Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
12. Máj , 2024, 07:43:01
Strán: 1 ... 48 49 [50] 51 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mesa/Boogie Mark V  (Prečítané 146915 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #735 kedy: 29. Júl , 2013, 12:04:46 »

na mark 5 je to tak, ze prepinanie medzi silicone diodes/tube rectifier funguje len na prvych dvoch kanaloch a len v ich 10 a 45w nastaveni..  ku kazdemu kanalu sa da priradit ako to clovek chce..

pri tretom kanali je len moznost pentode/triode..

Channels 1 and 2 are fitted with individual mini toggles that allow you to choose between the tight, bold, higher-headroom
response of Silicon DIODES or the saggy, sweet, low-output looseness of TUBES (Tube Rectifier) in the 45 Watt Power
Mode. Channel 3 utilizes Silicon Diodes all the time as the amplifier circuits it contains all used Silicon Diodes.
The Simul-Class™ 90 Watt Power Mode automatically selects the big power punch of the Silicon Diodes and the
Single Ended, Class A 10 Watt setting requires the Tube Rectifier to operate safely. The rectifier circuit converts
the incoming A.C. voltage to D.C. for the tubes to run on and the type of rectification has a big impact on the sound and feel of the amplifier.


A PENTODE / TRIODE mini toggle switch allows you to choose the wiring configuration of the middle pair of power tubes in Channel 3 only. This is a feature that was popular on the MARK 4 and changes the personality of the attack and liquidity of the sound in the higher gain condition found in Channel 3.


« Posledná zmena: 29. Júl , 2013, 12:05:40 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #736 kedy: 29. Júl , 2013, 12:15:47 »

na ktorom kanali? lebo to sa da len na prvom a druhom..

treti kanal ma len pentode/triode... tam pozuivam stale pentode.. a pri druhom kanali a prvom mi stale viac sedi tych 90w mne to vzdy prislo viac anemicke ked som to dal na nizsi vykon aj ked som tam prepinal medzi tube rectifierom a diodami.. standardne mam tie prve dva na 90w diodes tiez.. aj kvoli hlasitostnemu vyrovnaniu vsetkych kanalov sa mi zdalo ze je lepsie mat vsetko na 90w a je to.. ale urcite zavisi aj od gitary a pouzitia v konkretnom zanri a ci clovek hra v kapele na tom alebo to chec nahravat.. viem si predstavit ze na nahravke kludne pojdem aj do 45w


Na druhom a tretom. Treti ma v podstate stale zapnute diody. Ak stihnem, tak vecer dam ukazku.
Zaznamenané

Madcult
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


« Odpoveď #737 kedy: 29. Júl , 2013, 19:49:04 »

Chlapci toto je vpici. Tak sa mi ozval chlap ze Mark V je stale na predaj bo kupujuci sa dako neoziva.

Cena je 1800

A ja potrebujem niekoho kto mi to poriadne vyhovori alebo da vyrazny argument preco ano. Pomoooc!

Doma mam uz 3 tyzden cisto novucky Mesa Boogie Express 5:25. Uzasny amp som snim velmi spokojny nic mi asi ani na nom nevadi este ho mam aj v custom farbe za super cenu.

No ale potom na druhej strane pleca sedi  Bacha na vec kamo! a hovori mi chod kup Marka. Mrte viac moznosti urcite vacsi metaaaal z toho pojde pre teba.  A ja neviem co robit heh

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #738 kedy: 29. Júl , 2013, 20:03:44 »

ked je ten express z onchodu, tak do 30 dni mozes vratit, nie?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #739 kedy: 29. Júl , 2013, 20:22:33 »

...
Doma mam uz 3 tyzden cisto novucky Mesa Boogie Express 5:25. Uzasny amp som snim velmi spokojny nic mi asi ani na nom nevadi este ho mam aj v custom farbe za super cenu....


poznam akurat Express 5:50

neni to vobec zle, ale je to len taky poorezavany Mark, zakladne zapojenie skresleneho kanalu by malo byt obdobne. co do moznost zvukovych, tak Mark je urcite dalej a aj ten klasicky "marklead" sa mi na tom Expresse videl len taky nejaky nemastny. cize ak sa Ti lubi, pri Marku by si si mal asi cvrknut :)

priznavam - Mark V som neskusal, ale poznajuc vsetky predchadzajuce verzie, viem si predstavit, ze to musi byt neuveritlene variabilny zosik s paradnymi moznostami prednastavenia zvukov...

no a henten inzerat, co si daval tak cena fantasticka, az by som rozmyslal, ci v tom neni nejaky ojeb, aj vzhladom k designovej uprave...
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #740 kedy: 29. Júl , 2013, 21:03:19 »

JA mam tiež všetky tri kanáli na 90 W príde mi to tak najlepšie.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #741 kedy: 30. Júl , 2013, 07:22:21 »

Chlapci toto je vpici. Tak sa mi ozval chlap ze Mark V je stale na predaj bo kupujuci sa dako neoziva.

Cena je 1800

A ja potrebujem niekoho kto mi to poriadne vyhovori alebo da vyrazny argument preco ano. Pomoooc!

Doma mam uz 3 tyzden cisto novucky Mesa Boogie Express 5:25. Uzasny amp som snim velmi spokojny nic mi asi ani na nom nevadi este ho mam aj v custom farbe za super cenu.

No ale potom na druhej strane pleca sedi  Bacha na vec kamo! a hovori mi chod kup Marka. Mrte viac moznosti urcite vacsi metaaaal z toho pojde pre teba.  A ja neviem co robit heh



sprav si vylet.. nikde neni napisane ze ti ten zvuk bude sediet.. skus si to ked tak..
Zaznamenané

Madcult
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


« Odpoveď #742 kedy: 30. Júl , 2013, 11:02:10 »

Moznost je IBA kupit online. Ale vcera som si uvedomil ze by to bolo asi trochu MOC aparat cisto na domace hranie i ked viem ze je toho schopny ten mark. Takze jediny dovod preco by som ho asi fakt chcel kupit je cena ktora je relativne nizska ale i tak je to mrte penazi.

No a dalsi dovod je ze stym expressom som fakt spokojy. Proste klasika= vymyslam spekulujem vkuse nieje dost.


Kazdopadne ak je zaujemca kludne mu to viem poslat dom za par supov ak pristupi na jeho cenu Zdravíčko
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #743 kedy: 30. Júl , 2013, 17:03:26 »

Chlapci toto je vpici. Tak sa mi ozval chlap ze Mark V je stale na predaj bo kupujuci sa dako neoziva.
Cena je 1800
A ja potrebujem niekoho kto mi to poriadne vyhovori alebo da vyrazny argument preco ano. Pomoooc!

Dovez z UK a ja kupim ten halfstacik za 1800 EUR, akurat potrebujem jednu hlavu Mesy predat, lebo tri mat doma...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #744 kedy: 30. Júl , 2013, 17:25:22 »

Dovez z UK a ja kupim ten halfstacik za 1800 EUR...
To je take slovenske.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #745 kedy: 30. Júl , 2013, 23:16:17 »

Dovez z UK a ja kupim ten halfstacik za 1800 EUR,
Cena je povodne v librach.
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #746 kedy: 31. Júl , 2013, 11:09:40 »

...lebo tri mat doma...  Bavím sa skvele

mat doma je taktiez take slovenske
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #747 kedy: 31. Júl , 2013, 13:00:10 »

mat doma je taktiez take slovenske

 ha ha ha not baaad
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #748 kedy: 31. Júl , 2013, 13:25:54 »

mat doma je taktiez take slovenske

Take slovenske je hlavne nemat a kecat o tom zasvatene  Zdravíčko
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #749 kedy: 31. Júl , 2013, 13:28:29 »

mat doma je taktiez take slovenske
narazat na niekoho, ze ma doma ampy a nikde nehra, je tiez take slovenske


cize si vsetci mozu podat ruky a pipikov schovat do gati, meranie sa skoncilo  Popiskujem si
« Posledná zmena: 31. Júl , 2013, 14:10:28 od styrioci » Zaznamenané
Strán: 1 ... 48 49 [50] 51 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 23 otázok.