Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 14:33:35
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Windows 7  (Prečítané 70600 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #240 kedy: 10. September , 2009, 15:43:23 »

Len mi je mimo temy zahadnou, naco ludia na pisanie v style t602 potrebuju 4 jadrove procesory a stale nove a nove riesenia.  Bavím sa skvele
na hranie hier v praci  Bavím sa skvele
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #241 kedy: 01. Október , 2009, 11:03:21 »

Však a čo by potom predávali predajcovia výpočtovej techniky?! Software s hardware vedie nekonečný boj. Nikto z nich nezvíťazí, len predajcovia si mastia vrecká. Pripomína mi to starší konflikt medzi Irakom a Iránom. Nikto v ňom nevyhral, len USA si mastila vrecká :D Späť k téme. Vo väčšine kancelárií by stačili 3-5 ročné stroje s Linuxom, Open Officom a nejakým rozumný internetovým prehliadačom. Špecializované softy by sa mohli robiť na webovej platforme, proste rôzne databázové programy, sklady, učtovníctva, ... bežalo by to na servery a tetušky by k tomu pristupovali cez net. Náklady na jeden takýto comp s kvalitným monitorom (oči sú základ, nebudeme si ich predsa ničiť) by sa zmestil do 300 EUR. Serverový výkon by si mohli kľudne malé firmy za poplatok prenajímať. A upgrade hw by spočíval v občasnej výmene klávesnice, myši, monitoru. Nasadili by sa ssd disky, tie sa mechanicky neopotrebujú tak ako magnetické, .. ale to mi pripadá ako alternatívna súčasnosť či budúcnosť z béčkového sci-fi. My radšej budeme mať 4-jadrový procák na stole sekretárky, ktorá občas napíše nejaký list vo Worde a hrá karty.  Zdravíčko
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #242 kedy: 01. Október , 2009, 11:08:25 »

Špecializované softy by sa mohli robiť na webovej platforme, proste rôzne databázové programy, sklady, učtovníctva, ... bežalo by to na servery a tetušky by k tomu pristupovali cez net.
vsak tak to bezne funguje, velka databaza bezi na DB servri a tetusky s DB pracuju cez klientov na svojich workstationoch  Žmurk
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #243 kedy: 01. Október , 2009, 13:23:42 »

Rieši sa to aj cez terminály. Sú to (zväčša trošku predražené) jednoduché počítače ktoré prenášajú len obrazovku zo servera. Toto riešenie má výhody - ľahšia správa len na serveri, skoro bezúdržbové - ako aj nevýhody - keď si nejaký pako pustí CPU náročnú aplikáciu, alebo niektorá aplikácia zamrzne, prípadne potrebuješ nejaké špecifické riešenie, ktoré takto nebeží. Neviem si napr. predstaviť, že by to takto malo grafické štúdio. Ale keby boli tie terminály PC s atomom a ssd diskami, tak sa veľa nevýhod stratí (hlavne platformová nekompatibilita).
Zväčša sa ale nejedná o konflikt medzi SW a HW, ale medzi managementom a IT oddelením..
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #244 kedy: 01. Október , 2009, 13:55:27 »

vykon procesora je 10.000x vyssi, pamate je  1.000x viac a excel stale nabieha 5 sekund ako pred 10 rokmi  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #245 kedy: 01. Október , 2009, 14:32:27 »

A pristupova doba disku je len o par ms lepsia ako pred 10 rokmi.. Kup si SSD. Inak podla mna sa ti to len zda, nabieha to ovela rychlejsie.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #246 kedy: 01. Október , 2009, 14:42:47 »

A pristupova doba disku je len o par ms lepsia ako pred 10 rokmi.. Kup si SSD. Inak podla mna sa ti to len zda, nabieha to ovela rychlejsie.


ja som to vyriesil tak ze na mac mam 16G ram mam to nakesovane vsetko a davam len sleep mod tak sa mi to otvara vsetko okamzite restart vobec nepouzivam.aj na win ked sa to otvara druhy krat uz to nabehne rychlejsie.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #247 kedy: 01. Október , 2009, 14:51:09 »

A pristupova doba disku je len o par ms lepsia ako pred 10 rokmi.. Kup si SSD. Inak podla mna sa ti to len zda, nabieha to ovela rychlejsie.

Pripadne 10000 RPM disk na system :) (pouzivam a odporucam ).

Btw Excel 2010 mi na Win7 nabieha asi tak sekundu (prvy krat), potom uz okamzite.
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #248 kedy: 02. Október , 2009, 14:08:09 »

Ako je to so životnosťou SSD? Veď také USB kľúče majú obmedzený počet zapísaní.. ako je to u SSD?
Zaznamenané
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #249 kedy: 02. Október , 2009, 14:59:42 »

Ako je to so životnosťou SSD? Veď také USB kľúče majú obmedzený počet zapísaní.. ako je to u SSD?
http://digitalne.stahuj.centrum.cz/ssd-disky-budoucnost/
Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #250 kedy: 11. Október , 2009, 18:15:24 »

"Dalším nešvarem SSD disků je jeho rozporuplná životnost. SSD totiž vydrží jen omezené množství zápisů, podle typu buněk. Udává se počet okolo 100 tisíc zápisů, což se může zdát jako vysoké číslo, ale bude rychle ubývat. Výrobci se ale snaží s touto nepříjemností vypořádat a představili už několik mechanismů, jak životnost prodloužit."

100 tisíc zápisov sa mi zdá veľmi malé číslo, keď si predstavím koľkokrát pristupuje os na disk počas prevádzky.
« Posledná zmena: 11. Október , 2009, 18:16:22 od majso » Zaznamenané
johnzo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1051


A ČO SI TY UROBIL PRE DOBRO SOCIÁLEHO ŠTÁTU?!


« Odpoveď #251 kedy: 11. Október , 2009, 23:59:19 »

sorry za OT, ale koľko zápisov vydrží USB klúč? lebo mám jeden staručký 128MB čo som vyhral na nejakej olympiáde matematickej ešte na ZŠ a je v dennom používaní už 5-6 rokov a stále mu nič nieje.
Zaznamenané

keby som mal hrat na gitare, nemal by som cas tak pekne Vam sem vypisovat  Zdravíčko
gitara bez paky neni ani gitara ale plavacie prkno
[/quot
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #252 kedy: 21. Október , 2009, 14:34:58 »

vydrzi kym sa v nom nevysuchaju tranzistory  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #253 kedy: 11. November , 2009, 09:35:40 »

citat viem aj ja
no to je super, este skus aj spravit to, co sa tam pise, a pozriet do event logov, pripadne sem pastni ten message  :)
« Posledná zmena: 11. November , 2009, 09:35:57 od styrioci » Zaznamenané
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #254 kedy: 12. November , 2009, 07:00:22 »

vsak tak to bezne funguje, velka databaza bezi na DB servri a tetusky s DB pracuju cez klientov na svojich workstationoch  Žmurk

pre mensie kancelarie by to slo v pohode.. ale zas, oplati sa malym firmickam platit si ITeckara ktory by toto vsetko zvladal obsluhovat ? a ani zriadenie takej srandy nieje najlacnejsie...
pre vacsie firmy to az tak super riesenie nieje... u nas (kde pracujem) je cca 60 ludi, co pracuje prevazne v SAPe... a viem ako ten SAP bezi na dvoj-jadrovom desktope s 1-2Gb ram, ked mas pustenych cca 7 samostatnych SAP rezimov, outlook, excel, nedajboze este mozzilu a k tomu este pustene skype, antivir.. blablabla...
tak si neviem predstavit, ako by toto vsetko bezalo 60tim ludom cez terminal... :)

dnes su ceny pocitacov kurevsky smiesne... za dvojjadro s 320Gb diskom, 3Gb Ram, nezdielanou grafikou, 20-22" monitorom dnes das 500eur... za skromnejsie PC este menej... a kupit postupne, pripadne upgradovat zo starsich na novsie... 60 takychto PC pre firmu s obratom cca 1-1.5 miliardy (starych Skk) az taky problem nieje... a hlavne je to menej starosti ako sa jebat s terminalom

takze je naozaj otazne, komu sa tie terminaly so starymi sunkami oplatia... a kto bude mat tie nervy na tom robit ozajstu robotu... lebo v ziadnej firme to nieje len o klepani pismenok a cisiel do T602 Žmurk
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 22 otázok.