Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
15. Máj , 2024, 08:11:54
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 39 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SOZA  (Prečítané 116809 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Duger
Hosť
« Odpoveď #315 kedy: 14. Jún , 2011, 15:51:10 »


btw narokuju si ten poplatok iba za videa autorov, ktorych zastupuju, ci len tak vseobecne skusaju, ze ktory blbec sa zlakne, ked spravia bububu a zaplati?

určite len tych, neviem či si len čital ten članok alebo aj počuval toho čo bol v radiu, lebo tam hovoril že mal na stranke prevažne zahranične videa, ale par aj slovenskych, a že mu SOZA zaslala formular, on si myslel že to je len prieskum abo čo, tak ho vyplnil zaslal a nasledne mu prišla " pokuta" alebo skôr poplatok za zdielanie, alebo " uživanie " bez predplatenia :D
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #316 kedy: 14. Jún , 2011, 17:06:39 »

ja som to aj cital aj pocuval ale stale nemozem uverit tomu ze by som mal prerobit clanky na mojom domo robo hobby kotlisku kde je drviva vacsina kapiel skor vdacna ze sa o nich daco napisalo. toto by soze vo vyspelejsej kulture ludia nezozrali.
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #317 kedy: 15. Jún , 2011, 00:47:45 »

Hadam prvykrat v historii slovenska internetovi pisalkovia cimsi pohli  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
http://www.soza.sk/index.php?id=106
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #318 kedy: 15. Jún , 2011, 01:15:11 »

Pri použití hudobného videoklipu na webovej stránke spoločnosti registrovanej na území Slovenskej republiky ide podľa § 5 ods.11 a § 5 ods.14 Autorského zákona č.618/2003 Z.z. (ďalej len AZ) o  verejný prenos, resp. sprístupňovanie autorského diela verejnosti – tzn. je možné si videoklip priamo prehliadať na stránke  - udelenie  licencie zo strany SOZA je potrebné.

Ten, kto vloží embedované video napr. na Facebook , nie je zodpovedný za vysporiadanie autorských práv. Zodpovednosť má vlastník domény (používateľ autorských diel).

čiže facebook riešiť nebudu, budu riešiť len tych čo maju stranku s domenou .sk, a na nu umiestnia video ktore sa da spuštat na stranke... čiže ked si registrujem česku domenu a spravim to nič sa nedeje ? lebo...

 "Na základe medzinárodných zmlúv, ktorými je viazaná Slovenská republika a bilaterálnych zmlúv, ktoré má SOZA uzatvorené s ostatnými organizáciami kolektívnej správy, zastupujúcimi celosvetový autorský repertoár, má SOZA právo udeľovať licenciu na verejné sprístupňovanie hudobných diel pre celé územie Slovenskej republiky (bez ohľadu na územie, na ktorom sa fakticky nachádza sprístupňovaný obsah a bez ohľadu na umiestnenie hostingu príslušnej domény)."

 aj tak je to strašna hluposť, ved nič nevyriešili...

keby račej postihovali tych DJ-ov dedinskych čo cashuju natom že chodia pušťať pesničky do krčiem cez vikendy... to mi nevadi vobec...nemaju ani originalky.. všetko napalene a este to aj verejne puštaju a beru zato prachy... to je totalne odlišne od toho že si niekto da video na stranku  ?§!.
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #319 kedy: 15. Jún , 2011, 01:42:12 »

keby račej postihovali tych DJ-ov dedinskych čo cashuju natom že chodia pušťať pesničky do krčiem cez vikendy... to mi nevadi vobec...nemaju ani originalky.. všetko napalene a este to aj verejne puštaju a beru zato prachy... to je totalne odlišne od toho že si niekto da video na stranku  ?§!.
Ale oni postihuju aj ich, na strednej spoluziackin brat tak dostal celkom dobru palku pokutu  Bavím sa skvele
len tak medzi recou co budu postihovat postihnutych?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #320 kedy: 15. Jún , 2011, 01:51:48 »

Ale oni postihuju aj ich, na strednej spoluziackin brat tak dostal celkom dobru palku pokutu  Bavím sa skvele
len tak medzi recou co budu postihovat postihnutych?  Bavím sa skvele

no jedneho... a tu " na vychode " v každej dedine je takych DJ-ov 5 .. a to neviem či som nedal este male čislo, cez leto na domaši v každej krčme jeden...a to ne len cez vikendy...aspon že sa jeden zabil teraz, opity šoferoval tak že sedel na streche a z nohami riadil spadol z cesty a sa zabil... vobec mi ho neni luto, takyhto hrdinov nemusim... myslim že aj v spravach to bolo
Zaznamenané
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #321 kedy: 16. Jún , 2011, 00:34:48 »

no jedneho... a tu " na vychode " v každej dedine je takych DJ-ov 5 .. a to neviem či som nedal este male čislo, cez leto na domaši v každej krčme jeden...a to ne len cez vikendy...aspon že sa jeden zabil teraz, opity šoferoval tak že sedel na streche a z nohami riadil spadol z cesty a sa zabil... vobec mi ho neni luto, takyhto hrdinov nemusim... myslim že aj v spravach to bolo
ja poznám aj v blave DJ čo hráva plesy a ešte to ani originálky nemá  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #322 kedy: 16. Jún , 2011, 07:01:23 »

http://ekonomika.sme.sk/c/5939102/videa-z-webu-soza-nesmie-pokutovat.html

asi im konecne niekto vysvetlil ako funguje internet a embed kody, som zvedavy co za blbost skusia nabuduce  ha ha ha
« Posledná zmena: 16. Jún , 2011, 07:02:31 od styrioci » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #323 kedy: 17. Jún , 2011, 13:14:36 »

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #324 kedy: 27. Jún , 2011, 10:17:30 »

soza ročne vyberie 8 milionov eur? fuuuuha.  :)

http://ekonomika.sme.sk/c/5954343/repcik-nemam-rad-empetrojky.html
« Posledná zmena: 27. Jún , 2011, 10:17:49 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #325 kedy: 27. Jún , 2011, 10:40:36 »

táto veta sa mi veľmi páči "Mám taký pocit, že mp3 je len v podstate vytváranie zvukovej kulisy k niečomu, čo práve robíte."

 Popiskujem si
Zaznamenané
atticus22
nováčik
*
Príspevkov: 7



« Odpoveď #326 kedy: 06. Júl , 2011, 10:32:38 »

Soza je legalna mafia ...
Zaznamenané

Mesa boogie Single Rect-o-verb 50 - predane
Epiphone Gothic Les Paul SD SH8 pri kobylke - predane
Fender Tom Delonge signature - predane Smútim
Marshall 1936 - predane
Kupim Gibson Les Paul gothic !!
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #327 kedy: 06. Júl , 2011, 13:05:25 »

Každý organizátor platí minimálne 15e za vystúpenie kapiel ktoré
a) vôbec nie sú registrované u SOZA
b) nie sú  revival a  nehrajú covery
Komu potom dá SOZA tie peniaze?
Žeby ich prerozdelila ludom čo ani nie sú autormi piesní ktoré sa koncerte hral
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #328 kedy: 06. Júl , 2011, 13:13:00 »

Každý organizátor platí minimálne 15e za vystúpenie kapiel ktoré
a) vôbec nie sú registrované u SOZA
b) nie sú  revival a  nehrajú covery
cize potom soze platit nemusi, ved preco aj?
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #329 kedy: 06. Júl , 2011, 14:55:26 »

Každý organizátor platí minimálne 15e za vystúpenie kapiel ktoré
a) vôbec nie sú registrované u SOZA
b) nie sú  revival a  nehrajú covery
Komu potom dá SOZA tie peniaze?
Žeby ich prerozdelila ludom čo ani nie sú autormi piesní ktoré sa koncerte hral
To je nejaka blbost, nema to ziadnu logiku. I ked v mnohych instituciach na Slovensku maju k zdravemu rozumu svetelne roky ...
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 39 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 23 otázok.