Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
14. Máj , 2024, 07:12:30
Strán: 1 [2] 3 4 ... 36 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Chcem si dat vyrobit gitaru, dreva, vyrobci, HW...  (Prečítané 106448 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 02. November , 2010, 15:11:45 »

mne sa ta gitara velmi paci, hlavne mi nic nepripomina a to je moc dobre..  stale pouziva to umelecke meno 'paul moog' ?  kedysi odo mna kupoval 2X12 s C90 od mesa boogie mily typek
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 02. November , 2010, 15:15:49 »

inak.. z tohto postu nemam totalne pocit ze by si vedel co mas hladat, preto nechapem ako mozes napisat 'budem pozorne hladat' ked nevies na co sa mas zamerat..


dalsia vec..

'preto nebudem setrit'  a  'budem si zhanat drevo a suciastky sam' si trochu odporuje nie? ked nebudem setrit tak poviem gitararovi ze - pocuj chcem ten najlepsi mahagon s najlepsim grainom co uvidis podla tvojho najlepsieho zvazenia.. a nie ze budem si na ebayi vyberat drevo co je cvaknute niekde v lese ked rastlo
dalsia vec - myslim ze Igor a Sivcak maju ovela lepsie kontakty na distributorov dreva ako mozes mat ty ci ja.. dokazom toho je naprikad fakt ze aj ked s malymi problemami ale predsa sme my vedeli zohnat honduras.. ktoreho vyvoz mimo statov USA je zakazany

s tymi dvoma musicmanmi co si si daval robit u igora na zaciatku roka sa stalo co?


ak ma pamat neklame tak miso kolo si zhanal drevo a HW sam, nemam ale pocit ze by na tom nejak markantne usetril.. co sa globalu tyka a mal som z neho pocit ze vie od zaciatku co hlada a ze siel za tym..
toto bude (ak vobec) nestastna stavba :)
« Posledná zmena: 02. November , 2010, 15:18:16 od kaolko » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #17 kedy: 02. November , 2010, 15:17:57 »

Hej...Moog...čo sme spolu naposledy hrali tak má ENGL BLACKMOORE a STEVE VAI CARVIN hlavy do dvoch boxov ENGL 2X12, RADIAL switch, WAY HUGE overdrive, CARL MARTIN delay...mal odo mňa ešte HAMER CUSTOM Made in U.S.A a nejaké TELE z 80tich rockov...teraz sa rozplýva nad týmto....hrá mu to viac než slušne...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #18 kedy: 02. November , 2010, 15:19:06 »

Hej...Moog...čo sme spolu naposledy hrali tak má ENGL BLACKMOORE a STEVE VAI CARVIN hlavy do dvoch boxov ENGL 2X12, RADIAL switch, WAY HUGE overdrive, CARL MARTIN delay...mal odo mňa ešte HAMER CUSTOM Made in U.S.A a nejaké TELE z 80tich rockov...teraz sa rozplýva nad týmto....hrá mu to viac než slušne...

a hlavne vie hrat :)  kym hra teraz nevies? lebo naposledy mal nejaky LM band co ani moc nekoncertoval..
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 02. November , 2010, 15:27:55 »

Odnree, vdaka za cislo, ozvem sa. :)

Karol - stale pises, ci viem, co hladam. Ale ja viem, co chcem, viem aky chcem zvuk a viem, co ma gitara splnat. Zato sa pytam, ake drevo pouzit na spomenute poziadavky. :) Co viac potrebujem vediet ? Viem, ze nechcem jasen, lebo je to doslova fendracke drevo. Viem, ze nechcem lipu, viem, ze nechcem rosewood hmatnik, atd...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #20 kedy: 02. November , 2010, 15:28:55 »

no sak ale ty mas vediet co chces.. nie co nechces  Bavím sa skvele chapes..
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #21 kedy: 02. November , 2010, 15:29:22 »

Má muzikantov z ČR...robia cover+doprevádzajú pár muzikálových spevákov v Prahe...s LMbandom alias Ľubom Mičom sme odohrali asi 5 koncertov potom sme šli každý svojou cestou..predtým sme hrali spolu v kapele BUBLIFUCK...naposledy sme hrali jam s klaviristom Ondrom Hajkom /BOOM BAND/ a zoťali sme sa ako jedle....poďme odtiaľto preč, tu sa bude riešiť drevo na gitary... Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #22 kedy: 02. November , 2010, 15:29:54 »

brano: pozri si napr co mame kaolko a ja za dreviny, podla mna su to vynikajuce nastroje na metlaciny a vyborny priklad ako sa daju kombinovat aj exoticke dreviny. IMHO je zaklad mahagon + nejaka tvrdsia drevina na top, co prida vysky (javor, koa, orech, wenge a pod). rovnako krk - tvrda, vyskova drevina (javor, jeben, orech, wenge) + nejake hutnejsie znejuce drevo (mahagon, palisander a pod).

ked chces nejaky ulet, tak si pozri kadejake exoticke basy a daj si z tych drevin spravit gitaru.

« Posledná zmena: 02. November , 2010, 15:31:24 od styrioci » Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 02. November , 2010, 15:32:50 »

ja ti odporucam korinu telo, javor popripade koa top, ockovy javorovy krk a bud macassar ebony alebo javor hmatnik, ak ma by srobovany

popripade

mahagon khaya back, javor top, kubansky mahagon krk a brazilian rosewood board
« Posledná zmena: 02. November , 2010, 15:40:36 od zakky » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 02. November , 2010, 15:35:01 »

ja ti odporucam korinu telo, javor popripade koa top, ockovy javorovy krk a bud macassar ebony alebo javor hmatnik


korina schumacher..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #25 kedy: 02. November , 2010, 15:40:45 »



alebo sapelle/ macassar ebony top ,  mahagonovy krk a indian rosewood hmatnik s peknou kresbou .. a tak aspon 2000e vo vacku


inak koa quilt je ppci.. a potom este taky nejaky burl co som videl co vyzerali jak horiace detske tvaricky
« Posledná zmena: 02. November , 2010, 15:41:20 od kaolko » Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 02. November , 2010, 15:42:59 »

potom nam napis ked ju objednas a zaplatis zalohu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 02. November , 2010, 15:43:36 »

a ked nechce niekto setrit tak videl som ppci kusy quilt mahogany.. asi za 500e doska  Bavím sa skvele z takeho stromu zrezaneho co nasli jeden jediny na svete
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 02. November , 2010, 15:44:22 »

a ked nechce niekto setrit tak videl som ppci kusy quilt mahogany.. asi za 500e doska  Bavím sa skvele z takeho stromu zrezaneho co nasli jeden jediny na svete

jj to je maximalna krutost :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 02. November , 2010, 15:45:44 »

http://i174.photobucket.com/albums/w115/btrcgp/backandsides1cuban.jpg

alebo quilted sapelle http://www.beneteauguitars.com/guitr_pics/concrt2/con_sap_back.jpg
« Posledná zmena: 02. November , 2010, 15:46:18 od kaolko » Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 36 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.