Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
04. Máj , 2024, 00:40:06
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kto tu ma aky Gibson  (Prečítané 79019 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #105 kedy: 02. Júl , 2013, 09:00:02 »

1992 sú rockové a metalové riffy

Hej, presne som aj tipoval, ze tento bude taky "tazsi" a menej rezonantny a viac na viacgainovu muziku.

Inak veru ten koniec 80tych rokov a zaciatok 90tych bola aj USA produkcia velmi pekne vypracovana, to som si aj ja viackrat vsimol. Neporovnatelne s dnesnymi a ozaj casto aj lepsie ako dnesny CS.
« Posledná zmena: 02. Júl , 2013, 09:00:46 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #106 kedy: 02. Júl , 2013, 09:41:05 »

2robG: Nejpeknejsi Gibson co jsem za posledni dobu videl ! 
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #107 kedy: 02. Júl , 2013, 10:01:47 »

tiez sa mi tieto wine red customy pacia, to by som aj prekusol, ze je to LP a Gibson  Bavím sa skvele
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #108 kedy: 02. Júl , 2013, 10:25:32 »

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Na zdravie!..mne sa tiež páči...možno aj viac než sunburst...
« Posledná zmena: 02. Júl , 2013, 10:35:48 od RobG » Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #109 kedy: 03. Júl , 2013, 01:02:05 »

Bavím sa skvele Bavím sa skvele Na zdravie!..mne sa tiež páči...možno aj viac než sunburst...
velmi pekna a vyzera ako nova, mne sa paradoxne paci viac ta trochu nedokonala norlin era...toto je take spracovanim prilis dokonale pre mna  :) . V 90 rokoch boli ake specifikacie? Myslim snimace, zapustenie krku a celkovo konstrukcia?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #110 kedy: 03. Júl , 2013, 05:51:16 »

Taktiez musim potvrdit, ze USA produkcia koniec 80s a prva polka 90tych bola velmi kvalitna, drzal som z tej doby niekolko nastrojov a vzdy parada co sa tyka zvuku, aj spracovania. Spomenme si napr na prve rady Gibson LP Classic (na hlave este napis model)
Moj tajny sen je tobacco sunburst USA Custom z konca 80tych/prelom  Bavím sa skvele
Btw, nadherny Wine Red, na tie som mal vzdy slabost  Nechajte ma vydýchať Na zdravie!

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #111 kedy: 03. Júl , 2013, 07:48:29 »

V 90 rokoch boli ake specifikacie? Myslim snimace, zapustenie krku a celkovo konstrukcia?

Ementalove diery, short tenon (cize stale ako od 1983) a 498/490.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 07:48:58 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #112 kedy: 03. Júl , 2013, 07:52:43 »

Moj tajny sen je tobacco sunburst USA Custom z konca 80tych/prelom  Bavím sa skvele

Si radsej vezmi 70-74 Customa, to bude pre Teba zvukovo o dost zaujimavejsie. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #113 kedy: 03. Júl , 2013, 08:06:41 »

No ja neviem, ale zvukovo je tá 1992 možno aj hutnejšia než tá 1973 čiže tenony a diery neriešim...snímače sú tam 490/498..ale tieto isté som dal osadiť teraz aj do 1973 CUSTOMA, lebo sa mi páči ich zvuk, sú vhodné aj na väčšie skreslenia... Na zdravie!

Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #114 kedy: 03. Júl , 2013, 09:47:49 »

No ja neviem, ale zvukovo je tá 1992 možno aj hutnejšia než tá 1973 čiže tenony a diery neriešim...snímače sú tam 490/498..ale tieto isté som dal osadiť teraz aj do 1973 CUSTOMA, lebo sa mi páči ich zvuk, sú vhodné aj na väčšie skreslenia... Na zdravie!



Pekny LP a inak moje postrevy z 90 LP a CS su hlavne rozdielne v tom ze tie CS su viacej dynamicke, maju prieraznejsi ton a na cisty zvuk su uzasne. Samozrejme aj na skresleny ale nie na metal.

Tie novsie Gibsony su univerzalnejsie, hutnejsie, ostrejsie a urcite sa viacej hodia do modernych stylov a metalu.

Ja som ale stale nieco hladal na standardnej produkcii od Gibsonu az som to nasiel po kupe CS Gibsonu. Zrazu tam bolo vsetko co mi chybalo.

Moj nazor je taky ze CS Gibsony aj Fendre su velmi zvukovo podobne starym nastrojom a da sa vybrat aj presne tak znejuci kus ako stary nastroj.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #115 kedy: 03. Júl , 2013, 09:56:33 »

Gibson si nekupujem na čisté tóny, na to sú predsa len ideálnejšie singlové gitary..1973 je na hony zvukovo vzdialený všetkému, čo som počul z poslednej produkcie CS...early 90 produkcia je super. Napr. LP STANDARD 1992, čo má ferko FF odo mňa je asi naj LP čo tu na fóre je, 1989 čo som predal bol fantastický tiež. tento 1992 je v top stave, v top spracovaní. Nevidím dôvod aby som si kupoval CS wine red, keď mám 20 ročný nástroj, ktorý hrá ako blázon, rastie na cene a teším sa z neho... Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #116 kedy: 03. Júl , 2013, 10:00:55 »

Moj nazor je taky ze CS Gibsony aj Fendre su velmi zvukovo podobne starym nastrojom a da sa vybrat aj presne tak znejuci kus ako stary nastroj.  Na zdravie!

Ani nie, teda jedine ak by si za stary nastroj povazoval len 50s originaly.

68-74 LP zneju uplne inak ako Custom Shopy, zneju tiez uplne inak ako novsia USA produkcia. Neskorsie 70s detto.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #117 kedy: 03. Júl , 2013, 14:20:08 »

Ani nie, teda jedine ak by si za stary nastroj povazoval len 50s originaly.

68-74 LP zneju uplne inak ako Custom Shopy, zneju tiez uplne inak ako novsia USA produkcia. Neskorsie 70s detto.

Vsak ale ked porovnam cca 10 LP z Custom Shopu, alebo 10 stratov z Custom shopu, ties budu zniet kazda trochu inak. To mam odskusane. Takto som si podla youtube ukazok a foto z internetu vybral CS 59 strat a ked som ho realne odskusal tak mi vobec nesadol. Dolezite je ale to, ze kazda ta gitara znie dobre, ma vsetky atributy dobreho nastroja a uz je len na vkuse kazdeho, co mu subjektivne viacej sadne. To iste plati aj o starych nastrojoch.

Vsetci gitaristi co si ich vazim maju ako stare, tak aj nove nastroje a hlavne ich hra je jedinecna. Je uz jedno na com hraju, stale to budu oni. To je to najdolezitejsie podla mna.

Mna na sarych nastrojoch hlavne odradza okrem ceny aj to ze hocijaky zasah do gitary a to uz aj vymena snimacov mi zviera zaludok. A ked pride k preprazcovaniu, uprave radiusu atd. koli hracskej pohode tak by som mal vzdy obavy. a to uz ani nevravim o tom zobrat si strat za cca 15000Eur na nejaky koncert v SR, kde aj ked budem mat statie a pride vela ludi, tak dostanem cca 100e za koncert a budem rad ak aspon 1 percento posluchacov zvukovo oceni ten nastroj, co znamena mat dobreho zvukara, ktory pusti k ludom sluzny zvuk. Pouzitie v studiu je ties otazne.

Jedine koli comu sa oplati kupovat drahe stare nastroje je podla mna to, ze ich cena bude rast a je jedno ci to bude dobry nastroj alebo nie. Vzdy sa najdu viacej zberatelia, ako muzikanti, ktory budu spokojny, lebo maju stary nastroj. Co je v poriadku ked to bude robit radost.

Nespocetne vela krat som videl velmi kvalitny nastroj v rukach cloveka - gitaristu, ktory z potencialu toho nastroja nevedel dostat ani polovicu a uz vobec nevedel ukazat co je v tom nastroji jedinecne.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 14:21:19 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #118 kedy: 03. Júl , 2013, 14:34:46 »

Stando neprotirečíš si trochu ? V téme o Fenderoch hovoríš, že by Ti nevadil fender s prelakovaním zo zásahmi a podobne... u Gibsonov Ti vadí aj výmena snímačov ?  ha ha ha  Na zdravie! to je divné, ako by si si chcel "legalizovať" svoju túžbu po CS nástroji. Šak kašli na ostatná názory, keď sa Ti páči CS..kúp si ho a máš. Inak súhlasím, že dobrý gitarista dostane zo zlej gitary viac ako zlý z dobrej gitary  Na zdravie!


citácia z fender témy
Si pametam ze som mohol kupit Fender 73 strat za 900e ale sa mi to zdalo vela prave koli tomu ze tam bolo par veci pomenenych. Teraz by som ho kupil lebo bol lahky, dobre znel a s nejakym gitararom by som upravil radius a prelakoval telo nitom v bielej farbe. Teraz sa na to uz pozeram inak, ale taka prilezitost sa hned nenaskytne.  
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 14:55:04 od RobG » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #119 kedy: 03. Júl , 2013, 14:48:55 »

Vsak ale ked porovnam cca 10 LP z Custom Shopu, alebo 10 stratov z Custom shopu, ties budu zniet kazda trochu inak.

Ano, ale pocitovo budu pomerne podobne, budu mat podobne krky atd.

Kdezto trebars ten Robov 73 LP Custom a 92 LP Custom su diametralne odlisne gitary konstrukciou, materialmi, snimacmi, profilom krku atd. Takisto ten 73 Custom je diametralne odlisny od Custom Shopu zas konstrukciou, uhlami, snimacmi atd. Cize pokial chces fakt Les Paul na rock, hardrock, progrock alebo rychly technickejsi jazzrock 70tych rokov, proste ten novsi Custom sa na to tak hodit nebude ako ten, na ktorych tie veci boli aj povodne hrane. Pre mna su prave to tie "stare" Les Pauly (najma rocniky 68-74), na ktorych sa nahrali prave tie kvanta rockovej muziky a tie gitary doslova robili rockovu historiu. Tie gitary mam rad aj preto, ze na nich hrala vacsina kapiel, ktore mam rad a mali pomerne typicky zvuk, ktory Ti ziaden Custom Shop ani seriovka dnes presne nenahradi. Tu sa proste porovnavaju velmi odlisne nastroje, nielen kus od kusu.



Mna na sarych nastrojoch hlavne odradza okrem ceny aj to ze hocijaky zasah do gitary a to uz aj vymena snimacov mi zviera zaludok. A ked pride k preprazcovaniu, uprave radiusu atd. koli hracskej pohode tak by som mal vzdy obavy.

A preco by si na nom mal daco menit? Ked Ti zvukovo sadne, nechas si, ked nie, predas. Ozaj ziaden problem...

Jedine koli comu sa oplati kupovat drahe stare nastroje je podla mna to, ze ich cena bude rast a je jedno ci to bude dobry nastroj alebo nie. Vzdy sa najdu viacej zberatelia, ako muzikanti, ktory budu spokojny, lebo maju stary nastroj. Co je v poriadku ked to bude robit radost.

O tom som prave vyssie pisal, ze stare nastroje sa oplati kupovat najma kvoli casto jedinecnemu zvuku. Pokial aj kupis na blind a nedajboze nesadne, lahko ho strelis a je. Ved treba skusat a nebat sa. :)
« Posledná zmena: 03. Júl , 2013, 14:57:40 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 23 otázok.