Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
07. Máj , 2024, 19:02:05
Strán: [1] 2 3 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 205099 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 21. Január , 2005, 07:33:23 »

Zrejme nejde o verziu ale o pochopenie základnej práce s programom o pluginy a všeobecnú prácu či zamietnutie práce s ním.
Zaznamenané

tatko fóra
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 21. Január , 2005, 11:33:29 »

Verzie VST boli trochu ine ako verzie SX. Princip prace je v tomto type softov je obdobny. Mne osobne pride Cubase v kazdej verzii co poznam komplikovane a nelogicke, ale niekomu to moze vyhovovat a neda na to dopustit... Zaklad je vediet, na co ten soft je urceny, a co s nim chcem robit. Je blbost nainstalovat softver, lebo mi niekto poradil, ze tento je na hudbu dobry a potom don pozerat a nevediet, ze co vlastne...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 22. Január , 2005, 23:24:42 »

Guitman - mam nainstalovanu verziu Cubase VST32 v5.1R. Ak chces, mozem Ti napisat navod, co kde ako treba nastavit, aby ti to islo s KX drivermi realtime. Cubase inak nepouzivam, ale "aparat" v nom uz rozbehat viem :)...
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 24. Január , 2005, 06:23:15 »

Ja ja ho mám od Teba ale nič mi nejde už som vyhodil aj KX drivery nemám na to nervy tráviť čas nastavovaním a tápaním v blbom programe.nebudem nahrávať a nebudem hrať a mám po probléme.
Zaznamenané

tatko fóra
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1369



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 25. Január , 2005, 09:21:13 »

guitman, na nahravanie skus pouzit Vegas ked Ta Cubase neposlucha, s tym je to lahke...neda sa tam sice hrat realtime-ovo, ale vsetky efekty(ktore chces pouzivat realtime-ovo) tam mozas aplikovat na uz nahraty material...
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 25. Január , 2005, 09:24:55 »

To sa mi práve nepáči sólovať s čistou gitarou to nejako nie je ono.No uvidím pár dní som si oddýchol dalšie pokusy skúsim snáď čosi pôjde.
Zaznamenané

tatko fóra
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 60



« Odpoveď #6 kedy: 10. November , 2005, 21:12:39 »

Mam presne ten isty problem s cubasom...Tez mi nejdu drivery...naposledy som sa tak pri tom nanervoval ze som si musel dat tyzdnovu pauzu... :dead:
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 11. November , 2005, 01:33:54 »

Citácia
Originally posted by Melvin Mam presne ten isty problem s cubasom...Tez mi nejdu drivery...
Z tohto sa neda vyzistit, co Ti nefunguje... :hm:... Ake drivery ? A co s tym ma Cubase ?
Zaznamenané
pejso
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 139



« Odpoveď #8 kedy: 23. November , 2005, 09:09:18 »

Mimochodom, Cubase SX je mílový krok oproti Cubase VST 32- je tam úplne iné jadro.
Zaznamenané

Gibson Les Paul 1995, Fender Stratocaster z r. 79, Fender Jazz bass z r 72, Precision z r. 78 ... , Marshall 1987 Plexi, VOX AC-30 orig. r.v. 1964, Fender Blues Junior, VOX AC-15 handwired Herritage, 1936 Marshall box s Greenback, Marshall Class 5 ...
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 11. September , 2006, 09:24:33 »

Neviete niekto, aký je rozdiel medzi Cubase SE3 a Cubase SE3 EDU?

BTW ešte stále túžim po softe, ktorý by dokázal nahrávať a editovať audio a rovnocenne aj MIDI, plne by podporoval VST/VSTi a pomocou MIDI nôt by dokázal triggrovať aj živé bicie sample (.wav) tak, ako FL Studio. Zároveň by mal byť user-friendly  a super by bolo, keby na editáciu MIDI stôp okrem klasických obdĺžničkov ponúkal aj notovú sonovu.

Uvažujem preto o najnižšej variante Cubasu...som na správnej stope?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 11. September , 2006, 09:50:33 »

Na pretrigrovanie wavu bicieho nastroja inym samplom je najsamfasa plugin, ktory sa vola Drumagog a uspesne ho pouzivam v Sound Forge. Akurat on nerobi MIDI, takze pokal by si chcel editovat rytmiku, nepochodis.

Ta verzia EDU nebude urcena pre skoly alebo nejake vyukova kurzy ? Ze akoze este lacnejsia licencia ? Iba hadam. Chces soft kupovat ?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 11. September , 2006, 10:19:41 »

Logiku to má, podža tej prípony EDU..a naozaj je o niečo lacnejší.

Ak by ten soft naozaj splnil všetky moje predstavy, som ochotný uvažovať aj o jeho kúpe. FL studio je super, len má odfláknuté nahrávanie a editáciu audia. Uvažujem o najnižšej verzií Cubase 3 SE, pretože 128 VST slotov z Cubase SX aj tak nevyužijem a mám dojem, že ak SE má menej vychytáviek, mohol by mať aj jednoduchšiu obsluhu. Na domáce nahrávanie iba.

Predstavujem si soft, ktorý má v jednej stope MIDI, ktoré trigruje bicie sample, a na ňu šupnem niekožko VST efektov. (reverb, EQ, kompresor)..ešte aby celá bicia sada bola v jednej stope, aby určitá MIDI nota triggrovala určitý škopek

Potom by som v tej istej obrazovke do iných stôp nahral niekožko gitár, do ďalšej stopy by som dal klávesy a pod. Opäť cez MIDI a VSTi. Niečo z toho by som nahral cez MIDI klaviatúru, bicie by som klikal do obdĺžnikov a iné synth stopy by som naklikal do nôt. To všetko by som v tom istom softe zmixoval, dal na to master efekty, a uložil ako wav, alebo mp3.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 11. September , 2006, 11:17:22 »

Teraz neviem, ci spravne obaja rozumieme, co myslis trigrovanim. Obecne sa tym mysli, ze biciu sadu nesnimas mikrofonmi, ale kontaktne piezzo snimacmi a tymyto impulzami nechas spustat vzorky inych bicich zo sampleru. Potom sa este hovori o tzv. pretrigrovani alebo presamplovani. Oba nazvy nie su moc spravne, ale  principe ide o to, ze mas nahratu audio stopu ziveho bubnu, ale nie si spokojny, takze to v PC prevedies na MIDI a priradis na noty zo samplera ine zvuky. No a to som ti pisal, ze najjednoduchsi je na to plugin Drumagog, ktory to robi bez prevodu do MIDI.

Inak na bicie Battery - chlieviky so samplami (mozu byt aj navrstvene rozne dynamiky daneho samplu), konkretne noty spustaju konkretne chlieviky - vsetko je v jednej MIDI stope. OVSEM - konkretne chlieviky maju vystupy do roznych audio stop (nemusia mat), pretoze v praxi budes davat na rytmicak iny reverb, ako na kopak, mozno budes posielat kopak do spolocnej grupy s basou na komprimaciu atd atd a to by sa nedalo, pokial by si mal vystup bicich spolocny.

V kazdom pripade Cubase je urcite vynikajuca volba, aj ked ja ho zrovna nemusim. Bezny smrtelnik asi naozaj vystaci s nizsimi verziami, akurat mam pocit, ze SE e uz prilis nizko - maly pocet grup a tak, ale neviem - na steiberg.net maju tabulku vedla sebe SE, SL, SX, kde hned vidno, co potrebujes, co Ti staci. Ale ze by sa SE jednoduchsie ovladalo, ako SX, tak to nie :). Je to absolutne totozne, akurat chybaju moznosti.

A este jedna filozoficko / prakticka. Nech ti co si SW kupuju prepacia (maju pravdu), ale pokial sa chces venovat praci so zvukom na tej urovni, ze si ochotny kupit SW, tak prva investicia MUSI nevyhnutne byt do riadneho posluchu. Bez referencnych monitorov nebudes mat vysledky a co z toho, ze mas kupeny DAW ?
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 11. September , 2006, 11:28:49 »

Tak sorry za zmätok pojmov. Trigger je po anglicky spúšť, tak som tým myslel, že naklikané MIDI noty nebudú spúšťať nejaké default zvuky, alebo virtuálne bicie, ale wav sample. Proste aby MIDI stopa spúšťala nielen VSTi, ale aj živé bicie sample tak, ako to robí FL Studio. Tožko ku pojmu \"trigger\". Snímanie živých bicích nerobím.

    Plugin Battery si tu už vychvažoval, len sa snažím zistiť, či neexistuje soft, ktorý by dokázal to isté sám, bez externých pluginov.
   <ot> Potom by mi možno stačila kombinácia, ktorú si tu už propagoval, (tuším) Cakewalk Sonar + Battery na bicie a mám vystaráno?? </ot>
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 11. September , 2006, 12:08:57 »

No priamo to vie, pokial viem tak iba Fruity Loops. Vsetky DAW to vedia iba s externym samplerom a tu je Battery povazovane za najsexi. Hlavne pluginov sa neboj - aj tak sa im nevyhnes, pretoze GM zvukovu banku Ti nikto dnes uz pocuvat nebude :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.