Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
13. Máj , 2024, 23:24:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako zapojit Firewire do PC  (Prečítané 4682 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« kedy: 06. Marec , 2015, 08:36:21 »

Zdravím našiel som si zvukovú kartu Focusrite Saffire PRO 24 a zistil som že sa nedá na pojiť do PC na klasicke USB len cez Firewire existuje nejaký prevodník nato ? nejaká skrinka alebo dačo také ? A inak ta Focusrite Saffire PRO 24 funguje ako klasicka USBckova karta alebo treba pred ňu nejaký pred zosilovač alebo dačo také ? nemam s nou vôbec skusenost dik moc za odpovede   ha ha ha
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 06. Marec , 2015, 10:07:48 »

to uz mas kupene? vsak focusrite robi aj USB zvukovky, tusim ma aj ekvivalentny USB model k tej FW verzii

http://uk.focusrite.com/answerbase/can-i-use-a-firewire-to-usb-adapter-to-connect-my-firewire-interface

adapter ti fungovat nebude. ked, tak si budes musiet zohnat firewire kartu
Zaznamenané
volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« Odpoveď #2 kedy: 06. Marec , 2015, 10:40:24 »

to uz mas kupene? vsak focusrite robi aj USB zvukovky, tusim ma aj ekvivalentny USB model k tej FW verzii

http://uk.focusrite.com/answerbase/can-i-use-a-firewire-to-usb-adapter-to-connect-my-firewire-interface

adapter ti fungovat nebude. ked, tak si budes musiet zohnat firewire kartu

nemam ju este kupenu len tak si sledujem ake zvukovky ale tota ma a oslovila najviac vela vstupov ma co som pozeral usb karty od focusrite ma malo vstupov a usbckova je draha dost
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 06. Marec , 2015, 11:31:36 »

a vyuzijes tie vstupy?  Bavím sa skvele

navyse nezabudaj, ze ma len 6x4 analogove in/out, na to aby si mohol vyuzit vsetkych 24 potrebujes mat dalsie zariadenie s ADAT pripojenim?


v podobnej cene mas scarlet 6i6 napriklad, neviem na co tu zvukovku potrebujes, ale pokial len na take domace zuvanie, take tie zakladne zvukovy do 6 analogovych vstupov/vystupov + spdif + midi ti bude s prehladom stacit.

saffire pro 24 je uz starsi model, ktory predpokladam, ze aj prestanu postupne vyrabat, preto je lacnejsia
« Posledná zmena: 06. Marec , 2015, 11:32:56 od styrioci » Zaznamenané
volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« Odpoveď #4 kedy: 06. Marec , 2015, 11:51:16 »

protreboval by som do skusobne zeby som mohol nahrat aj bicie len neviem aku by si odporucal zvukovku ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 06. Marec , 2015, 11:59:28 »

kasli na nahravanie bicich v skusobni.  usetri na zvukovke a bicie chodte nahrat do studia, kde na to maju potrebny pocet mirkfonnych vstupov, micov, kde maju nato vhodnu miestost aby ten vysledok aj znel ako ma zniet.

na bicie by si potreboval minimalne 8x mic in a aj  to by bolo este dost kompromisne si myslim..
Zaznamenané
volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« Odpoveď #6 kedy: 06. Marec , 2015, 12:11:57 »

to bude asi najlepsie riesenie si myslim a na take domace nahravanie mam ist do firmy Focusrite alebo by si odporucal daco lepsie ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 06. Marec , 2015, 12:34:40 »

ja mam native instruments komplete audio 6 uz par rokov a som s nou spokojny, po vyrieseni wifi drivra (toto bol problem skor vseobecny pri hocktorej USB zvukovke co som mal) a upgradnuti na win8 funguje este lepsie, ma ju aj branko z fora tiez si pochvaluje. s focustite nic nepokazis tiez..akurat si daj pozor na 2i2, o tej je zname, ze instument vstup sa lahko prebudi a gain potak funguje iba na mic tusim, cize tam by si potreboval DI box na nahravanie gitary, ale to je taka pikoska...

najlepsie bude, ked si pozries  co by ti mohlo pasovat a potom prejdes fora s akymi problemami sa pri danom modely ludia stretavaju..
« Posledná zmena: 06. Marec , 2015, 14:44:01 od styrioci » Zaznamenané
volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« Odpoveď #8 kedy: 06. Marec , 2015, 13:38:27 »

rozhodujem sa medzi tou Focusrite SCARLETT 6i6 alebo AKIA eie pro pokukam dajake fora a tak sa rozhodnem
Zaznamenané
stepanovicd
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #9 kedy: 10. Marec , 2015, 14:39:17 »

rozhodujem sa medzi tou Focusrite SCARLETT 6i6 alebo AKIA eie pro pokukam dajake fora a tak sa rozhodnem

Presne túto vec som pred pár týždňami riešil a vyriešiť to nejde :D momentálne mám Focusrite 2i2, spoko. (Aj keď mám pocit, že to nahráva v rovnakej kvalite ako o pár desiatok lacnejší M-Audio Fast Track II)
Zaznamenané

PRS SE Tremonti Custom
Mesa F-50
Morley Tremonti wah
jt-amps screamer 808
Marshall Regenerator
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 10. Marec , 2015, 15:40:38 »

protreboval by som do skusobne zeby som mohol nahrat aj bicie len neviem aku by si odporucal zvukovku ?
A takéto niečo by si nechcel ? http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,99445.0.html  nahrával som na tom bicie a vsetko ostatné, máš to za polovičnu cenu, 8kanal, pci karta+externy prevodník- nizšia latencia ako pri USB. Ked chceš firewire zvukovku, musíš si dokupiť  firewire kartu ktorá sa zasúva tiež do pci slotu, takže to je jedno či firewire alebo pci.
Zaznamenané

volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« Odpoveď #11 kedy: 14. Marec , 2015, 22:50:31 »

lenze ja mam notas a tam s pci moc nepochodim tie prevodniky som hladal na ten notas a moc toho som nenasiel len na zahranicne obchody a tak ale dik za ponuku... a inak ja som mal Akai je to dobre zvukovka ale chcel by som skusit tu Focusrite dajme tomu ze 2i4
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 15. Marec , 2015, 14:46:27 »

Chápem. Tak prečo potom píšeš do nadpisu, že: ako zapojiť firewire do PC ?  PC neni notebook.
Zaznamenané

volcom_sk8
nováčik
*
Príspevkov: 41


« Odpoveď #13 kedy: 20. Marec , 2015, 12:39:02 »

som myslel ze sa to dajak da zapojit aj na notas ale asi sa to neda nejaky prevodnik ale rozhodol som sa pre USB kartu nebudem riesit hluposti
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 22 otázok.