Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. Máj , 2024, 16:04:36
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ferov gibson  (Prečítané 26297 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #105 kedy: 02. September , 2011, 21:02:02 »

Tak co nenapises, ked sa hosi pytaju na lak ?  Bavím sa skvele

no lebo frakos povedal, ze nevie co je to za lak, ale ze je to jedno :)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1370



WWW
« Odpoveď #106 kedy: 03. September , 2011, 08:16:12 »

....už len vydržať kedy dôjde bedýnka a aj s tou mesinou to komplet dovliecť k nám do skúšobne, aby si si to poriadne osolené mohol aj vypočuť.... gratulujem nech Ti hrá Na zdravie! ....

...to to to!!! ...to si teraz dobre napisal :)
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1370



WWW
« Odpoveď #107 kedy: 03. September , 2011, 08:21:13 »

to mate obaja ebenovy hmatnik ? celomahagon ? alebo ,

...podla mna to eben nieje, ale toto neviem celkom dobre posudit... no zaujimalo by ma to . . . z takej lepsej foto by sa to dalo zistit?

a ze ci je to celomahagon to tiez neviem, ako zistim? dam dole snimace, prepinac snimacov? ak to nebude zalakovane...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #108 kedy: 03. September , 2011, 08:23:45 »

ten hmatnik bude isto zafarbeny javor  ciernou centrofixkou.. kde som len taky videl... stevino?
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #109 kedy: 03. September , 2011, 08:28:12 »

kamos ma 96ku studio a hmatnik je eben... Na zdravie!
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1370



WWW
« Odpoveď #110 kedy: 03. September , 2011, 08:38:49 »

no lebo frakos povedal, ze nevie co je to za lak, ale ze je to jedno :)

...hlava bude acetonovy lak, to si sem pri tej prvej LP pisal, ked sme sa bavili, ze ako pekne je popukana . . . a to som hrdy, ze mam gitary s rovnako popukannou hlavou :), neviem tiez ci je to az tak bezne . . .

...a lak na korpuse, ked pozrem z blizka, tak to vyzera tak, ze vidiet ako odchadza horna vrstva laku zo spodnej, ako ked smirglujes stary nater napr z okien a vidis dve vrstvy farby, lenze ked po tom prejdem prstom tak je to hladke, akoby to niekto dodatocne este prelakoval bezfarebnym lakom, co je akoze p*čovina, ale tak to vyzera...neviem, ci rozumiet, asi sa vyjadrujem ako koko*t :), ale nevadi, hra co som zatial drzal gitary v rukach tak dost vysoko nad nimi
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1370



WWW
« Odpoveď #111 kedy: 03. September , 2011, 08:40:04 »

ten hmatnik bude isto zafarbeny javor  ciernou centrofixkou.. kde som len taky videl... stevino?

to je dobry napad, nakreslim si aj lem okolo korpusu a hmatnika a budem mat Randy-ho custom :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #112 kedy: 03. September , 2011, 11:05:59 »

. . . a to som hrdy, ze mam gitary s rovnako popukannou hlavou :), neviem tiez ci je to az tak bezne . . .

nie je, ja som to videl len na Tvojich dvoch gitarach ...

... akoby to niekto dodatocne este prelakoval bezfarebnym lakom, co je akoze p*čovina, ale tak to vyzera...

vsak zakladna farba a na tom vrstva priesvitneho laku.

eben od palisandru by si mal rozoznat. eben je uplne hladky, leskly, cierny alebo takmer cierny, kde-tu tenky dlhy por, ale nema typicku drevovitu strukturu ako palisander, ktory je svetlejsi, porovitejsi, menej leskly a neposobi uz na pohlad tak tvrdo... niekedy je to trochu rozporuplne, videl som uz aj extra tmave palisandre a sam mam na Custome eben so svetlejsimi pruhmi, ale to je pomerne zriedkave...

celomahagon by sa mal dat poznat, ze ked sundas snimace, tak na profile rezu tych snimacovych dier vidno, ak je tam vrchna doska dolepovane a hlavne ak je este z ineho dreva, je to pomerne zretelne. tie diery nebyvaju extra lakovane totiz, akurat co sa tam nastrieka pri lakovani vrchu...

hlavne ak mas dve Studia vedla seba, tak mozes tie hmatniky porovnat, to prve Studio co mas je palisander
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #113 kedy: 03. September , 2011, 11:30:45 »

s tym drevom to je asi tak ze ked si priecne narezes kmen a to hlavne u exotickych drevin ,tak tam mas viac odtienov. hoci kedy vyzera eben ako palisander. zalezi od toho s ktorej casti kmena. mahagon ma tich odtienov najviac. od uplne bledej az po tmavu.
a podla casti kmena z ktorej si rezal zavysi jeho hodnota. ak mas eben vzhladu palysandra tak ver tomu ze to bolo blisko kory. ale rozoznat druh dreva z fotky je dost tazke...


* eben.jpg (9.16 KB, 220x165 - prehliadnuté 261 krát.)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1370



WWW
« Odpoveď #114 kedy: 03. September , 2011, 14:18:25 »

kukam na to jak chuj...silno cierny, menej porov ako ostatne hmatniky co mam...neviem, mozno....

...a v diere od snimaca nevidim pod vrstvou farby, ze ci to ma javorovy vrch....
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #115 kedy: 03. September , 2011, 14:39:00 »

.
...a v diere od snimaca nevidim pod vrstvou farby, ze ci to ma javorovy vrch....

asi by si to videl, keby bol dolepovany vrch. ta farba tam predpokladam neni az tak hruba, ani brusene / lestena...

takze mas asi defacto nezdobeny Custom :)
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #116 kedy: 04. September , 2011, 08:35:19 »

asi by si to videl, keby bol dolepovany vrch. ta farba tam predpokladam neni az tak hruba, ani brusene / lestena...

takze mas asi defacto nezdobeny Custom :)

Custom necustom, hra to jak svina a to je dolezite, ale dobre info, diik.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #117 kedy: 04. September , 2011, 09:33:39 »

Custom necustom, hra to jak svina a to je dolezite, ale dobre info, diik.

no a teda ked ich porovnas medzi sebou ? je tam nejaky zasadny rozdiel ? v attacku, farbe ... ...
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #118 kedy: 04. September , 2011, 09:43:28 »

ale pekný je
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #119 kedy: 04. September , 2011, 10:25:20 »

no a teda ked ich porovnas medzi sebou ? je tam nejaky zasadny rozdiel ? v attacku, farbe ... ...

Ja mam len jeden Žmurk
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.