Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. Máj , 2024, 23:05:16
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Windows 7  (Prečítané 70606 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #60 kedy: 23. November , 2008, 22:00:57 »

=, SQL (MS je jednotka na trhu v BI),
To fakt ?
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #61 kedy: 23. November , 2008, 22:08:54 »

To fakt ?

Ano, je to prekvapive ale uz asi druhy treti rok to tak je.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #62 kedy: 23. November , 2008, 22:13:03 »

buy low sell high  Bavím sa skvele z coho by sme inak zili  Na zdravie! Na zdravie!
presne o tomto som hovoril, semish aj s autami je to tak. umelo sa otacaju produkty s minimalnymi vyvojovymi rozdielmi, aby sa zaplatil vyvoj ako celok. po 3 rokoch NEPOTREBUJES nove auto. 80% spotrebitelov vsak marketing firiem presvedci, ze hej a potom im ho predaju. ze na to ti ludia nemaju, lebo sa na to NEDA zarobit? nevadi, rozbehneme tlaciarne, natlacime dolare. a potom zrazu pride kriza a vsetci sa cuduju, kde sa vzala. ako som povedal - obchod s teplou vodou.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #63 kedy: 23. November , 2008, 22:16:02 »

presne o tomto som hovoril, semish aj s autami je to tak. umelo sa otacaju produkty s minimalnymi vyvojovymi rozdielmi, aby sa zaplatil vyvoj ako celok. po 3 rokoch NEPOTREBUJES nove auto. 80% spotrebitelov vsak marketing firiem presvedci, ze hej a potom im ho predaju. ze na to ti ludia nemaju, lebo sa na to NEDA zarobit? nevadi, rozbehneme tlaciarne, natlacime dolare. a potom zrazu pride kriza a vsetci sa cuduju, kde sa vzala. ako som povedal - obchod s teplou vodou.

Jasne, s tymto suhlasim, ale tak zial funguje business. Kriza bola nezvratna a cely svet bol slepy ze to nevidel (nechcel vidiet) a zrazu sa vsetci cuduju (a to sa nechcem robit ze som nejaky premudrely). My to vsak (zial) nezmenime, ani keby sme sa velmi snazili, my si to musime len pretrpiet a dufat ze kriza coskoro pominie a ze neprideme o robotu.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #64 kedy: 23. November , 2008, 22:19:09 »

Jasne, s tymto suhlasim, ale tak zial funguje business. Kriza bola nezvratna a cely svet bol slepy ze to nevidel (nechcel vidiet) a zrazu sa vsetci cuduju (a to sa nechcem robit ze som nejaky premudrely). My to vsak (zial) nezmenime, ani keby sme sa velmi snazili, my si to musime len pretrpiet a dufat ze kriza coskoro pominie a ze neprideme o robotu.
no praveze nefunguje, ako sa mozeme na priklade poucit. zmenit to moze triezvym spotrebitelskym spravanim jedine kazdy sam za seba. nebudem kupovat kokotiny len preto, ze su nove, ale kupim veci, ktore potrebujem a mozem si dovolit. zivot na dlh je logicky ostra kaskadercina...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #65 kedy: 23. November , 2008, 22:19:41 »

Ano, je to prekvapive ale uz asi druhy treti rok to tak je.

A MS SQL poskytuje plne BI riesenie ? Planovanie procesov, analyzy, predikcie ? Nie je to iba nejaky data warehouse s klikatkom pre reportovanie  ? Mozno sa hlupo pytam, ja to uz velmi nesledujem, iba som prekvapeny ako sa obycajny sql server vyvinul :)
Zaznamenané
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #66 kedy: 23. November , 2008, 22:22:39 »

podla mna svetove financne trhy potrebuju regulaciu.
zial, velke vyspele krajiny by s tym mali problem, nakolko by ekonomickym lidrom je pre nich fajn.
no ak by boli financne trhy regulovane, nemuselo sa stat to co sa vo svetovej ekonomike deje dnes.
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 23. November , 2008, 22:23:35 »

A MS SQL poskytuje plne BI riesenie ? Planovanie procesov, analyzy, predikcie ? Nie je to iba nejaky data warehouse s klikatkom pre reportovanie  ? Mozno sa hlupo pytam, ja to uz velmi nesledujem, iba som prekvapeny ako sa obycajny sql server vyvinul :)

Ano, citaj napr. toto : http://www.microsoft.com/sqlserver/2008/en/us/business-intelligence.aspx .

SQL naozaj presiel dost velkym vyvojom a zaujimave veci sa chystaju, nedavno som sa bavil o pripravovanych features s klucovym clenom vyvojoveho teamu (je to slovak :) ). Len o tom nemozem hovorit Smútim.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #68 kedy: 23. November , 2008, 22:23:51 »

no praveze nefunguje, ako sa mozeme na priklade poucit. zmenit to moze triezvym spotrebitelskym spravanim jedine kazdy sam za seba. nebudem kupovat kokotiny len preto, ze su nove, ale kupim veci, ktore potrebujem a mozem si dovolit. zivot na dlh je logicky ostra kaskadercina...

suhlasim, len by som povedal ze to co pises je ako BY TO MALO VYZERAT v optimalnom pripade. ludia padaju do sraciek v pravidelnych periodach, takze ocividne to tak nejakym sposobom FUNGUJE  ha ha ha mas samozrejme pravdu, ze kazdy si ma nalozit len tolko kolko znesie.
Zaznamenané

o-yep sro
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #69 kedy: 23. November , 2008, 22:26:48 »

este k tomuto:
- Ktory OS "rozchodi" masinu?
- Keby nebolo "smradlavej choroby" menom MS, tak by vyvoj v IT bol o hooodne pomalsi. (zial opat je to tak)
- Kto su to "schopni useri"? IT freaks?
- OS je layer ktory sprostredkuje funkcie HW aplikaciam. nic viac, nic menej. bez OS je to zo SW hladiska nepouzitelne, ale sak tuto cast teorie poznas
- Keby nebolo MS, su tu ine firmy, ktore si konkuruju a su nutene prichadzat s lepsimi rieseniami - mozno by bol vyvoj pomalsi, mozno rychlejsi, je to jedno (poznas prislovie o "keby"), podstatne je , ze MS je svetovy monopol, ktory do sveta pusta na vsetkych uzivatelov mrte chybove a neefektivne veci a to JE zle.
- schopny user je niekto, kto aspon TUSI, co je operacny system a naco tam je a kto si CITA hlasky a otazky systemu, nez klikne na "Ok". schopny user je nieco ako sofer auta, ktory vie aky ma v motore olej, kedy ho treba vymenit, chape velmi strucne a priblizne ako funguje motor a ked necha spravit udrzbu, tak nezaplati za vodnu pumpu 15 litrov len preto, ze mu jeden vychcany servisak povedal, ze tolko stoji
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #70 kedy: 23. November , 2008, 22:33:20 »

a ked necha spravit udrzbu, tak nezaplati za vodnu pumpu 15 litrov len preto, ze mu jeden vychcany servisak povedal, ze tolko stoji
to dokaze najebat co?  ha ha ha
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #71 kedy: 23. November , 2008, 22:34:37 »

Ano, citaj napr. toto : http://www.microsoft.com/sqlserver/2008/en/us/business-intelligence.aspx .

SQL naozaj presiel dost velkym vyvojom a zaujimave veci sa chystaju, nedavno som sa bavil o pripravovanych features s klucovym clenom vyvojoveho teamu (je to slovak :) ). Len o tom nemozem hovorit Smútim.

Takze je to iba sranda na klikanie reportov, do plneho BI riesenia to ma daleko :) Mam rad tieto marketingove srandy velkych firiem, pred par rokmi bolo v mode slovo enterprise tak vsetky produkty boli enterprise hento tamto, teraz je to zas nieco ine :) Sam pracujem pre taku firmu, ktora prave vidala novu verziu produktu, ktory vlastne nerobi nic nove, iba kusok lepsie vyzera, ma v sebe par novych features ktore nikomu netreba a cuduj sa svete, zakaznici vo velkom migruju :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #72 kedy: 23. November , 2008, 22:35:33 »

podla mna svetove financne trhy potrebuju regulaciu.
zial, velke vyspele krajiny by s tym mali problem, nakolko by ekonomickym lidrom je pre nich fajn.
no ak by boli financne trhy regulovane, nemuselo sa stat to co sa vo svetovej ekonomike deje dnes.

ale ved su regulovane  ha ha ha  par ludi zarobi a ostatni maju holu rit  Bavím sa skvele  a reguluje to prave tych par ludi  Bavím sa skvele  nemozu byt vsetci milionari  kam by sme dosli niekto musi aj makat  Bavím sa skvele  Na zdravie!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #73 kedy: 23. November , 2008, 22:37:23 »

Dik Iggy za objasnenie, ale aj tak sa v niektorych veciach nezhodneme :). Som deformovany tym ze v tejto oblasti uz dlho pracujem a ze mam rozne skusenosti za tie roky. A este k tomu som aj za posledne roky deformovany roznymi skoleniami na projektove riadenie, riadenie procesov v IT a podobne (ako jeden z mala vlastnim certfikat ITIL Service manager, akurat si idem upgradovat certifikaciu na ITIL v3, dalej mam napriklad Microsoftne MCSA a MCSE na Windows server 2000 a 2003, na messaging a security a celu kopu dalsich papierov ktore sa mi valaju v skriny, ale v CV vyzeraju sakra dobre :) ). Tym sa nechcem chvalit, len vysvetlujem moje nazory a miernu deformaciu, proste konstatujem :).
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #74 kedy: 23. November , 2008, 22:40:03 »

Takze je to iba sranda na klikanie reportov, do plneho BI riesenia to ma daleko :) Mam rad tieto marketingove srandy velkych firiem, pred par rokmi bolo v mode slovo enterprise tak vsetky produkty boli enterprise hento tamto, teraz je to zas nieco ine :) Sam pracujem pre taku firmu, ktora prave vidala novu verziu produktu, ktory vlastne nerobi nic nove, iba kusok lepsie vyzera, ma v sebe par novych features ktore nikomu netreba a cuduj sa svete, zakaznici vo velkom migruju :)

Podla Gartnerovskeho Magic quadrantu je MS v BI leader, takze tak, mne to je osobne uplne jedno kto je leader a kto nie, nic z toho nemam :).
Poznam vsak na Slovensku banky ktore maju na SQL postaveny datawarehouse aj s BI a reportingom.
« Posledná zmena: 23. November , 2008, 22:43:28 od Semish » Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.