Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
13. Máj , 2024, 12:20:41
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Celestion G12H-100  (Prečítané 55357 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Skolnick
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #60 kedy: 12. Marec , 2007, 20:34:31 »

No ale ja som nemyslel iné Celestion repráky, ale úplne iné značky, napr. Alphard, Peavey, Kapa Audio, atd..
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #61 kedy: 12. Marec , 2007, 21:08:43 »

Ja o nich neviem nic, ale naco vymyslat nieco ine ako Eminence, alebo Celestion? No hej, Fane :)
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #62 kedy: 16. Marec , 2007, 17:07:37 »

Ak maju zelene membrany s ciernym stredom, vzadu nalepku s tymto oznacenim a miesto spajkovacich ociek take zvlastne zlate srobovacie konektory, tak nebrat.

vcera som sa rozhodol vymenit kabel k reproo na mojom kombe, a pozerám, že má také šróbovacie konektory, nápis G12H-100 a tmavozelenú látkovú membránu a 125W. hmmm..
Mne ten repráák hrá nenormálne dobre!! Mám ho v kombe Laney LC30II .. neviem ci vyrobili viacej sérií, alebo má kazdý iný vkus Popiskujem si
Zaznamenané

FALLGRAPP
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #63 kedy: 16. Marec , 2007, 19:22:46 »

Ten popis presne sedi. Pocul som tvoje kombo a hralo to ok, nechapem. Kazdopadne mam jeden odlozeny, keby si chcel Žmurk
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #64 kedy: 17. Marec , 2007, 02:35:34 »

poslednou dobou skusam reproduktory, lebo si chcem prirobit ku kombu njaky box nech je toho viacej, a pri piamych testoch a porovnavaniach s inymi "lubovolnymi gitarovymi reproduktormi" mam stale pocit, ze ten G12H-100 hra  jednoducho lepsie. zda sa mi byt taky mohutnejsi a pevnejsi. Este sa chystam porovnat Governor a Vintage 30 a ked ani to ma nepresvedci..
je mozne, ze to repro hra inak v uzavretom boxe ako v otvorenom, napr. moje kombo. Uz tam ma basovejsi charakter.
Zaznamenané

FALLGRAPP
Skolnick
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #65 kedy: 17. Marec , 2007, 15:10:26 »

Tak som kúpil tú 4x12 s reprákmi Celestion G12H-100, a má to veľmi pekný zvuk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #66 kedy: 17. Marec , 2007, 15:13:58 »

a má to veľmi pekný zvuk

To je aky?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #67 kedy: 19. Marec , 2007, 22:57:48 »

pekny zvuk je ten co robi hutne dž dž dž. to je snad jasne :)
Zaznamenané
wanka
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #68 kedy: 25. Marec , 2007, 11:46:01 »

Citam, citam a mam pocit, akoby kazdy pisal o inom repraku...  No hanbím sa.. Vraj nema dobre basy. Je to gitarovy reproduktor, to znamena, ze najnizsia frekvencia ktoru je potrebne rozozvucat je kolo 80 Hz, to je vrchna E struna. Aj pri hociakom podladeni hoci aj o oktavu sa nizsie nedostaneme ako 40 Hz. Tento reprak ma dB charakteristiku okolo 60-80Hz este dost stabilnu. Ja som ho najedoval so 120W mosfetovym koncakom, a neopatrnostou som ponechal ekvalizer na basovejsie co som potreboval na 8" maly box. A skoro som zoskocil z podia. Je pravda ze som si dal zalezat na bedni. Treba jej dat dostatocny objem, hlbku a hlavne zalezi na dreve. Robieval som aj subsystemy, tak som zistil ze skrinovina je lacne riesenie, ale nie dobre. Kolko toho pohlti material.  Smútim Ale hlavne som zistil ze ani najkvalitnejsi subwooferovy reproduktor s rezonancnym kmitoctom 26 Hz nemal ziadne basy polozeny za magnet na koberec. Dalsi pisal ze nema dostatocne vysky. Podla toho ten reproduktor asi neznie vobec.  ha ha ha Vsimal som si tu obrazky bedni niektorych hracov, vsetko so zavretym zadkom. Tak mozeme na vysky zabudnut. Treba navrhnut dobru bednu, zhotovit ju z kvalitneho materialu. A spravit to poriadne. potom vyexperimentovat mieru otvorov-tvary-rozvrhnutie v zadnej strane podla gusta hraca. Je to jeden z mala reproduktorov ktora prenasa az 5,5 kHz. Darmo budeme teperit favoritacky motor do trabanta. Bude to sice o cosi lepsie, ale... Jedinu nevyhodu pri vyskach som zistil, ze ma dost uzku smerovu charakteristiku. To znamena, ze si ho treba stredovou osou natocit k sebe. Naklonit, podopriet, atd. Niktore kvalitne bedne maju prednu dosku prave kvoli tomu naklonenu dozadu. A komu sa aj takto bude tych 110 dB/W/m pri frekvencii o nieco viac ako 1 kHz dotisknutich kvalitnymi 100 Wattmi malit, ten ma uz nervove zvukove receptory v uchu kvoli starobe asi odumrete. Ja si myslim ze za tu cenu je to celkom slusny reproduktor. Chyba bude asi ze sa tu popisuju "verzie", z kontajnéra, z Ameriky, atd. Celestion je Britska znacka, a na ich oficialnej stranke sa treba pozriet ako ma ten reproduktor vyzerat. V baliku ma prist v krabici, v hrubom foliovom vaku s odsavacmi vlhka ale hlavne vo vakuu. Je na zvazenie, ze ci stoji za "trochu lepsi zvuk" dvoj-trojnasobna cena, aj ked je ten "dobry zvuk" relativny a nevycerpali sme vsetky moznosti toho repraku. A na bednu su citlive vsetky, aj tie drahe reproduktory. Mne sa nepozdava uchytenie na styroch skrutkach. Mam osmicky samozaistovacie, a predsa ich z casu na cas musim dotiahnut. Mohli tam dat osem.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #69 kedy: 25. Marec , 2007, 11:53:30 »

wanka - keby si cital pozornejsie, zistil by si, ze uz davno sme sa zhodli, ze existuje niekolko verzii reproduktoru Celestion G12-H. Ten, na ktory sa tu nadava urcite nema nic s reproduktorom G12-H, ktory najdes na stranke Celestion. Celestion ma skratka v znaceni niekedy bordel.

Trochu nerozumiem tomu vztahu otvorena / zatvorena bedna a prenos vysokych frekvencii. Keby si pisal o basovych frekvenciach, je mi to jasne. Basy sa siria vsesmerovo, teda aj dozadu (dovod potreby ozvucnice). Ale ak sa nemylim, vysky su vyzarovane rovno vpred (najvyskovejsi signal je presne v osi repraku) a preto nerozumiem tomu otvorenemu / zatvorenemu zadku bedne...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #70 kedy: 25. Marec , 2007, 14:33:58 »

...a preto nerozumiem tomu otvorenemu / zatvorenemu zadku bedne...
Jasne, ze nerozumies, lebo to je blud. Akurat ked je zadok otvoreny, tak basy budu slabsie a nejaky zvuk vylezie aj tym smerom, cize sa vlastne zvuk kusok lepsie siri v priestore.

wanka:
Citácia
Ale hlavne som zistil ze ani najkvalitnejsi subwooferovy reproduktor s rezonancnym kmitoctom 26 Hz nemal ziadne basy polozeny za magnet na koberec.
No tak to si objavil ameriku Žmurk

Zaznamenané

wanka
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #71 kedy: 28. Marec , 2007, 18:47:26 »

Ameriku objavil uz velmi davno ktosi iny, chcel som len povedat, ze predtym ako zacneme kydat na neaky reproduktor, porozmyslajme ci je vo vhodnej bedni, lebo kazdy reproduktor potrebuje cosi ine.  Som frajer Vztah medzi vyskami a zadkom, ehm, kazdy ton neznie cisto, ale rozochveje aj predmety, vratane vzduchu, aj v inych frekvenciach ako je zakladny kmitocet. V polovici, stvrtine, dvojnasobku, a napriklad aj v neharmonickych vlneniach. A ozvucna reproduktora je vlastne akoby zosilovac ladeny na urcite frekvencie. Tak prilisnym vydvihnutim urcitych frekvencii budu vysky potlacene-budu mat vacsi odstup-budu sa stracat v hlbokych tonoch. A to ze hloboke tony su vsade a len vysoke maju smerovy charakter by som tiez jednoznacne netvrdil. Zalezi od miestnosti a priestoru. To je sice pravda, ze ich ludske ucho nedokaze presne urcit. Ale ak mas subvoofer doma, tak sa snim skus pohrat, daj ho do stredu izby, potom k stene s reprakom k sebe, a potom ho daj do kuta 10-20cm od steny reprakom aj trobicou k stene a medzitym to popocuvaj v roznych miestach izby. Ked ho mas kvalitny tak zistis, ze basy nie su pritomne vsade rovnako. To by si musel mat gulovy reproduktor v strede miestnosti. Takze treba s poriadnou bednou experimentovat.  No hanbím sa..
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #72 kedy: 28. Marec , 2007, 19:32:42 »

To je vsetko pravda, ale ten G12H-100, co mam ja a viem minimalne o 3 dalsich exemplaroch, je na gitaru uplne zly bedna nebedna. Tymito troma som si 100% isty. Kto vie, ako tie ostatne.

Ak si nahodou myslis, ze k nemu treba vhodny box a neviem co vsetko, tak ti ho kludne predam pod cenu a potom mozes napisat, co si zistil. A vies co, ja ti ho kludne aj poziciam a potom uvidime Žmurk
Zaznamenané

rudy
Hosť
« Odpoveď #73 kedy: 28. Marec , 2007, 19:47:37 »

To je vsetko pravda, ale ten G12H-100, co mam ja a viem minimalne o 3 dalsich exemplaroch, je na gitaru uplne zly bedna nebedna. Tymito troma som si 100% isty. Kto vie, ako tie ostatne.

Ak si nahodou myslis, ze k nemu treba vhodny box a neviem co vsetko, tak ti ho kludne predam pod cenu a potom mozes napisat, co si zistil. A vies co, ja ti ho kludne aj poziciam a potom uvidime Žmurk
Ja viem  tiež o jednom exemp. čo hra na píííííííííí... ou au jaj.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #74 kedy: 28. Marec , 2007, 20:07:30 »

wanka - viem, co chces povedat, ale aj tak miesas dokpoy sirenie roznych vlnovych dlzok frekvencii s akustikou miestnosti a chces to napasovat na konstrukciu bedni. Ale ono su to jablka, hrusky a slivky... Presne viem, ako hra reprak v dobrej bedni, v zlej bedni, sam bez ozvucnice a sam s ozvucnicov. Ak raz nejaky reprak nehra, tak nehra a basta. Spominany kritizovany model som nepocul, ale ked MartinLM o jeho zlom zvuku uz tolko popisal, nemam dovod mu neverit, hlavne ked viem, ze MartinLM uz vyskusal aj ine repraky, ako ten jeden konkretny, o ktorom je tu rec...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 23 otázok.