Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
13. Máj , 2024, 07:53:45
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ladenie oktáv  (Prečítané 45883 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 25. Júl , 2006, 16:02:50 »

rado napísal:
Citácia
skús dvihnúť kameň, alebo celú kobylku len trochu malo by to fungovať.


Ak ma nadladeny ton na 12-tom prazci, zdvihnutim kobylky (kamen v tom type kobylky zdvihnut nejde) sa mu situacia este zhorsi.
Zaznamenané
cabal
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #31 kedy: 26. Júl , 2006, 00:15:27 »

Aha tak prepac ale ja hram na gitare len poraidne 3-4 roky a z toho co si napisal som pochopil akurat to ze je to zle a ze to treba opravit ....mohol by si mi to prosim este raz napisat ako pre debila Žmurk
Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #32 kedy: 20. November , 2008, 22:04:31 »

Nazdar, mam taky problem, ladil som nedavno oktavy na mojej Cort KX5. Struny E, B, G som naladil v pohode, sedelo to aj podla ladicky, ale ked som sa dostal na Dcko nastal problem, ladicka mi stale ukazuje podladenu oktavu, ci posuvam kamen dopredu alebo dozadu stale je to trochu nizsie.. So strunami A a E je to podobne, i ked nie az tak vyrazne ako pri Dcku.. V com moze byt problem? Kontroloval som aj nulty prazec ako tu niekto spominal a zda sa mi byt v pohode, tak nvm... Kobylka tiez nie je nejak extremne vysoko alebo nizko.. Dik za rady
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #33 kedy: 20. November , 2008, 23:34:58 »

Blba otazka, ale mas nove struny? Lebo nema zmysel stelovat oktavy na polrocnych. A v akych polohach si skusal dat kamen na kobylke? Na obe strany od stredu? Ked posuvas kamen v smere natahovania struny, tak si strunu radsej trochu podlad a potom dosteluj.

Skus po naladeni strunu ohnut rukou a skontrolovat ladickou. Doladit, skusit este raz a potom pozret oktavu.
Zaznamenané

skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #34 kedy: 21. November , 2008, 18:17:41 »

Blba otazka, ale mas nove struny? Lebo nema zmysel stelovat oktavy na polrocnych. A v akych polohach si skusal dat kamen na kobylke? Na obe strany od stredu? Ked posuvas kamen v smere natahovania struny, tak si strunu radsej trochu podlad a potom dosteluj.

Skus po naladeni strunu ohnut rukou a skontrolovat ladickou. Doladit, skusit este raz a potom pozret oktavu.

Noo uplne nove niesu, ale zas ani polrocne.. V tomto to podla mna nebude. Jj, skusal som dat kamen na stred, aj uplne dopredu, aj dozadu, proste rozne polohy a furt je to trochu podladene.

Hmm pockaj, ako ohnut strunu rukou? Nejak nerozumiem  No hanbím sa..
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #35 kedy: 21. November , 2008, 19:08:46 »

Hmm pockaj, ako ohnut strunu rukou? Nejak nerozumiem  No hanbím sa..

Normalne ju ponatahovat ako ked pri hre ohybas strunu (bending) a skontrolovat ci ladi a az potom skusat pozerat ci ladia oktavy. Ked si pred posuvanim kamena trochu podladil strunu, tak si musi sadnut, lebo nedrzi dobre ladenie. Ked som struny nenatahoval, tak sa mi stavalo, ze som naladil strunu, stlacil dvanasty prazec, pozrel oktavu a ked ked som skontroloval samotnu strunu tak uz neladila.

Volakedy som aj doladoval oktavy na starsich strunach, ale potom som zistil ze je to nanic, lebo pri novych som to musel znovu posuvat vsetko tam kde to bolo povedne. Tak som zacal radsej castejsie menit struny.

Ked som jeden cas dost spekuloval s nastavenym ohnutia krku a dohmatu, tak som zistil ze to dost ovplyvnuje aj stelovanie oktav. Tiez som mal problem, ze som mal kamen u tenkeho ecka uplne vlavo a neladila mi oktava. Raz zasa u hrubeho ecka som mal kamen napravo a tiez struna neladila. Vsetko sa to menilo iba ohybom krku a vyskou strun. Skus sa pohrat aj s tym a uvidis.

Ale daj si hlavne nove struny. :)
Zaznamenané

skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #36 kedy: 21. November , 2008, 22:42:00 »

Oukej dik, poskusam  Žmurk
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #37 kedy: 21. November , 2008, 23:12:59 »

Este jedna vec ma napadla. Da sa otocit aj kamen v mostiku, ked je to klon gibsonackeho tuneomatic. Niekedy byvaju kamene otocene rovnako do jednej strany a niekedy byvaju tri opacne. Aj to otocenie kamena by mohlo pomoct, ked si uplne nadoraz a dalej to nejde.
Zaznamenané

Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #38 kedy: 22. November , 2008, 00:32:36 »

mal som (este aj mam ale nepocitam do zostavy) stareho stagga stratocastera a tam som mal tak ecko rozladene ze konec... ale to nie je ten problem ... proste ked som cel naladit tak som posuval kamen ku krku :-D a stale nic posunul som ho spatne ku kobylke a nic vzdy to bolo rozladene .... to ma nestve ze to bolo rozladene .... stve ma to ze to bolo rozladene "presne" tak isto ako to bolo pred ladenim :-D uplne presne ten isty rozladeny ton :-D
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 22. November , 2008, 11:08:55 »

Nazdar, mam taky problem, ladil som nedavno oktavy na mojej Cort KX5. Struny E, B, G som naladil v pohode, sedelo to aj podla ladicky, ale ked som sa dostal na Dcko nastal problem, ladicka mi stale ukazuje podladenu oktavu, ci posuvam kamen dopredu alebo dozadu stale je to trochu nizsie.. So strunami A a E je to podobne, i ked nie az tak vyrazne ako pri Dcku.. V com moze byt problem? Kontroloval som aj nulty prazec ako tu niekto spominal a zda sa mi byt v pohode, tak nvm... Kobylka tiez nie je nejak extremne vysoko alebo nizko.. Dik za rady
Ja som nemohol naladit oktavu na A strune, az kym som nevymenil DR za D'Addario. Tych DR som vystriedal viacero baleni, normalne zo 3 - 4 behom roka, vsetko to boli 10tky a vsetky mi neladili v tej oktave Acka. A teraz mam znova DR, tu istu 10tkovu sadu a ladi to.
Zaznamenané

skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #40 kedy: 22. November , 2008, 13:03:31 »

Ja som nemohol naladit oktavu na A strune, az kym som nevymenil DR za D'Addario. Tych DR som vystriedal viacero baleni, normalne zo 3 - 4 behom roka, vsetko to boli 10tky a vsetky mi neladili v tej oktave Acka. A teraz mam znova DR, tu istu 10tkovu sadu a ladi to.

Mno ja tam mam teraz D'Addario 10 a neladi to  ha ha ha Ale tak skusim kupit nove, ale asi sa vratim k Ernie Ball... Este poskusam tie finty co mi tu pisal mcmaros...
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #41 kedy: 12. August , 2009, 23:07:31 »

mam problem na les paule...zdalo sa mi ze ked hram nejake fory okolo 12 polohy ze to neladi..tak som sa snazil naladit oktavy...narp ked som zahral prazdnu strunu a flazolet na 12 polohe..tak to ladilo..ale ked som zahral ton na 12 polohe tak to neladilo..to tak ma byt?..
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
marowak
Hosť
« Odpoveď #42 kedy: 13. August , 2009, 08:19:26 »

mam problem na les paule...zdalo sa mi ze ked hram nejake fory okolo 12 polohy ze to neladi..tak som sa snazil naladit oktavy...narp ked som zahral prazdnu strunu a flazolet na 12 polohe..tak to ladilo..ale ked som zahral ton na 12 polohe tak to neladilo..to tak ma byt?..
To si zistil sluchom, ci ladickou? Moja skusenost (sice chaba, ale dajaka je), ze hlavne pri tensich strunach (mam na mysli .010 a menej) dojde pri raznejsom pritlaceni na prazec vo vyssich polohach k, nazval by som to miernemu bendu  :), resp. vacsiemu ohybu struny a tak podla ladicky vznikne dojem, ze oktava neladi. Ked som si vsak daval pozor, na to ako presne strunu stlacim, tak oktavy boli okay. Samozrejme, zistil som to ladickou, pretoze sluchom ten malicky rozdiel zisti asi iba malokto (ale iste su taki ludia). Okrem toho, ja oktavy ladim nie iba 0-12, ale prekontrolujem to este aspon cez 3-15 (to chce chromaticku ladicku). Totiz, raz sa mi stalo, ze bol zle osadeny 0.-ty prazec a tak sa oktavy prakticky nedali spravne naladit pri tomto sposobe (0-12). Flazolety jasne mozu ladit, lebo nestlacas struny... Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #43 kedy: 13. August , 2009, 08:51:19 »

mam problem na les paule...zdalo sa mi ze ked hram nejake fory okolo 12 polohy ze to neladi..tak som sa snazil naladit oktavy...narp ked som zahral prazdnu strunu a flazolet na 12 polohe..tak to ladilo..ale ked som zahral ton na 12 polohe tak to neladilo..to tak ma byt?..
nie  Bavím sa skvele chod na to logicky :) ked mas naladenu prazdnu strunu a zahras flazolet na 12. prazci, tak ti logicky musi ladit, kedze je to polovica prazdnej struny a na to ladenie/neladenie flazoletu nema vplyv v podstate nic.

problem nastane, ked stlacis strunu, ktora sa stlacenim trochu natiahne a nadladi. od toho su kamene na kobylke, aby si tento jav eliminoval. stav ktory potrebujes dosiahnut je, aby ti flazolet nad 12. prazcom ladil s tonom zahranym na 12. prazci. Jednoducho povedane - vsetko musi byt na nule - pradzdna struna (logicky aj flazolet nad 12. prazcom) aj ton na 12. prazci.
Zaznamenané
marowak
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 13. August , 2009, 09:02:14 »

nie  Bavím sa skvele chod na to logicky :) ked mas naladenu prazdnu strunu a zahras flazolet na 12. prazci, tak ti logicky musi ladit, kedze je to polovica prazdnej struny a na to ladenie/neladenie flazoletu nema vplyv v podstate nic.

problem nastane, ked stlacis strunu, ktora sa stlacenim trochu natiahne a nadladi. od toho su kamene na kobylke, aby si tento jav eliminoval. stav ktory potrebujes dosiahnut je, aby ti flazolet nad 12. prazcom ladil s tonom zahranym na 12. prazci. Jednoducho povedane - vsetko musi byt na nule - pradzdna struna (logicky aj flazolet nad 12. prazcom) aj ton na 12. prazci.
Ano, takto to je spravne a odborne podane  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 23 otázok.