Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
10. Máj , 2024, 21:33:26
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vsetci co hrate cez TRANZISTORY a ste spokojni  (Prečítané 109904 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #270 kedy: 23. Máj , 2016, 11:52:19 »

a s ceny sa nevysmievaj , ono je to ako zo svalom nieje pravda že čím je sval vačší tým je silnejší , tak ako nieje pravda že čím je aparat drahší tým je lepší --- tomu veria len taky ako si Ty - mamonari ,
tak isto neplati, ze cim lacnejsi, tym lepsi  Na zdravie!

Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #271 kedy: 23. Máj , 2016, 12:05:45 »

..Preco hra 99% gitaristov malych strednych, velkych na lampovych aparatoch ked podla vas je to zvukovo rovnako kvalitne?

Preco firmy robia primarne lampove zosilovace, ked pritom by mohli robit solid state a usetrit kopu prachov pri vyrobe a neskor pri servisoch a aj do buducna co sa tyka opotrebenia suciastok (lampy co sa menia rocne pomaly vs komponenty ktore tam mozu byt aj 20 rokov)
Z toho istého dôvodu, z ktorého sa vyrábajú gramoplatne, ktoré hrajú horšie, ako CD, homeopatiká, ktoré neliečia vôbec. Prečo ľudia kupujú časopis Zem a vek, prečo volili jedného, ktorý sa chváli, že nie je politik (nevie robiť to, načo ho volili), druhý svojím šéfovaním na čele kraja potvrdil to isté?
Masová hy(p)stéria, nič iné.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #272 kedy: 23. Máj , 2016, 12:20:42 »

takze basgitaristi su uplne v pohode, nepodliehaju hysterii a trendom a bez slova hraju na tranzistoroch a iba gitaristi su divni ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #273 kedy: 23. Máj , 2016, 12:43:05 »

takze basgitaristi su uplne v pohode, nepodliehaju hysterii a trendom a bez slova hraju na tranzistoroch a iba gitaristi su divni ?

 Bavím sa skvele  Bravooo
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #274 kedy: 23. Máj , 2016, 12:45:31 »

Z toho istého dôvodu, z ktorého sa vyrábajú gramoplatne, ktoré hrajú horšie, ako CD, homeopatiká, ktoré neliečia vôbec. Prečo ľudia kupujú časopis Zem a vek, prečo volili jedného, ktorý sa chváli, že nie je politik (nevie robiť to, načo ho volili), druhý svojím šéfovaním na čele kraja potvrdil to isté?
Masová hy(p)stéria, nič iné.

To si dal blby priklad, kedze Zem a vek, homeopatika a pod. cita alebo seriozne uziva mozno ledva 15-20% dospelej populacie a aj to je podla mna moc. 

Kdezto Ty tu ides proti 98% gitaristom a sam vlastne na gitare nehras. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #275 kedy: 23. Máj , 2016, 14:17:38 »

...ledva 15-20% dospelej populacie a aj to je podla mna moc. 
Kdezto Ty tu ides proti 98% gitaristom a sam vlastne na gitare nehras. Žmurk
15 % dospelej populácie je viac, ako 98 % gitaristov  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele

Ale vážne, prečo všetci píšu, že tranzistory hrajú horšie, ale nikto nedá na youtube porovnávačku, že takto. Prečo tam sú všetky tranzistoráky dobre hrajúce. Prečo všetci píšu, že truebypass znie lepšie, ako buffer, ale všetky ukážky sú opačné. Prečo všetci veria, že rôzne lampy rôzne farbia, ale žiadna zvuková ukážka to nedokazuje.
Gitaristi sú skrátka zvláštna skupinka indivíduí...

...a sam vlastne na gitare nehras. Žmurk
A toto je kto?




* Andrej-.JPG (195.78 KB, 700x900 - prehliadnuté 232 krát.)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #276 kedy: 23. Máj , 2016, 14:25:38 »

Ale vážne, prečo všetci píšu, že tranzistory hrajú horšie, ale nikto nedá na youtube porovnávačku, že takto. Prečo tam sú všetky tranzistoráky dobre hrajúce.

Ktore? Ved tu ukazku, co si tu dal, Ti hned pisali viaceri, ze nic moc. Mne sa paradoxne celkom lubila. Nesledujem na youtube ukazky tranzistorovych ampov a ani sa mi moc nechce, tak daj sem este nejaku, ktora je podla Teba ozaj reprezentativna.

Prečo všetci veria, že rôzne lampy rôzne farbia, ale žiadna zvuková ukážka to nedokazuje.
Gitaristi sú skrátka zvláštna skupinka indivíduí...

Zvukova ukazka to tazko moze dokazat, hoci ak by sa niekto posnazil, preco nie pri rovnakom nastaveni zosika. Nazivo Ti potvrdi snad kazdy majitel lampaca, ze samozrejme rozdiely mozu byt prekvapujuco vyrazne, to tu snad potvrdili vsetci okrem Teba. :) Ale jasne, vsetci su hluchi, vymyslaju si a zda sa im to. Ja som čert..

Na tej fotke si dufam hral cez tranzistorak. Žmurk
« Posledná zmena: 23. Máj , 2016, 14:27:38 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #277 kedy: 23. Máj , 2016, 14:26:05 »

ono by bolo ešte upravit temu kto tu ma aky trandak

ja mam PC - maticna doska je plna nejakych polovodicov, potom tam su nejake cisla a zosilujem to nejakym integracom v bedniach, tusim LM neviem kolko. rata sa aj take ?  Popiskujem si
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #278 kedy: 23. Máj , 2016, 14:26:16 »

...
Ale vážne, prečo všetci píšu, že tranzistory hrajú horšie, ale nikto nedá na youtube porovnávačku, že takto. Prečo tam sú všetky tranzistoráky dobre hrajúce. Prečo všetci píšu, že truebypass znie lepšie, ako buffer, ale všetky ukážky sú opačné. Prečo všetci veria, že rôzne lampy rôzne farbia, ale žiadna zvuková ukážka to nedokazuje.
Gitaristi sú skrátka zvláštna skupinka indivíduí...
...
Zrejme si nepochopil moj post, ktory som pisal par stran dozadu. Je to AJ a u mna hlavne o pocite zo zosiku. Tym padom sa meni aj celkovy sound, kedze pocit je iny, pretoze inak na tom hram. Opat vdaka pocitu.

To je jak vozit sa na chopper motorke Honda a chciet mat pocit ako jazda na Harleyi.  ?§!. Vsak uz to pochopte, pani elektrikari a numerologici.  :) Na zdravie! Nechajte ma vydýchať

Cize naco porovnavat zvuk, ked pocit pocas hrania je rozny. Opat k motorkam - viem ti dat kopec videi, kde jazdec predvadza a presviedca, ze Honda ma lepsie vlastnosti, viac spolahliva, atd... este aj to video vyzera velmi podobne, ked jazdi na HD alebo Honde. Ale HD je HD.  Bavím sa skvele Som motorkar, viem o com pisem.

A nehnevaj sa, ale ukazku lamp, ktoru si dal ma nulovu hodnotu. Uz som to kdesi pisal.

 Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #279 kedy: 23. Máj , 2016, 14:57:27 »

Zrejme si nepochopil moj post, ktory som pisal par stran dozadu. Je to AJ a u mna hlavne o pocite zo zosiku. Tym padom sa meni aj celkovy sound, kedze pocit je iny, pretoze inak na tom hram.
Veď o tom celý čas píšeme: Pozrieš, vidíš lampy, máš dobrý pocit...
Ja ale hovorím o zvuku.

A nehnevaj sa, ale ukazku lamp, ktoru si dal ma nulovu hodnotu. Uz som to kdesi pisal.
Nemá dovtedy, kým niekto nedá ukážku, ktorá potvrdí, že hrajú rôzne. Lebo "ja som to počul" je to isté, ako "mne savo vyliečilo rakovinu".
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #280 kedy: 23. Máj , 2016, 14:59:26 »

Veď o tom celý čas píšeme: Pozrieš, vidíš lampy, máš dobrý pocit...
Ja ale hovorím o zvuku.
Nemá dovtedy, kým niekto nedá ukážku, ktorá potvrdí, že hrajú rôzne. Lebo "ja som to počul" je to isté, ako "mne savo vyliečilo rakovinu".
nie nie nie nie nie  Bavím sa skvele

Pocujem lampy, hram cez ne a mam dobry pocit. Pocujem tranzistor, hram cez neho a nemam dobry pocit. Nepotrebujem vidiet. Kludne sa podujmem na blind test! :)

Ja nepotrebujem nikoho presviedcat a je mi absolutne jedno, kto hra cez co a co pocuje.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #281 kedy: 23. Máj , 2016, 15:12:42 »

nie nie nie nie nie  Bavím sa skvele

Pocujem lampy, hram cez ne a mam dobry pocit. Pocujem tranzistor, hram cez neho a nemam dobry pocit. Nepotrebujem vidiet. Kludne sa podujmem na blind test! :)

Ja nepotrebujem nikoho presviedcat a je mi absolutne jedno, kto hra cez co a co pocuje.  Bavím sa skvele

Toto je trosku iny priklad,ale ked sa uz o tom tak bavime,
15 rokov som hral na lampacoch,zvuk,pocit vsetko super. Teraz hram asi rok a pol na axe,zvuk aj pocit takisto super.Pri blind teste by nikto neuhadol nacom hram,ani ja sam nie. Ale ked natom hram sam,tak na strune je stale citit ta flaska ako prijemnejsia na pocit z hry  a to je pre vacsinu gitaristov najpodstatnejsie,ako sa to sprava pod rukou
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #282 kedy: 23. Máj , 2016, 15:13:23 »

Nemá dovtedy, kým niekto nedá ukážku, ktorá potvrdí, že hrajú rôzne. Lebo "ja som to počul" je to isté, ako "mne savo vyliečilo rakovinu".

Andrej, Ty fakt mas odvahu tvrdit, ze 98% gitaristov si namysla, pocuje ako chce, pripadne su hluchi ako poleno? Teraz sa ozaj bavime o drvivej vacsine hraniciacej so vsetkymi.

Ukazky s porovnanim lamp su nezmysel, treba teda ozaj ten test a ja by som sa na to aj podujal, nech tu uz je klud. Bavím sa skvele

Staci v podstate jedna bedna, ten Tvoj zosik, povedzme 2 lampace, zucastnenych povedzme spolu 5 ludi a niekto, kto to schopne nahra, nech je dokaz. Ja som čert..

Takisto sa potom moze skusobne vymenit aj lampa vo V1 na oboch lampacoch, aby si ten rozdiel aj Ty priamo pocul a zabijeme 2 muchy jednou ranou. Mozeme dat aj stavku ak chces. Beeee

Som ochotny doniest svoj Hajvot a niekto iny by mohol zobrat nejaky moderny zosik, nech to mame pestre. Gitara staci len jedna. Bednu mozem vziat svoju, ta je neutralna a mozu cez nu ist vsetky zosiky v klude. Alebo to mozeme dat niekde, kde bude este nejaka bezna Marshall bedna alebo daco s V30 trebars. Cize bol by tam etalon lampoveho cisteho zvuku, klasicky poctivy crunch a aj higain.
« Posledná zmena: 23. Máj , 2016, 15:20:47 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #283 kedy: 23. Máj , 2016, 15:22:21 »

Staci v podstate jedna bedna, ten Tvoj zosik, povedzme 2 lampace, zucastnenych povedzme spolu 5 ludi a niekto, kto to schopne nahra, nech je dokaz. Ja som čert..

No praveze uz ta jedna bedna je zaciatok zlého porovnavania.
Na trandak potrebujeu uplne inu bednu ako na lampac  Žmurk
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #284 kedy: 23. Máj , 2016, 15:22:59 »

a to je pre vacsinu gitaristov najpodstatnejsie,ako sa to sprava pod rukou
amen
Zaznamenané
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.