Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
06. Máj , 2024, 20:58:37
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ucenie bare akordov  (Prečítané 16060 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 23. September , 2006, 20:31:38 »

Mozno chce hrat Palm Muting :)

btw Rastis, suhlas, ...myslime snad obaja tento Cdur tvar :)

Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
sakura
nováčik
*
Príspevkov: 42



« Odpoveď #16 kedy: 02. Október , 2006, 19:10:33 »

martinlm napísal:
Citácia
Sakura sa pekne pytala, ale v inej teme :)
sakura napísal:
Citácia
OTAZKA: ze....jako mam novu gitaru a ucitel ma uci jake te silove akordy (power) no ale ja sakra nevem jako mam te ostatne struny utlmit:( nevete poradit jak? bo ked to chytim ako barre ze to cem tlmit....omylom to stlacim chapete co m yslim sak???:dry:

Nechapem celkom, co myslis :) Vsak pri power chordoch drzis 2 ci 3 struny, tak aj hras trsatkom len tie 2 ci 3 struny. Cize neviem, co chces tlmit.


tie ostatne?:D
Zaznamenané
sakura
nováčik
*
Príspevkov: 42



« Odpoveď #17 kedy: 21. Jún , 2007, 07:35:08 »

Sakura sa pekne pytala, ale v inej teme :)
sakura napísal:
Citácia
OTAZKA: ze....jako mam novu gitaru a ucitel ma uci jake te silove akordy (power) no ale ja sakra nevem jako mam te ostatne struny utlmit:( nevete poradit jak? bo ked to chytim ako barre ze to cem tlmit....omylom to stlacim chapete co m yslim sak???:dry:
Nechapem celkom, co myslis :) Vsak pri power chordoch drzis 2 ci 3 struny, tak aj hras trsatkom len tie 2 ci 3 struny. Cize neviem, co chces tlmit.
/////////
jak ze co chcem tlmit sak te ostatne ...sak hras len po troch...ale ja lama ze ti zahram aj po styroch..a nema byt...ale uz som na to dosla..mohla som byt tak mlada a blba ...(ako keby som teraz nebola hehe Žmurk )
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #18 kedy: 12. Február , 2009, 04:55:29 »

aky pouzivate prstoklad, ked hrate durove barre akordy so zakladnym tonom na A strune?
nechce sa mi kreslit taby, napr. D dur ma tieto tony (od najhlbsieho): d,a,d,fis,a

tam treba poskladat tri prsty pod seba a zaujimalo by ma, ako sa to ma "spravne" hrat. :)
« Posledná zmena: 12. Február , 2009, 05:03:37 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #19 kedy: 12. Február , 2009, 08:10:56 »

nemáš dáku divnú otázku? treba zahrať konkrétne tóny a je to správne
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #20 kedy: 12. Február , 2009, 08:14:27 »

neviem kam dat tuto temu, ale chcem sa spytat hlavne ucitelov na gitare, ze ako naucit zaciatocnika hrat bare akordy...
ci existuju na to nejake cvicenia, alebo jednoducho iba dookola cvicit a cvicit Fuuha zíram
najlepšie je mať mäkké struny a ľahký dohmat a môžeš sa to učiť hneď
« Posledná zmena: 12. Február , 2009, 08:15:10 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #21 kedy: 12. Február , 2009, 08:39:51 »

aky pouzivate prstoklad, ked hrate durove barre akordy so zakladnym tonom na A strune?
nechce sa mi kreslit taby, napr. D dur ma tieto tony (od najhlbsieho): d,a,d,fis,a

tam treba poskladat tri prsty pod seba a zaujimalo by ma, ako sa to ma "spravne" hrat. :)
Takto
Zaznamenané

Rock it!
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #22 kedy: 13. Február , 2009, 09:09:12 »

Takto

treba zahrať konkrétne tóny a je to správne
to je to čo som mal na mysli
« Posledná zmena: 13. Február , 2009, 09:09:34 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 13. Február , 2009, 09:12:58 »

Mozno chce hrat Palm Muting :)

btw Rastis, suhlas, ...myslime snad obaja tento Cdur tvar :)


ze mi toto nenapadlo :) zas som o nieco mudrejsi
Zaznamenané
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #24 kedy: 27. Marec , 2009, 01:54:11 »

Na posilnenie svalov pre barre hmaty je dobré nielen stláčať gumové loptičky ale skúste tiež stlačiť napriklad barove Fdur čiže hneď v prvej polohe a takto držiac celý barovy Fdur zdvihnite gitaru do vzduchu,netreba vysoko, len ju podržte nejaký čas a sledujte si kolko dlho vydržíte. Radšej si nepresilujte ruku,pomaly ďalej zájdete....takto postačí pár dní pravidelného tréningu (pár krát za deň ju pozdvíhať v barre hmate) a ruka sa pekne postupne prispôsobí.
Zaznamenané
stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #25 kedy: 27. Marec , 2009, 10:59:37 »

Skipp: myslim, ze to uz hranici s temou gitara vs. posilovna :)... palec by totiz nemal tlacit proti prstom na hmatniku, mal by byt uvolneny a len zlahka prilozeny ku krku.
Zaznamenané

Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #26 kedy: 29. Marec , 2009, 16:08:20 »

Skipp: myslim, ze to uz hranici s temou gitara vs. posilovna :)... palec by totiz nemal tlacit proti prstom na hmatniku, mal by byt uvolneny a len zlahka prilozeny ku krku.

Ale ak je zaciatocnik tak nema v palci ani tu zakladnu silu ktorou by sa mohol opierat o krk takze urcite to nebude naskodu trocha si zaposilovat :)
Zaznamenané
miro2111
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #27 kedy: 22. Apríl , 2009, 21:18:14 »

Neviete nejaky link kde sa daju najst barové akordy?Huh! A ešte mi poradte niekto, aky je rozdiel napr. medzi E-čkovou a A-čkovou stupnicou a podla čoho viem ako a kedy mam v akej hrat??

Díky
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #28 kedy: 22. Apríl , 2009, 23:06:37 »

Neviete nejaky link kde sa daju najst barové akordy?Huh! A ešte mi poradte niekto, aky je rozdiel napr. medzi E-čkovou a A-čkovou stupnicou a podla čoho viem ako a kedy mam v akej hrat??

Díky

na akordy skus napr. www.supermusic.sk    urcite tam najdes to co hladas. co sa pytas na stupnice... tak asi v tom nemas velmi jasno, ze? popozeraj si temy, ktore su na fore pri teorii, je tam vsetko vysvetlene co potrebujes vediet, ba mozno aj viac  Bavím sa skvele Žmurk
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #29 kedy: 26. Apríl , 2009, 19:55:49 »

Neviete nejaky link kde sa daju najst barové akordy?Huh! A ešte mi poradte niekto, aky je rozdiel napr. medzi E-čkovou a A-čkovou stupnicou a podla čoho viem ako a kedy mam v akej hrat??

Momentalne aj tak nemam co robit, takze ti odpoviem priamo.

Co sa tyka barré akordov, mozes sa pozriet aj sem http://www.freeguitar-chords.com/guitar_images/guitar_chord_chart.jpg

Ohladom stupnic, tak v tom mas asi dost zmatok. Po prve, co najrychlejsie sa nauc citat noty, inak sa nam bude tazko rozpravat.
Co nazyvas stupnicou X-ckovou, my volame stupnica od X alebo v X a podobne. Na tom zakladnom tone X (ci uz je to E, A, C...) postavis stupnicu, tych existuju desiatky az stovky druhov, s roznym poctom tonov. Najcastejsie sa ale stretnes s niekolkymi sedemtonovymi (heptatoniky), asi len jednou sesttonovou (hexatonika) a dvoma pattonovymi (pentatoniky). To ale zalezi na tom, do akej ''hlbky'' sa chces hudbou zaoberat.

Z tych sedemtonovych, v nasej hudobnej tradicii su najdolezitejsie dve:
1, ionsky dur, alebo sa nazyva aj durova (v antike lydicka):
od zakladneho tonu (toniky), mas tieto stupne (W - cely ton/dva prazce na gitare, H - polton/jeden prazec)
W - W - H - W - W - W - H (tu je uz vlastne opat tonika), da sa to zapisat aj takto
T - 2M - 3M - 4 - 5 - 6M - 7M

Teda od C:
Podla prvej schemy ides hore o cely ton, teda dojdes po D, potom zas o cely k E, potom o polton k F a tak dalej. C dur bude teda vyzerat C D E F G A H (C). E dur vyzera takto: E F# G# A H C# D# a tak dalej.


2, prirodzeny/aiolsky mol, tiez molova (v antike tusim hypodoricka):
W - H - W - W- H- W - W
T - 2M - 3m - 4 - 5 - 6m - 7m

Teda od C to bude: C D Eb F G Ab Hb.

Myslim, ze na teraz staci. Urob si takto vsetky stupnice, nech si to precvicis. O tom, ktoru kde pouzit, este nema zmysel hovorit. Mozes si to potom skontrolovat tu: http://www.looknohands.com/chordhouse/piano/
Zaznamenané
Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 22 otázok.