Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Máj , 2024, 22:00:44
Strán: 1 [2] 3 4 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: JASON NEWSTED vs ROB TRUJILLO  (Prečítané 71491 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 14. December , 2005, 11:38:09 »

Ludia...neviem,ci som vas zle pochopil, alebo mam blbe informacie, ale Trujillo uz predsa z Metallicou studiovy album nahral. St. Anger...hoci podla mna ten album za vela nestoji. A co sa tyka hrania trsatkom a ze do metalu sa prsty nehodia, tak vedzte, ze taky Steve Harris z Iron Maiden hra vylucne prstami. A skuste niekto povedat, ze hra zle!!!!!:evil: Ja som čert.. Ja som čert..
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #16 kedy: 14. December , 2005, 12:05:22 »

Altostratus: st.anger nahral producent bob rock. rob prisiel az po dokonceni albumu. klipy a turne uz bolo samozrejme s nim. v prahe som na nich bol. jasona som zial nazivo nevidel Smútim
steve harris jedna z uzasnych vynimiek ktora potvrdzuje pravidlo. s nim bez debaty suhlasim. ono je to ale mozno aj o celkovom zvuku, ktory konkretny basak ma.
mne ide hlavne o vysledny zvuk. ak je prasacky zvuk a je to hrane prstami prsty prosim, nemam problem. aj di giorgio hra prstami a je to fekal. janko z dreamu hra prstekmi. vo vseobecnosti mam, mal som a asi este dlho budem mat pre tvrdu muziko na prvom mieste trsatko. dokaze viac preliezt cez kapelu. vyssie spomenuty hraci maju vsak aj zvuk taky, ktory sa lahko presaduje. dost hracov ktorych poznam a hraju metal prstami maju gulaty nabasovany zvuk ktory sa v metalovych kapelach straca. to uz je ale debata o inom:-)
Zaznamenané

o-yep sro
A.J.
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 441


« Odpoveď #17 kedy: 14. December , 2005, 12:10:33 »

moj nazor je taky,ze Trujillo je koncertny basak. Predvadza perfektnu svojsku show a zabava ludi. Technicky je tiez vynikajuci. Sam nechapem,ako moze v takych pozach zahrat to,co hra. Celkovo sa mi viac pacil s Ozzbornom, tam mi viac pasoval ku Zakovy a Bordinovi.
Metallicu som zacal pocuvat ked uz hrali s Newstedom a vtedy som si ich zamiloval. Jason mi ku nim ohromne sedel. Aj co sa tyka image a aj zvuku. S trujillom to uz neni ono. jason vrat sa:laugh:
Zaznamenané
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #18 kedy: 14. December , 2005, 16:02:11 »

ja som sa raz s niekym bavil o basakoch a o tom ci brnkatko,ci prsty.....podla mna je to uplne jedno....ide o konecny zvuk...hra prstami vyzera opticky lepsie:P

JASON bol fakt dobry:evil:
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 15. December , 2005, 00:21:10 »

U mňa jednoznačne vyhrávajú prsty,
aj keď mám rád kapely, kde sa hrá trsátkom, len tá basa tam potom naozaj plní len funkciu držania rovnej rytmiky bez nejakej invencie - Van Halen, Deep Purple, Kiss a pod. Páči sa mi, že ich skladby naozaj šlapú, ale basák je v invencii až na poslednom mieste, na druhej strane presnou rytmikou a výrazným soundom u basy sa v týchto kapelách skladbám neubralo na sile. Len basáka si potom vôbec nevšímam.

Rovnako rád mám aj kapely, kde basák neplní úlohu štatistu, ale je tam naozaj vidieť a aj šlape perfektne - Mr.Big, Dream Theater, Rush, Iron Maiden ...
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #20 kedy: 15. December , 2005, 00:27:03 »

Hra prstami je univerzalnejsia,ale trsatko ma hlavne v tvrdej muzike nieco do seba.Mam rad basakov ktori ovladaju dobre prsty,trsatko aj slap.Napr.v chiki-liki-tu-a basista super zvlada vsetky techniky a kombinuje ich.

Osobne mi k metallice pasuje Newsted...Trujillo by podla mna pasoval do kapely typu Pappa Roach mozno Slipknot atd....
Zaznamenané

tailgunner
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


« Odpoveď #21 kedy: 30. December , 2005, 23:26:39 »

no ako do kapely jednoznacne sedel lepsie Newsted...neviem Rob tam nosi tricko West side a ma take divne pozy ako nejaky zabak...ale hraje zas podla mna lepsie, jeho solovky nazivo maju jednoznacne navrch nad Jasonovymi, ktory vkuse zakladal na svojom riffe s My friend of misery (ale je to pekne :)
Zaznamenané
Anula666
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #22 kedy: 10. Január , 2006, 15:14:09 »

jendoznacne Jasonic. Staci pozriet bass solo z koncertu k Black albumu a nie je co riesit.....
Rob je samozrejme tiez uzasny basak ale svojim prejavom ma nezaujal....  

aaa Jason bol aj mojim prvym basakom padnutym do oka ;-)
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #23 kedy: 10. Január , 2006, 19:05:09 »

Jason Newsted bol urcite lepsi...Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #24 kedy: 10. Január , 2006, 19:20:56 »

ja suhlasim s tym,ze jason sa skratka do metly viac hodil...tu nieje o com
ak aj je Rob lepsi muzikant je mu to uz hovno platne...metallica uz moc vody nenamuti s touto novou tvorbou si myslim
tie zlate casy uz nepridu...
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #25 kedy: 10. Január , 2006, 19:27:26 »

jack_6.3 napísal:
Citácia
ja suhlasim s tym,ze jason sa skratka do metly viac hodil...tu nieje o com
ak aj je Rob lepsi muzikant je mu to uz hovno platne...metallica uz moc vody nenamuti s touto novou tvorbou si myslim
tie zlate casy uz nepridu...


presne tak, podlamna nove albumy metallicy stoja za hovno, uz to nieje to co predtym
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #26 kedy: 18. Február , 2006, 11:42:08 »

prednedavnom som konecne dostal do ruk kompletnu diskografiu kapely Infectious grooves. nieco tam nahraval basak josh paul, ale 3 albumy tam su nahravane robom a to je taky mazec co ten chlap predvadza na base ze nechapem. odporucam kazdemu kto chce pocut poriadne tvrdu funkovo zafarbenu basu v polosialenom punk metale. akurat by ma ale zaujimalo, ze co mu tak beha porozume, ked hrava s metallicou, alebo este ked hraval s ozzym. podla mna sa musi sialene nudit. oproti tomu co hral v infectious v jednej pesnicke nehra teraz tolko na celom albume. nehorazne zahadzovanie talentom.
Zaznamenané

o-yep sro
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 18. Február , 2006, 15:35:02 »

Rob trujillo je podla mna ovela lepsi. Ovlada prstovu techniku, mam basgitarove sola z koncertov aj Jasona aj Roba... a rob je proste rychlejsi. Trsatkom sa podla mna neda uhrat tolko kolko prstami. ! nevravim ze Jason je zly ... jason je vyborny ale na roba podla mna nema Žmurk
Zaznamenané

gadge
nováčik
*
Príspevkov: 21



« Odpoveď #28 kedy: 05. Apríl , 2006, 13:30:51 »

a čo má imidž spoločné s hraním prstami a basgitarovým umením?
Zaznamenané
gadge
nováčik
*
Príspevkov: 21



« Odpoveď #29 kedy: 05. Apríl , 2006, 13:43:16 »

Si myslím, že Jason hral technicky a precítene, zatiaž čo Rob vyznáva tvrdšiu hru na basgitaru, dáva do toho viac sily, takže sa nedajú  porovnáť. Každý si už zvykol, že v Metallice hral Jason :woohoo:tie svoje nenápadné hudobné kreácie, zatiaž čo Roba :angry:tam už dosť výrazne počuť-hlavne tie jeho nie plechové,ale až doslova ocežové zvuky basy. NAČO ICH POROVNÁVA, TO SÚ OSOBNOSTI SAMI O SEBE. sú to profesionáli a nič v zlom ani voči 1.ému ani 2. ému:evil:
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 21 otázok.