Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
17. Máj , 2024, 19:30:53
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: záhadné šušťanie z komba  (Prečítané 1772 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« kedy: 14. Marec , 2015, 23:41:41 »

Zdar vospolok,

možno niekto bude vedieť poradiť s jednou pre mňa záhadou. Stala sa mi taká vec, v jednom priestore kde sme hrali mi z komba liezol šum/mierny brum. To by bolo OK, ale tento šum bol závislý od môjho otočenia, keď som sa točil o 360 stupňov s gitarou tak v istých momentoch sa šum zosilňoval až dosiahol maximum a následne klesal. Na 360 stupňov myslím že boli 2 miesta kde bolo úplne ticho. Mám strakáča so singlami.

Dávnejšie sa mi stala táto vec aj v inom priestore, mám podozrenie že na príčine môže byť elektroinštalácia resp. nejaký el. spotrebič/svetlo ktorý šíri do priestoru nejakú zmes frekvencií. Nejedná sa o sieťový brum 50Hz.
Má s týmto niekto skúsenosti?

Vopred ďakujem
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 15. Marec , 2015, 00:17:07 »

...z komba liezol šum/mierny brum. To by bolo OK, ale tento šum bol závislý od môjho otočenia... Nejedná sa o sieťový brum 50Hz.
Naozaj to nebol brum? Niekedy ten brum znie "vysoko" nie ako hlboké G.
Lebo šum sa nemá prečo meniť, keď sa gitara otáča - to snímače berú nejakú elektromagnetickú špinu z priestoru. Samozrejme single sú z princípu náchylnejšie.
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 15. Marec , 2015, 12:38:07 »

Naozaj to nebol brum? Niekedy ten brum znie "vysoko" nie ako hlboké G.
Lebo šum sa nemá prečo meniť, keď sa gitara otáča - to snímače berú nejakú elektromagnetickú špinu z priestoru. Samozrejme single sú z princípu náchylnejšie.

Ahoj Andrej, myslím že to nebol brum, aspoň to tak na mňa nepôsobilo, ale ruku za to do ohňa nedám :) . Sranda bola v tom, ako som sa točil tak to stúpalo ako keby točíš potenciometrom hlasitosti. Kolega potom spomínal že keď sa vpredu vyplo nejaké svetlo tak to pokleslo. Môže byť že na tlmivkách v neónkach vzniká nejaký fr. bordel resp. keď bol v svetelnom okruhu odber tak z káblov šlo do priestoru väčšie el.mag. pole?

Inak elektroinštalácia tam bola dosť stará, len ma zaujímalo či sa niekto s niečím podobným nestretol.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 15. Marec , 2015, 15:36:34 »

... keď sa vpredu vyplo nejaké svetlo tak to pokleslo. Môže byť že na tlmivkách v neónkach vzniká nejaký fr. bordel resp. keď bol v svetelnom okruhu odber tak z káblov šlo do priestoru väčšie el.mag. pole?

Inak elektroinštalácia tam bola dosť stará, len ma zaujímalo či sa niekto s niečím podobným nestretol.
Stáva sa to, sú sály, kde "to" skrátka je a nezbavíš sa brumu nijako.
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 15. Marec , 2015, 20:10:04 »

Stáva sa to, sú sály, kde "to" skrátka je a nezbavíš sa brumu nijako.


Ďakujem za info, tak s tým asi teda nič neporiešim. Jednoducho sála nespĺňa normy EMC :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 22 otázok.