Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
11. Máj , 2024, 23:20:42
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: cistiace prostriedky  (Prečítané 16167 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« kedy: 05. August , 2005, 20:39:14 »

zaujimalo by ma, aky mate nazor na cistiace prostriedky a lestice na gitary-ci uz na struny, alebo na lak a hmatnik. Podla mna su to drahe veci a nejsom si isty ci nejaky cleaner na lak (mala flasticka za viac nez 200) neni rovnako ucinny ako pronto alebo nieco podobne, ake mate skusenosti?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 05. August , 2005, 21:08:27 »

Ja pouzivam obycajny lieh. Narozdiel od FastFret a podobnych veciciek cisti struny aj zo spodnej strany (zalezi od tvojej sikovnosti).
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 05. August , 2005, 21:11:05 »

o tom liehu viem ,ale mna skor zaujima ten cistic a osetrovac laku. Lebo ani to sa asi moc nebude odlisovat od beznych nemastnych cisticov a osetrovacov nabytku.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 05. August , 2005, 21:15:08 »

Ja som pouzival Pronto, ale pomerne rychlo sa minulo (neskor som zostil, ze kvoli nespravnemu pouzivaniu, ach jaj). Minule som mal zasvineny krk od kohosi potu (niektory ludia sa strasne potia - teda ich ruky) a tak som to prebehol liehom a bol klud.
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 05. August , 2005, 21:18:28 »

lenze lieh a lak sa maju radi?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 05. August , 2005, 23:01:22 »

No ak by si mal jemny nitro lak, tak by si si ho mohol liehom akurat dobre rozpustit :).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 08. August , 2005, 09:48:49 »

Na struny pouzivam FastFreet a na drevo co doma najdem. Clean alebo nieco podobne. Niekedy staci obycajny servitok a ide to aj tak dole. Teda, ked tam neni 0,5cm nanos blata.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 08. August , 2005, 10:34:59 »

Fast Fret ma štval, lebo rýchlo uschol. Teraz som vežmi spokojný, na drevo používam Dunlop 02 - fingerboard Deep Conditioner a na struny tiež Dunlop 65 - string cleaner (135,- Sk). Perfektne čistí struny, dokonca fajn vonia :) , je dosť lacný a hodne dlho vydrží - dokiaž sa flaštička nevyprázdni. Majú ich v Auparku, už ani iné nebudem kupovať, aj keď neviem kedy bude najbližšie, tieto mám už vyše roka a ešte je tam toho hodne.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 08. August , 2005, 13:15:56 »

Lieh sice acetonovy lak nerozpusti, ale ani nevylesti - zostavaju po nom stale mapy. Bezne pouzivam suchy flanel, raz za cas, pouzijem Pronto. Na struny som pouzival odjakziva okenu. Odkedy sa neda slopat, nema ani take cistiace ucinky, tak som si kupil flasu liehu, ktora mi vydrzi cely zivot... A je to presne tak - struny v pohode vycistim zo vsetkych stran, nie iba zhora.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 08. August , 2005, 14:06:23 »

Nemoze lieh poskodit hmatnik?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 08. August , 2005, 14:09:57 »

Ja inak pouzivam Dunlop 01 a 02 Fretboard cleaner a conditioner, co je vlastne nejaky olej. Zas som ale uz viackrat pocul, ze s tym mazanim a natieranim to netreba prehanat. Niektori tvrdia, ze uplne staci mast z prstov na hmatnik a ze ho netreba vobec nicim natierat, iba handrickou ocistit spinu raz za cas.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 08. August , 2005, 18:56:33 »

Progrocker - podla mna je hmatnik tak tucne premasteny, ze ak ho vycistis aj kyselinou sirovou, len mu ulahodis :)...
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 08. August , 2005, 21:05:56 »

ako vidim aj vy pouzivate co mate, lebo mne islo o to, ze vsetky tie prostriedky na gitary, su vlastne obycajne cistiace prostriedky,len drahsie. A asi je to tak.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 08. August , 2005, 21:16:47 »

swordy - tiez si to myslim...
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 08. August , 2005, 21:27:56 »

ked som dosiel do muzikeru a videl som tie zavratne ceny za decove flasticky, tak ma skoro jeblo. Takze Pronto?
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 22 otázok.