strasna chobotina pri tuhom kabli - kedze ma viac tendenciu drzat svoj tvar a nie lahnut na zem pod vahou gravitacie, tak mozno sa zda, ze sa sice lahsie odmotava, ale komplikuje to ta jeho tuhost a kabel je domotany este viac a ked ho chce clovek zrovnat, tak ho musi krutit furt do opacnej strany ako bola zmotana slucka...proste otras.. klasickou metodou do spiraly chytim koniec kabla, rychlo odmotam urcity pocet zavitov v jednom smere a mam rovny kabel a hotovo...  Na zdravie!
« Posledná zmena: 22. Október , 2015, 06:56:16 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #145 kedy: 22. Október , 2015, 09:23:30 »

... tak som si tak zmotal kabel a je to strasna chobotina pri tuhom kabli... ale komplikuje to ta jeho tuhost a kabel je domotany este viac a ked ho chce clovek zrovnat, tak ho musi krutit furt do opacnej strany ako bola zmotana slucka...proste otras...
Niečo robíš zle. Takto zmotaný kábel nikdy nerobí žiadne problémy.
Ak si v BA, príď ku mne, naučím ťa to.  :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #146 kedy: 22. Október , 2015, 10:22:19 »

Niečo robíš zle. Takto zmotaný kábel nikdy nerobí žiadne problémy.
Ak si v BA, príď ku mne, naučím ťa to.  :)
nic sa neboj, motam to dobre, len kabel je tuhy a vonkajsi obal kabla nie je velmi klzavy cize akonahle sa niekde pretne, tak sa zasekne akoprilepeny  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #147 kedy: 22. Október , 2015, 17:26:26 »

nic sa neboj, motam to dobre, len kabel je tuhy a vonkajsi obal kabla nie je velmi klzavy cize akonahle sa niekde pretne, tak sa zasekne akoprilepeny  Bavím sa skvele

Veď ja nechcem rýpať, ale:
... komplikuje to ta jeho tuhost a kabel je domotany este viac a ked ho chce clovek zrovnat, tak ho musi krutit furt do opacnej strany ako bola zmotana slucka...proste otras.. klasickou metodou do spiraly chytim koniec kabla, rychlo odmotam urcity pocet zavitov v jednom smere a mam rovny kabel a hotovo...
ak ten kábel lepšie rozmotáš po motaní v jednom smere, tak musí byť niekde chyba. Zvukári motajú "hladko - obrátko" naozaj od najtenších po najhrubšie káble úplne všetky.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #148 kedy: 10. Jún , 2016, 07:26:37 »

čaute gitaristi s vysielačkami  Na zdravie!

potreboval by som dáke názory a rady ohladne používania nabíjatelných batérií a dobrých nabíjačiek ,

baterky  vo vysielačkách ked sa čiastočne vybijú a padne im voltáž pod istú úroveň tak sú už nepoužitelné ,vysielačka prestane vysielať ,
čiže správnym postupom ich treba vybiť riadne a znova dať nabiť  nie ?
keby ich nevybijem uplne a dám nabiť a robím takto stále rychlejšie stratia baterky kapacitu a nebudú vedeť dlho udržať požadovanú hodnotu napetia , správne hovorím ? 


1. teda sa pýtam aké máte skúsenosti s nabíjatelnými baterkami , značka , materiál, atd....

2. nabíjačky kt. odporúčate , neviem či tie nabíjačky kt. kúpim spolu s baterkami majú aj vybíjací MOD ,

3. oplatí sa investovať do tohto nabíjatelného systému alebo si mám kupovať baterky ? kamoši mi vraveli že baterky z Lidlu su najlepšie  :) ha ha ha



* 5051b8a578f2f3bc896f2ab48d98f477.jpg (130.41 KB, 648x768 - prehliadnuté 211 krát.)
« Posledná zmena: 10. Jún , 2016, 07:29:16 od tipek » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #149 kedy: 10. Jún , 2016, 07:42:49 »

ja mam eneloop.. uz 2 roky ich pouzivam.. a vzdy ich rotujem tak ze 2 mam vo vysielacke a 2 su nabite poruke. V tom line 6 G50 vydrzia 8,5 hodiny, cize v mojom pripade asi 2,5 skusky.  Zdravíčko  uplne spoko
Zaznamenané

Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 23 otázok.