Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
04. Máj , 2024, 13:39:22
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 503567 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #60 kedy: 15. Jún , 2005, 12:05:30 »

RASTIS:Ano,ta recenzia je dost jednostranna,jednalo sa mi skor o ten popis toho aparatu. Ak by si nahodou niekde narazil ne nieco relativne objektivne,kde by sa trosku rozoberali aj zapory,prosim ta hod sem link.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #61 kedy: 15. Jún , 2005, 12:21:51 »

Jimi Cimbala - ale som rad, ze som si nieco o tom precital, aspon viem viac...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #62 kedy: 15. Jún , 2005, 13:10:13 »

Jimi: vies, ten smajlik za tym bol z nejakeho dovodu. Žmurk Toto je jeden z problemov "textovej" komunikacie. Bolo to myslene nadnesene, nemal som nikoho zaujem urazat. Nikoho som neznacil za "dementa", tak odporucam nabuduce pozornejsei citat. Žmurk Ale pytat taku ceny za MM4 stale povazujem sa nehoraznost. Uvediem analogiu a vyzeniem ju do extremu. Niekto si kupi dobre vyzerajuci trabant za cenu Toyoty Corolly s tym, ze sa mu paci ako sa na tom da vozit. Je to cvok? Urcite.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #63 kedy: 15. Jún , 2005, 13:23:18 »

MageZ:....ak je niekto hotovy z trabantu a spravi mu to radost.....asi vie co na tom za tie $$$ vidi....drzim mu palce aj,ked ja by som to napr.nespravil...... ale vsetko v pohode...kazdy nech si kupi,co sa mu paci...fandim kazdemu,aby mal to co sa mu paci,bez ohladu na to co to je a kolko za to dal....ono fakt kazdemu sedi nieco ine a kazdy aj inde vidi hodnoty. Ale vsetko v pohode...myslim,ze mame jasno.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #64 kedy: 15. Jún , 2005, 13:24:20 »

MageZ - ta cena je adekvatna konkurencii. Modelingove aparaty su dnes velmi ""in"". Napriek tomu, ze technologia uz nie je nova a je velmi rozsirena, ceny su ukrutne (na to, ze sa to da robit na pase zo suciastok v hodnote radovo stoviek - ako PC komponenty). Zoper si, co stoja aparaty napr. od Line6, alebo nedavno som videl v Muzikeri akesi Hughes & Kettner modelingove kombo za 100 tacov (:!). Jedinou vynimkou z tohto pre mna nepochopitelneho trendu je Behringer, ale ten si jaksi na vsetkych frontoch kope svoju vlastnu ligu...
Zaznamenané
kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #65 kedy: 15. Jún , 2005, 13:48:43 »

rastis: netvrdim ze to je vynalez sucasnej doby EQ do Vecka ale v sucasnosti sa to objavuje nejak viac... metallicu mam napocuvanu poriadne to mi mozes verit, mas pravdu hetfield mal stale taky zvuk. noo ale ze vsetci gitaristi co ja viem .... mozno vsetci gitaristi co nehraju na marshalla :) :) :) verim tomu, ze je dost gitaristov co hraju metal a nemaju EQ do V (mozem tam zaradit aj seba :) )podla mna by mala gitara hrat pekne v stredoch pretoze vtedy by som povedal ze "spieva" a vlastne celym tymto som len chcel povedat ze na metal vobec nie je nutne mat EQ do V. nevidim dovod preco by sa doprovod nedal hrat aj s vyhulenymi stredmi (Wylde-JCM800-Black Label Society) samozrejme zvuk, jeho farba a charakter je vec vkusu, kazdemu sa paci nieco ine to je snad jasne kazdemu... a aj preto si dovolim tvrdit ze aj ked dnes je na vrchole Mesa ( nevravim ze hra zle, uznavam ich kvality) tak existuje kopa ludi, ktory si aj napriek tomu ze marshall treba dokrmit a vyhulit aby hral dobre kupia prave toho marshalla lebo vedia ze z ineho aparatu taky zvuk nedostanu... je to prave o tom co sa komu paci... Marshally boli odjakziva typicke tym, ze mali oproti inym znackam stredov uz od prirodzenosti pomenej. ------ tak s tymto si teda dovolim nesuhlasit, bud si sa sekol alebo neviem. ved marshall je prave charakteristicky svojimi hutnymi silnymi stredmi a v podstate z toho skoro ani iny zvuk nejde. ked vezmem najpopularnejsi zosilovac od marshallu (JCM800) a od Mesy (dovolim si tvrdit, ze v sucastnosti urcite Dual Recto) tak hadam mi nechces nahovorit ze ked poriadne vyhulim marshalla a dokrmim na uroven skreslenia Mesy, tak ta mesa bude hrat viac v stredoch...popocuvaj stary Sabbath, prve albumy Ozzyho - vsetko JCM800 - krasny nabruseny stredovy zvuk...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 15. Jún , 2005, 14:04:44 »

Citácia
Originally posted by kubo ...a vlastne celym tymto som len chcel povedat ze na metal vobec nie je nutne mat EQ do V. nevidim dovod preco by sa doprovod nedal hrat aj s vyhulenymi stredmi...
Nehovoril som o metale ale o doprovode. Dovod je jednoduchy, doprovod ma byt citatelny a ma sa zvukovo dobre spajat s basou a kopakom. Ak tam nechas prilis vela stredov, zvuk bude nie tucnejsi, ale zablatenejsi a v nahravke horsie citatelny. Samozrejme metalisti to radi trosku extremuju, aby bol ten zvuk co najprieraznejsi a najagresivnejsi. Naopak v sole chceme, aby zvuk exceloval nad ostatnym, aby spieval a bol co najprijemnejsi, preto sa stredy napoak casto zvyraznuju.
Citácia
Originally posted by kubo ...Marshally boli odjakziva typicke tym, ze mali oproti inym znackam stredov uz od prirodzenosti pomenej. ------ tak s tymto si teda dovolim nesuhlasit, bud si sa sekol alebo neviem. ved marshall je prave charakteristicky svojimi hutnymi silnymi stredmi a v podstate z toho skoro ani iny zvuk nejde. ked vezmem najpopularnejsi zosilovac od marshallu (JCM800) a od Mesy (dovolim si tvrdit, ze v sucastnosti urcite Dual Recto) tak hadam mi nechces nahovorit ze ked poriadne vyhulim marshalla a dokrmim na uroven skreslenia Mesy, tak ta mesa bude hrat viac v stredoch...popocuvaj stary Sabbath, prve albumy Ozzyho - vsetko JCM800 - krasny nabruseny stredovy zvuk...
Marshally su typicke tym, ze maju malo stredov. Porovnaj si akykolvek starsi Marshall s akymkolvek starsim Mesa Boogie bez EQ. Treabars na Markoch sa bez EQ ani neda hrat, kolko maju stredov. To Marshall je pieskovisko oproti tomu. Aj Rectifier ma stredov habadej, ina vec je, ako si to metalisti nastavuju. Inak v dobach Black Sabbathu sa urcite nehralo na JCM 800 a myslim, ze sa veli nezmylim, ak poviem, ze ani Randy Rhoads JCM800 nezazil, resp. stihli sa okolo seba sotva mihnut... Neviem, ci si rozumieme pod tym, co su stredy vo zvuku.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #67 kedy: 15. Jún , 2005, 14:08:43 »

Citácia
Originally posted by kubo rastis: netvrdim ze to je vynalez sucasnej doby EQ do Vecka ale v sucasnosti sa to objavuje nejak viac... metallicu mam napocuvanu poriadne to mi mozes verit, mas pravdu hetfield mal stale taky zvuk. noo ale ze vsetci gitaristi co ja viem .... mozno vsetci gitaristi co nehraju na marshalla...
Sak prave - na Marshalloch nie je potreba potlacat prilis stredy, kedze je ich pomenej...
Zaznamenané
kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #68 kedy: 15. Jún , 2005, 14:33:25 »

jojo nehovoril si o metale ale doprovode ale spomenul si metallicu :) nechcem rypat len konstatujem :) jaasne sak nehovorim ze stredy 10 a vysky basy 0, to je jasne to je potom jedna chrochtava pila... vobec som nemyslel taky extrem... ale zas ani extrem basy, vysky naplno a stredy 0 nie je ziadna vyhra. stare marky som nepocul takze sa nehadam a ani nemam moznost porovnania. na rectifiera som hral a tam mi tie pekne stredy co mam rad z marshallu chybali. ja mam soldano slo100 co je vlastne JCM800 s dalsim skreslovacim stupnom a to je zvuk aky potrebujem.... mas pravdu s tou 800vkou som sa sekol. ta bola az neskor Randy mal nejaky Marshall JMP100. ale to nic nemeni na veci ze to je marshall a stredy tomu rozhodne nechybaju... myslim ze si rozumieme co su stredy :) opisem to jednoducho ... este ked som hral cez zooma mal som nastaveny jeden zvuk, ktory mal vyhulene stredy - s tym som hral sabbath, ozzyho, ac/dc - bol to presne taky zvuk ako stary marshall, na tom istom zvuku som stiahol stredy, basy a vysky nechal na povodnych hodnotach... zacnem hrat a je to tam stara metallica - master, justice...
Zaznamenané
kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #69 kedy: 15. Jún , 2005, 14:40:05 »

noo este daco k marshallu --- co taky Angus Young??? Angus-gitara-marshall-box ---- ziadne efekty, ziadne krmitko len vyhuleny marshall a keby tomu chybali stredy neviem ci by mu to hralo tak hutne ako mu to hra... a hra na jednom zvuku aj doprovod aj solo alebo uz spominany Wylde. napr. jeho projekt Pride & Glory - JCM800 + boss super overdrive ... no a nejak sa mi nezda aby tam tych stredov bolo malo
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #70 kedy: 15. Jún , 2005, 14:52:38 »

...no tiez nesuhlasim s potlacenim stredov na Marshalle.Suhlasim s Kubom,ze prave tam je Marshall na vacsine modelov silny....ale napr.na valvestate-to bolo naozaj od prirodzenosti urezane na stredoch,ale napr.JCM 800-900.....nemam ten pocit.....resp.ako si to nastavis-tak to mas.Ale na to aby sme v tomto dosli k nejakemu zaveru by sme si museli presne definovat,co je to vela stredov a malo stredov.Ak na Marshalle nechas stredy dole a vytiahnes ho na basoch a vyskach,tak tam stredy nemas,resp.vyrazne zaniknu v dominancii vysiek a basov.Ale ak ich pridas mas to vyvazene.....ale ak budem mat najblizsie Marshalla v studiu-dam korekcie na nulu,urobim zaznam a pozriem sa na analyzeri kde to hra.Toto by ma fakt dost zaujimalo....ono vela stredov-malo stredov...znova musim pouzit to okridlene ""otazka vkusu"" ale pozrieme sa na cisla pri nulovych korekciach....som sam zvedavy.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #71 kedy: 16. Jún , 2005, 00:54:32 »

ja mam na mojej JCM900 stredy vzdy vyhulene. korekcie mam tusim ze B:7 M:9 T:5
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #72 kedy: 16. Jún , 2005, 02:02:08 »

Marshally maju podla mna tiez menej stredov. Aj uplne stare modely, mozno s vynimkou starych JTM45 a Plexi z konca 60tych. Superleady zo 70tych mali zvyraznene viac vysky ako aj neskorsie modely. JCM800 a novsie uz neviem, na tych som moc nehral. V kazdom pripade moj Hiwatt DR504 ma stredov podstatne viac ako reedicia Marshalla Superlead 1987x, co som mal pred nim. Je to ale v podstate zbytocne porovnavat, kedze ide o zvukovo velmi rozdielne aparaty.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #73 kedy: 19. Jún , 2005, 20:45:29 »

kubo - tak som narychlo nahral Markovy preamp->lampovy koniec->2x12"" box->mikrofon->SB live. Toto je original preamp bez EQ: Ukazka 1
Toto je preamp s EQ s normalne stiahnutymi stredmi: Ukazka 2
Toto je preamp s EQ do extremneho ""V"": Ukazka 3
Myslim, ze je jasne, ze tych stredov je v prvej ukazke ovela viac, ako u Marshallov, ale tak skratka Mesa Boogie bez EQ hra. Rectifier je trochu ina koncepcia, ale rozhodne tiez netrpi nedostatkom stredov. Takze za tvrdenim, ze Marshally su typicke tym, ze maju malo stredov si stojim. Maju ich skratka tolko, ze do beznej rockovej muziky ich netreba uz uberat - nie je z coho :). Nemusim snad zdoraznovat, ze je to nahravane pri pri normalnej ""izbovej"" hlasitosti, asi ako ked si pustis TV Žmurk
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #74 kedy: 19. Jún , 2005, 21:26:45 »

Rasto: Kerry king povedal ze ma rad zvuk pri ktorom sa mu trasu gule. tak ten posledny sound ma teda riadny tah jak buldozer. verim ze ked sa to vyhuli ta sa pritom netrasu len gule. paradny zvuk! :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.