Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
12. Máj , 2024, 12:58:40
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: vyblednuty hardware  (Prečítané 11925 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 17. Február , 2007, 12:36:25 »

eee.... chcel som nieco napisat, ale som si spomenul, ze proti gustu ziaden disputat  Bavím sa skvele
neviem no. kombinacia hrdze a oskreteho laku mi asi nikdy nebude sympaticka, ale asi som staromodny...
 Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #31 kedy: 17. Február , 2007, 18:56:47 »

ta gitarka ma pekny vintage look  Na zdravie! ja by som to nechal tak a nespekuloval..ale zas ked ti to vyslovene vadi tak... :)
« Posledná zmena: 17. Február , 2007, 18:57:17 od styrioci » Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 20. Február , 2007, 13:15:43 »

no tie srouby som uz vyriesil ako sa dalo, to jest odmastil som a natrel 2 vrstvy emailovej farby revell (na modely), vyzera to ok a drzi... zatial.
 Je to frajer
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #33 kedy: 20. Február , 2007, 13:22:32 »

ta farba nie je iba na plastikove modely? ci to chyta aj na kov?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #34 kedy: 20. Február , 2007, 13:24:39 »

akurat som sa chcel to iste opytat.neviem ako je to teraz, ale svojho casu ked som si kupoval revel, tak tam niekde bolo, ze je to vylucne na plast.
Zaznamenané

o-yep sro
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 20. Február , 2007, 22:33:47 »

je to na modely. ale pri spravnom naneseni, zriedeni a vyschnnuti je to ok. hovorim, zatial to drzi....
Zaznamenané

makovica
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #36 kedy: 24. Máj , 2007, 11:07:33 »

tu metodu co spominal rastis na zaciatku sa myslim vola brunir alebo tak nejak a pouziva sa na zbrane ako uprava kovovych povrchov a hlavne je to hodne trvacne. Otec si dal nedavno spravit znamemu hlaven na gulovnicu a ten vysledok stoji za to a vyslo ho to par korun.
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #37 kedy: 15. August , 2007, 16:20:40 »

je to na modely. ale pri spravnom naneseni, zriedeni a vyschnnuti je to ok. hovorim, zatial to drzi....

No ako? stale ta farba drzi?
Ja mam problem ten isty len v trosku vacsich rozmeroch a v inej farbe a sice.
Cely hardware na gitare bol povodne zlaty. Teraz mam zo 1/4 tremola zlezenu farbu, gombiky na potaky, uchytky na pas, zamky, ladiaca .......vsetko zlezena farba. Da sa to nejak nafarbit naspat, nech to vydrzi aspon par rokov?
« Posledná zmena: 15. August , 2007, 16:20:56 od Misko » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 15. August , 2007, 16:29:41 »

miso - to co sa pytas je podla mojich vedomosti nemozne. respektive mozne za takych okolnosti a na tak dlhe lakte, ze si kup novy HW a tentoraz prezieravo chromovy
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #39 kedy: 15. August , 2007, 16:34:53 »

No nevyznam sa nijak do naterov a podobnych veci, ale to akoze vazne v takejto modernej dobe neexsituje zlata farba ktora vydrzi na kove urcity cas?  Fuuha zíram
Ako potom teda ziska ten hardware vo fabrike zlatu farbu? Sibnutim carovneho prutika?    Som frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 15. August , 2007, 16:38:17 »

pozlacuje sa galvanickym pokovovanim, nie striekanim zlatej farby. sorry misko, ale ty sa take veci pytavas... chodil si do skoly niekedy ?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #41 kedy: 15. August , 2007, 16:39:16 »

vo fabrike uz na to asi maju trochu vychytanejsi postup ako mozes dosiahnut v detskej izbe. ale ked chces, tak mozes verit tomu, ze proste zaplatia typka co cele dni nerobi nic ine iba chodi so stetcekom a natiera HW :) rasto podla mna radi dobre. niektore veci su proste zbytocna strata casu.
Zaznamenané

o-yep sro
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #42 kedy: 15. August , 2007, 18:37:25 »

pozlacuje sa galvanickym pokovovanim, nie striekanim zlatej farby. sorry misko, ale ty sa take veci pytavas... chodil si do skoly niekedy ?
Ano chodil a stale este aj chodim...........ked to dokopy zratam teraz prave 16ty rok. Ten vyraz viem, ze sme brali na fyzike alebo skor chemii, a to je asi tak vsetko. To akoze galvanicke pokovovanie patri k beznemu vzdelaniu obyvatelstva ci ako si to myslel?

vo fabrike uz na to asi maju trochu vychytanejsi postup ako mozes dosiahnut v detskej izbe. ale ked chces, tak mozes verit tomu, ze proste zaplatia typka co cele dni nerobi nic ine iba chodi so stetcekom a natiera HW :) rasto podla mna radi dobre. niektore veci su proste zbytocna strata casu.
Tu fabriku som spomenul len tak. OK, tak ju odvolavam. A nechajme to teda tak. Ak teda vravite, ze to je slepa ulicka, tak asi je. Ja len som myslel to, ze mi pride uplne absurdne a neuveritelne, ze v 21 storci je nieco take, ako nafarbenie vyblednuteho kovu podomacky, nemozne.   Na zdravie!
« Posledná zmena: 15. August , 2007, 18:41:01 od Misko » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 15. August , 2007, 18:53:12 »

Kedysi sa predavala vo farby-laky taka sada, ze Niklik - 2 zlozky, receptura na sporaku a vedelo to krasne poniklovat zelezne povrchy. Ked som si robil v 16tich gitaru co mam na avatare, uz sa to nepredavalo, ale v BA na Mlynskych Nivach bola taka nejaka zvlastna vypredajova drogiska, kde to mali. Prvu verziu tremola na tej gitare mi totiz robil podla mnou vytvoreneho technickeho vykresu kamarat sustruznik (kamene boli z original kobylky). Tak som to tremolo osetril tymto niklikom a ono naozaj zostalo pekne krasne leskle poniklkovane a za rok, co som ho intenzivne na tej gitare pouzival, sa ten niklovy povrch ani nesuchal a ani nelupal. Ona bola ta sada trosku toxicka, preto sa to prestalo vyrabat.

To su moje veskere vedomosti ohladne domaceho pokovovania.

Misko - pokovovanie sice nepatri medzi vseobecne vedomosti, ale iste veci, ako napriklad natahovanie strun, patria medzi veci, pri ktorych sa riadi intuiciou. Tak to robili uz nasi opici predkovia a tak to bude aj v 23. storocii.
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #44 kedy: 15. August , 2007, 19:04:44 »

Misko - pokovovanie sice nepatri medzi vseobecne vedomosti, ale iste veci, ako napriklad natahovanie strun, patria medzi veci, pri ktorych sa riadi intuiciou. Tak to robili uz nasi opici predkovia a tak to bude aj v 23. storocii.
No aj ja by som si to myslel a pozri si temu, ze ludia maju kazdy uplne rozne postupy ako tie struny natahuju. A zasa si nemsli ze som totalny neschopny kreten. Uz som natahoval struny milionkrat (i ked teraz mi to akosi neslo   ha ha ha ). Len som si chcel konecne zistit aj ako je to najrychlejsie a najlepsie. Toto je vec, co budem este velakrat v zivote robit, tak preco sa vzdy riadit intuicou, ked mi mozu jedenkrat skusenejsi ludia poradit a budem sa podla toho nadalej riadit.  Žmurk
« Posledná zmena: 15. August , 2007, 19:05:36 od Misko » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 22 otázok.