Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Máj , 2024, 17:10:05
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 205256 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 21. December , 2006, 17:21:27 »

dave1979 napísal:
Citácia
noo uz mi konecne slape ten program..mal som nejeku zlu verziu zablokovanu.....ale mam maly problem:ked chcem ulozit nahravku na disc v subore mp3 alebo wav tak to nejde-teda ulozi to len kusok-dlzka suboru ma taku istu velkost ako ten cubase subor-tak ci nahodou neviete co stym moze byt.....este by som chcel vedet ako sa nahravaju vst instrumenty ako bicie alebo klavesy


Od konca: VST inštrumenty reagujú na MIDI noty. Tie buď manuálne naklikáš v MIDI editore, alebo ich nahráš prostredníctvom externého MIDI nástroja (klávesy, touch pad, MIDI gitara....)

Keď chceš exportovať MP3 (aspoň mne to robí tak), musíš vyselektovať, že odkiaž pokiaž sa projekt bude rendrovať...zbavíš sa tak ticha na konci nahrávky a pod. Selekcia sa robí v čiernom pravítku nad prvou stopou.
Zaznamenané

dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #31 kedy: 22. December , 2006, 00:00:49 »

no dik...oznacil som stopy na tom pravitku a ulozilo to uz......noo ale stym midi si asi neporadim..stymito subormi som nikdy nepracoval...dajme tomu:mam nahrate 2 gitari a chcem do 3tej stopy nahrat bicie.neviem co mam v midi ponastavovat.som pustil rec klikal som na bicie hralo,hralo ale nic sa neulozilo...inak pripada mi to dost blbe s mysou klikat na nejake tlacitka a tak robyt bicie-dost nanic riesenie:laugh:
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 22. December , 2006, 11:19:48 »

dave1979 napísal:
Citácia
no dik...oznacil som stopy na tom pravitku a ulozilo to uz......noo ale stym midi si asi neporadim..stymito subormi som nikdy nepracoval...dajme tomu:mam nahrate 2 gitari a chcem do 3tej stopy nahrat bicie.neviem co mam v midi ponastavovat.som pustil rec klikal som na bicie hralo,hralo ale nic sa neulozilo...inak pripada mi to dost blbe s mysou klikat na nejake tlacitka a tak robyt bicie-dost nanic riesenie:laugh:


1. No...v prvom rade musíš tie gitary nahrať presne podža metronómu. Inak sa ti naprogramované bicie do nich nestrafia, lebo tie zaručene podža toho metronómu pôjdu.

2. Napíš, ako konkrétne robíš bicie, aký plugin používaš, a tak...od toho soa bude dať lepšie odraziť.

3: MIDI - midi sa tvorí tak, že si vytvoríš MIDI stopu. Kurzorom (pero) si na nej vyselektuješ oblasť v čase. Na tú klikneš pravým tlačítkom myši a v menu by si mal mať možnosti ako \"Open Score Editor\", alebo \"Open neviemčo\". Score sú noty a to druhé sú klasické MIDI obdĺžničky. Na bicie je podža mňa najlepšia tretia možnosť \"Open Drum Editor\", lebo je prehžadnejšia. Ide o to, čo ti viac vyhovuje.

4. Nahrávanie MIDI - buď si do MIDI editoru naklikáš linku myšou...hej, treba klikať jednu notu za druhou, je to prácne. Alebo MIDI stopu nahráš v reálnom čase tak, ako gitaru. Na to ale potrbuješ nejaký externý MIDI nástroj (už som spomínal klaviatúru, drum pad a pod...) Nahráva sa úplne rovnako, ako pri audio stopách, proste si označíš stopu na nahrávanie a v hlavnom paneli si nahrávanie spustíš. V takomto prípade je dobré mať zapnutú nejakú MIDI kvantizáciu (spresňovanie rytmu) a hlavne vedieť hrať, pretože keď sa ti noty uložia, tak zistíš, akú máš rozhádzanú dynamiku pri hre na klaviatúru (aspoň ja hej)
Zaznamenané

ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #33 kedy: 22. December , 2006, 11:30:29 »

Myslim Dave zeby si sem mal hodit nejaku ukzaku co sa ti podarilo nahrat Beeee
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #34 kedy: 22. December , 2006, 17:58:11 »

pre:ujo jolana......to nepatri do tejto temi-nahravky sa davaju inam...a tebe som poslal ukazku tak nevyskakuj:laugh:
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #35 kedy: 22. December , 2006, 19:22:45 »

pre:Altostratus.....no ako tak to uz chapem lenze chyba asi bude niekde v nastaveni midi ci co....ked som vtom editore bicich a naklikam do tych policok bicie tak to nema ziadny zvuk...len ked si dam Devices/Vst instruments/drums IM7 tak klikam na bicie tak vtedy ide zvuk ....neviem co treba ponastavovat
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 22. December , 2006, 20:14:13 »

dave1979 napísal:
Citácia
pre:Altostratus.....no ako tak to uz chapem lenze chyba asi bude niekde v nastaveni midi ci co....ked som vtom editore bicich a naklikam do tych policok bicie tak to nema ziadny zvuk...len ked si dam Devices/Vst instruments/drums IM7 tak klikam na bicie tak vtedy ide zvuk ....neviem co treba ponastavovat


Akože nevieš, však si práve popísal, ako si to nastavil, aby ti tie bicie hrali...

Už sme o tom debatovali inde...dôležité je vedieť, že MIDI NIE<medzera>JE ZVUK!!!
MIDI sú iba riadiace dáta pre nejaký nástroj. Tak, ako muzikant má partitúru, ale ak mu do ruky nedáš nástroj, tak z nej nič nezahrá. Rovnako aj počítaču treba dať nejaký nástroj, ktorý bude podža tých MIDI nôt hrať. Ten nástroj, to je VST inštrument.

Podža toho, čo píšeš si všetko urobil presne tak, ako to má byť.

Naposledy upravil martinlm, : 23.12.2006 2006 00:10
Zaznamenané

dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #37 kedy: 25. December , 2006, 00:42:23 »

hrat mi bicie hraju ale nejde mi ich nahrat do tej vyznacenej stopy a vtom drum editore nepocujem bycie ale nejake ine tony neidentifikovatelnefo zvuku vpodobe cinkania lebo tak neco:) B)
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 25. December , 2006, 12:38:14 »

dave1979 napísal:
Citácia
hrat mi bicie hraju ale nejde mi ich nahrat do tej vyznacenej stopy a vtom drum editore nepocujem bycie ale nejake ine tony neidentifikovatelnefo zvuku vpodobe cinkania lebo tak neco:) B)
OK, pokúsim sa dať sem stručný návod na spojazdnenie bicích BEZ externých pluginov typu Battery a pod.

1. Spustiť Cubase
2. Spustiť nový projekt \"EMPTY\"
3. Stlačiť F11 - otvorí sa panel VST inštrumentov
4. Kliknúť na prvé okienko v tom paneli - ísť na Drums a vybrať LM-7
5. Pravý klik do ľavej časti hlavného okna, tam kde bývajú ovládacie panely stôp - kliknúť na Add MIDI Track
6. Roztiahnuť myšou toto okienko tak, aby tam bolo vidieť položku \"out\"
7. Na položke \"Out\" navoliť LM-7 (Spustili sme si ho v paneli VST inštrumentov)
8. Nástrojom \"Pero\" v MIDI stope vybrať oblasť, ktorú budeme editovať
9. Pravý klik na tú oblasť - v menu ísť na MIDI a tam na ktorýkoľvek editor, podľa toho, či ti viac vyhovujú noty, alebo obdĺžniky
10. Naklikať MIDI noty a hotovo.

Bacha, do editoru dávaj iba tie MIDI noty, ku ktorým máš priradené zvuky, inak ti to nebude hrať.
Inak od bodu 3 sa to opakuje pre hociktorý plugin na svete
« Posledná zmena: 17. Január , 2007, 13:47:40 od Altostratus » Zaznamenané

dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #39 kedy: 25. December , 2006, 13:07:53 »

dik za podrobny navod Altostratus ale nejde ajtak...ale asi viem kde je chyba.....co ta drum map? nemam tam nic nastavene..takze asi nemam ktym midi notam priradene zvuky bicich co? no skusim sa stym pohrat ale stale som stoho trochu jelen:laugh:
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 25. December , 2006, 14:31:13 »

dave1979 napísal:
Citácia
dik za podrobny navod Altostratus ale nejde ajtak...ale asi viem kde je chyba.....co ta drum map? nemam tam nic nastavene..takze asi nemam ktym midi notam priradene zvuky bicich co? no skusim sa stym pohrat ale stale som stoho trochu jelen:laugh:


O tomto ve&#318;a netuším. Na bicie používam plugin Battery. Pracuje so samplami a všetkosa tam dá v pohode nastavi&#357;
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 28. December , 2006, 14:01:13 »

Odkedy sa mi zblblo FL Studio a prešiel som na Cubase, je zo mňa šťastnejší človek. Niekedy mám pocit, že niečo podobné zažívajú dámy, keď majú s krídelkami...aspoň podža tých reklám.

Ale vyskytol sa jeden problém.
Pri nahrávaní z MIDI klávesnice sa mi pri každom stlčení klávesy uloží nie jedna, ale dve MIDI noty. Pričom pri nahrávaní všetko znie v pohode, len keď si to potom pustím, tak už samozrejme je aj tie \"druhé\" noty počuť. Aj pri hraní \"naprázdno\" všetko hrá tak, ako má.

Nieje to tak, že by to hodilo jednu notu pri stlačení a jednu notu pri vypustení, proste každé stlčenie klávesy tam hodí dve noty.

Prv, než začnem googliť a pozerať do manuálu, nestalo sa to už niekomu tuná??
BTW...pod FL tá klávesnica fičala bez problémov.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 28. December , 2006, 14:03:00 »

Zapnuta nejak blba features v Cubase ?
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #43 kedy: 02. Január , 2007, 23:37:15 »

no huraaaaaa  Bavím sa skvele,,konecne mi idu bicie aj nahravat..ja sa stym serem tyzden lebo dva a mal som zase zlu verziu cubase Bavím sa skvele Bavím sa skvele... :D
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 03. Január , 2007, 09:46:43 »

To s tou zlou verziou mi nejako nedáva zmysel, ale aj tak fajn, že si si to rozbehal...tešíme sa na ukážky, postrehy, triky...na Cubase je toho veľa čo objavovať Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 20 otázok.