Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Máj , 2024, 09:26:20
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Yngsteenove sekery  (Prečítané 7982 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« kedy: 13. Apríl , 2007, 08:54:58 »

Aj keď by sa dalo podľa nicku očakávať že doma po večeroch shredujem na zlatých scalloped stratocasteroch, skutočnosť je iná.

Moje dve gitarky sú momentálne:

Voľná variácia na tému PRS custom 24 od Igora Kellera  



Nie je to nič extra ale je predsalen cítiť že je to handmade, je to jedna z jeho tzv. "lacných gitár"  :) vyrobená prej jedného trnavského predajcu ktorý už medzitým krachol.

Telo je (podľa jedného známeho čo vyrába gitary) jaseň, spojené z dvoch kusov, pomerné tenké (je to pomerne ľahká gitara). Krk vyzerá ako namorená skladačka  mahagónu ťažko povedať nie som si tým úplne istý. Hmatník vyzerá tiež na namorený javor.
Osadenná 24 hrubými pražcami ktoré už by eventuálne zniesli aj označenie jumbo. Hardware je noname made in japan.  Snímače sú od p. Šlapáka - SBS electrosonic .

Celkovo je to veľmi svojská gitara ale nejako som si na ňu zvykol, za celý čas som na nej vymenil iba kobylkový snímač za iný z ponuky pána šlapáka, pôvodný bol nejaký prototyp nie príliš vydarený.  Sedia je viac skreslené veci.

Druhá kráska je už trocha z iného cesta je to  Ibanez Musician  350NT z  1982 :

- telo je sendvič mahagon a jaseň
- krk je priebežný  zlepený z troch dielov javora az  dvoch dielom orecha
- hmatník je palisander - 24 pražcov čerstvo prepražcované od Fendera :)

- snímače Super 58,  humbuckre od Ibanezu s Alnico III magnetmi
- dajú sa rozpájať, Ibanez to vtedy volal Tri-Sound System  :) -  každý snímač ma tri polohy - humbucking, single, parallel. Takže sa dá s tým celkom slušné čarovať. Krkový snímač v single móde je super vec.

Odkedy som ju kúpil som vymenil len prepínač snímačov ktorý aj tak už nebol pôvodný a dal som nové gombíky na potenciometre (just for fun) .

Ide o celkom raritnú gitarku ako som sa dočítal, blonďavej varianty (natural prevedenie) bolo vyrobených relatívne málo kusov (84) .





Už s novým prepínačom a gombíkmi:


Gitara má nehorázny sustain a celkovo je hra na nej prudko návyková   Beeee .

Thats all folks.
« Posledná zmena: 25. Apríl , 2008, 17:01:51 od yngsteen » Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 13. Apríl , 2007, 19:42:06 »

Taku podobnu Ibanezu som mal par dni doma,nakoniec som ju nekupil a dodnes banujem.Hrala super,super.
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #2 kedy: 13. Apríl , 2007, 19:48:20 »

krasny nastroj.trosku sa mi nepaci ten strunnikm,teda ta krytka vzadu s logom s okrajmi v tvare poloblucikov,ale to je iba detail.
ako sa ti podarilo ju zohnat?
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #3 kedy: 13. Apríl , 2007, 22:35:55 »

krasny nastroj.trosku sa mi nepaci ten strunnikm,teda ta krytka vzadu s logom s okrajmi v tvare poloblucikov,ale to je iba detail.
ako sa ti podarilo ju zohnat?

No ten strunník sa to odmontovať  teda tá obláčiková časť  :) - ale naživo vyzerá fajn.  Kúpil som ju na inzerát, od barového hráča ktorý na nej cca 20 rokov hrával kšefty :) . Zodral pražce v prvej polohe od akordov  Bavím sa skvele .

Ked som ju kúpil nehrala príliš dobre už bola prepražcovaná ale robil to nejaký nedouk,  musel som dať ešte raz prebrúsiť a prepražcovať hmatník. Ešte len potom to začalo byť ono  Žmurk .
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #4 kedy: 19. Január , 2008, 17:19:19 »

Kráľ je mrtvý nech žije kráľ  :) .
Modrý Keller som poslal na skusy do sveta a pribudla nová "sekera" .

Nikdy som nemal príliš v láske stratocastre, až to skončilo tak že som si jeden zadovážil.  Beeee

Tokai Silver Star  SS-36  1981 (pár čerstvých foto) :






« Posledná zmena: 19. Január , 2008, 18:03:34 od yngsteen » Zaznamenané
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #5 kedy: 04. Február , 2008, 12:33:05 »

kua, kua ten I banez ta struktura toho jasena je jak hadia koza..
Gratulujem ku krasnemu kusku.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #6 kedy: 04. Február , 2008, 12:43:34 »

mne sa skor paci ten Tokai Strat, velmi pekny, v mojej oblubenej farbe Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
ydur
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 04. Február , 2008, 13:47:07 »

Sa priznam,take logo Jokai /Tokai/ som ešte nevidel.Vypada to ak F z Fendra.A to "rozpite" pismo.  Lala-la.To kde vyrabaju/prerabaju/?
« Posledná zmena: 04. Február , 2008, 15:31:16 od ydur » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #8 kedy: 04. Február , 2008, 21:19:52 »

Sa priznam,take logo Jokai /Tokai/ som ešte nevidel.Vypada to ak F z Fendra.A to "rozpite" pismo.  Lala-la.To kde vyrabaju/prerabaju/?

Známe  a cenené "spaghetti" logo  Žmurk . "Lawsuit éra"  je pre teba známy pojem ?  Popiskujem si
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 04. Február , 2008, 21:31:12 »

Známe  a cenené "spaghetti" logo  Žmurk . "Lawsuit éra"  je pre teba známy pojem ?  Popiskujem si
Prave som chcel ist napisat :"Sorry",lebo som už našiel. Ale fakt som isty čas pozeral Tokai /uvažoval som o kupe/ a take logo som nevidel.Tak ešte raz "Sorry". Na zdravie!
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #10 kedy: 04. Február , 2008, 21:35:39 »

Prave som chcel ist napisat :"Sorry",lebo som už našiel. Ale fakt som isty čas pozeral Tokai /uvažoval som o kupe/ a take logo som nevidel.Tak ešte raz "Sorry". Na zdravie!

Pohoda  Na zdravie! .
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #11 kedy: 21. Apríl , 2008, 21:35:13 »

Strakáč odcestoval preč a pribudol poriadny kus dreva  Ja som čert.. .    Greco EG500, 1982 .  Kopec ľudí z fóra na ňom už  hralo.
Pôvodne sa našli nejaké chybičky krásy. Odrckanú farbu som dal provizórne ošetriť.  Plus dostala potvora ešte prebrus pražcov a už jej k top hratelnej kondícii nič nechýba.






Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #12 kedy: 21. Apríl , 2008, 21:43:58 »

krasne LPcko  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #13 kedy: 21. Apríl , 2008, 21:46:32 »

Dík.  Hrá IMHO oveľa lepšie ako vyzerá  Beeee .
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 22. Apríl , 2008, 09:35:54 »

ja som ho skusal, ale nenapisem nic, lebo Ydur si bude zase mysliet, ze lestim pero kseftarskej loby  Bavím sa skvele

v priamom porovnani sa mi lubilo viacej Burny, ale Progacovi v priamom porovnani zase s inym Burny vyhovovalo toto Greco viac.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.