Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
11. Máj , 2024, 08:23:02
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: tonova clona TBX  (Prečítané 12967 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #45 kedy: 12. Marec , 2008, 17:11:55 »

a co takto zabudovat rovno do gitary golem ?  Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #46 kedy: 12. Marec , 2008, 18:37:14 »

som našial pre mňa zaujmavejsiu vec nez ten blender (ten moze byt fajn, ale predsalen..)
je to pasivne zariadenie - potenciometer dva kondiky dva odpory a cievka, ktore sa pohraju so stredmi.
http://www.guitar-mod.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=RG500D&Category_Code=
hned ked pridem na to ako, tak si to objednam.
ak by niekto mal zaujem o nieco z tej stranky, alebo by mi vedle pomoct pri objednavani -> posta
Skusil by som popozerat nejake gitarove mody, schemy na pasivne ekvalizery na forach pod. To asi iba stlmi basy a vysky. Take nieco by sa dalo zbuchat za par korun.
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #47 kedy: 12. Marec , 2008, 18:58:37 »

Skusil by som popozerat nejake gitarove mody, schemy na pasivne ekvalizery na forach pod. To asi iba stlmi basy a vysky. Take nieco by sa dalo zbuchat za par korun.
s basami a vyskami to nic nerobi (na tie uz mam TBX). Pracuje to so stredmi. Potenciometer ma v strede aretaciu. V tej polohe je to cele neaktivne 5-0 vyrezava stredy 5-10 obohacuje stredy.a najlepsie na tom je, ze je to cele pasivne ..
« Posledná zmena: 12. Marec , 2008, 18:59:32 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #48 kedy: 12. Marec , 2008, 19:56:44 »

s basami a vyskami to nic nerobi (na tie uz mam TBX). Pracuje to so stredmi. Potenciometer ma v strede aretaciu. V tej polohe je to cele neaktivne 5-0 vyrezava stredy 5-10 obohacuje stredy.a najlepsie na tom je, ze je to cele pasivne ..
Pasivne korektory co viem, tak iba tlmia urcitu cast pasma, ale nic nepridaju. Iba aktivne.
« Posledná zmena: 12. Marec , 2008, 19:58:11 od mcmaros » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #49 kedy: 12. Marec , 2008, 20:19:31 »

Pasivne korektory co viem, tak iba tlmia urcitu cast pasma, ale nic nepridaju. Iba aktivne.

ok, tak raz to ubera stredy a raz basy+vysky  :)
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #50 kedy: 12. Marec , 2008, 20:52:03 »

Pasivne korektory co viem, tak iba tlmia urcitu cast pasma, ale nic nepridaju. Iba aktivne.
Presne tak. Vtip je v tom, ze kazdy aktivny prvok potrebuje byt niecim napajany. A baterku do gitary davat nechcem. okrem toho aktivne cleny obsahuju polovodice - operacne zosilnovace ktore ovplyvnuju vysledny zvuk a o sume a skresleni ani nehovorim.
Zaznamenané

FALLGRAPP
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #51 kedy: 12. Marec , 2008, 20:54:29 »

tam sa o skresleni hovorit neda. tie OZ pracuju v rozsahu, kde sa signal neorezava - nezachadzaju do limitacie.
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #52 kedy: 12. Marec , 2008, 20:59:35 »

tam sa o skresleni hovorit neda. tie OZ pracuju v rozsahu, kde sa signal neorezava - nezachadzaju do limitacie.
skreslenie a limitacia su dva ozdielne pojmy
« Posledná zmena: 12. Marec , 2008, 21:00:09 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #53 kedy: 12. Marec , 2008, 20:59:51 »

Presne tak. Vtip je v tom, ze kazdy aktivny prvok potrebuje byt niecim napajany. A baterku do gitary davat nechcem. okrem toho aktivne cleny obsahuju polovodice - operacne zosilnovace ktore ovplyvnuju vysledny zvuk a o sume a skresleni ani nehovorim.

prerob to cez lampy :) a bude to mat prirodzeny, teply zvuk a skreslenie nebude vadit pretoze lampy produkuju hlavne druhu harmonicku, ktora sa javi ako celkom ok prijemny suzvuk  Som za vodou kámo vlastne daco podobne uz mas v ampe, tak je zbytocne nieco take dalsie trepat aj do gitary...ale ked clovek nevie co od rozkose tak aj taketo experimentovanie ma svoje caro  :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #54 kedy: 12. Marec , 2008, 21:01:41 »

skreslenie a limitacia su dva ozdielne pojmy

vravim nieco ine? ked sa zosilovac dostane do limitacie, zacne orezavat signal a tym padom skreslovat.
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #55 kedy: 12. Marec , 2008, 21:06:06 »

prerob to cez lampy :) a bude to mat prirodzeny, teply zvuk a skreslenie nebude vadit pretoze lampy produkuju hlavne druhu harmonicku, ktora sa javi ako celkom ok prijemny suzvuk  Som za vodou kámo vlastne daco podobne uz mas v ampe, tak je zbytocne nieco take dalsie trepat aj do gitary...ale ked clovek nevie co od rozkose tak aj taketo experimentovanie ma svoje caro  :)
po tom ako som do gitary dal TBX spolocne pre vsetky snimace tak mi ostal jeden potenciometer bez vyuzitia. A snazim sa mu najst neaku funkciu neh tam len tak nezavadza bezdvovodne.
cize keby to riesim v ampe, tak to neriesi moj prvotny problem..
Zaznamenané

FALLGRAPP
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #56 kedy: 12. Marec , 2008, 21:09:21 »

vravim nieco ine? ked sa zosilovac dostane do limitacie, zacne orezavat signal a tym padom skreslovat.
uz si presne nepamatam definiciu skreslenia, ale vravela, ze pojmom skreslenie sa oznacuje rozdiel medzi vstupným a výstupným signálom.
cize ak OZ limituje, generuje sum, alebo akokolvek inak upravuje signal tak sa jedna o skreslenie.   
cize tvoje tvrdenie:
tam sa o skresleni hovorit neda. tie OZ pracuju v rozsahu, kde sa signal neorezava - nezachadzaju do limitacie.
je hlupost.

..len pre poriadok...
« Posledná zmena: 12. Marec , 2008, 21:12:35 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #57 kedy: 12. Marec , 2008, 21:13:06 »

po tom ako som do gitary dal TBX spolocne pre vsetky snimace tak mi ostal jeden potenciometer bez vyuzitia.

daj si 2x volume a mas po chrobakovi v hlave  :)
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #58 kedy: 12. Marec , 2008, 21:14:06 »

daj si 2x volume a mas po chrobakovi v hlave  :)

este niekto ma  neaku podobnu prevratnu radu??
Zaznamenané

FALLGRAPP
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #59 kedy: 12. Marec , 2008, 21:40:17 »

Z toho sumu operacneho zosilnovaca by som si tazku hlavu nerobil, pretoze ak clovek za gitaru pripoji 10 krabiciek, tak si aj tak zasumi. ha ha ha

Da sa pouzit nejaky s minimalnym sumom alebo nejaky predcizny. Ten bohuzial moze stat tazke peniaze. Pripadne korektor napr. s jednym nizkosumovym tranzistorom urcite vela neplechy nenarobi. Ja mam v gitare predzosilnovac s unipolarnym tranzistorom so sumom 1.2dB a oproti operacnemu zosilnovacu tam ziadny sum nebadat. A neviem preco sa vsetci bojite baterie v gitare. Bavím sa skvele Nejaky aktivny filter s predzosilnovacom by mohol splnat prijemne s uzitocnym. Upravil by signal, mohol by zosilnit a este by nevadila kvalita a dlzka kabla. 9V rulez ha ha ha
« Posledná zmena: 12. Marec , 2008, 21:44:45 od mcmaros » Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 22 otázok.