Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Máj , 2024, 16:27:07
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: OLYMPIC  (Prečítané 1437 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« kedy: 04. Máj , 2013, 14:41:29 »

http://www.cas.sk/clanok/249824/zomrel-milan-peroutka-49-z-olympicu-nahla-smrt-po-koncerte.html

 Smútim Smútim  Na zdravie!
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 05. Máj , 2013, 09:51:57 »

Tak nech sa mu dobré hrá v rock-and-rollovom nebi.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1369



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 09. Máj , 2023, 01:27:24 »

Bol u nás Olympic, mám to 100m z domu, reku legenda a tak šlak to traf. Nepočúvam to vôbec, no napriek tomu som poznal skoro všetko čo hrali. Janda mal pár dní pred týmto koncertom 81 rokov. Prekvapil ma lebo na ten vek hrá celkom dobre, nie len kilečká, ale aj pekné sóla a riffy. Zvuk mal tiež fajn. Nohou pohotovo prepínal nejaké 3 "zvuky". A dá sa povedať, že počas celej skladby na to stúpal, nie iba občas. Každú chvíľu z kilečka na nejaký krátky sólový lick alebo nejakú vyhrávku a pekne plynulo si to počas toho prepínal. Mal som ho skôr za táborákového španielkového kilečkára, hoci mali aj takýto akustický - pár pesničkový vstup, ale on je plnohodnotný a celkom dobrý gitarista. A zahrali aj zopár inštrumentálok. Mal asi 3 gitary, vôbec som nepoznal, hral hlavne na nejaký červený superstrat, hlavu to malo asi ako stará Ibaneza.  Inak aj celkom dobre spieval. V pesničke kde sa spieva "...slzy tví...", spieval s dcérou Martou Jandovou. Poznám ju z telky a nevedel som, že to je jeho dcára. Inak ona spievala v predkapele. A musím povedať, že teda tá predkapela šlapala výborne, ona spievala super a aj gitarista dal dve pekné sóla. Druhá predkapela bola Desmod, ale to som odbehol domov na večeru. Jo, pridaná hodnota bol bubeník v Olympiku Martin Vajgl. Poznám ho z -123min a z nejakých bubeníckych škôl a mal som veľkú radosť keď sa tu objavil. Sledovať jeho hru bolo povznášajúce. Bol nesmierne presný, technický, hral ľahúčko. Nezopakoval hádam dva brejky za celý koncert. Dostal priestor asi na 10s sólo, len tak cinklo ako mi z toho padla sánka. Žiadne bujaré rozjebávanie všetkých skobkov, ale jemné, technické, neviem aké, no perfektné.


* janda60_2.jpg (51.73 KB, 384x512 - prehliadnuté 143 krát.)
« Posledná zmena: 09. Máj , 2023, 01:54:46 od frakos » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 09. Máj , 2023, 08:20:23 »

ja som zhodou okolnosti par tyzdnov dozadu pozrel na YT cely koncert niekedy z konca minuleho roku, realne odsnimany zaznam.

ze je Janda realne dobry gitarista sa vie uz niekolko desatroci. ale ze ako 80 rocny dedo hra stale bez zavahania, serioznu dobru rockovu gitaru so vsetkym, co k tomu patri, to ma tiez milo prekvapilo. + stale vyborne spieva, intonuje a toho rockera mu skratka verim.

cerveny Ibanez je asi stale ten cerveny Ibanez co mal uz koncom 80tych rokov. myslim, ze sa ten model volal Roadstar II. niekedy koncom 80tych rokov to zacali nazyvat RG, ale potom prisiel Vai s modelom JEM a Ibanez vysli s novou RG550 a to je vlastne uz ta "dnesna" RGcka, ako ju pozname, ale to je ina debata.

na tom YT koncerte co som kukol musim este specialne vyzdvihnut basaka - Milan Broum isiel jak valec, celkovo rytmika fakt super.
« Posledná zmena: 09. Máj , 2023, 08:20:56 od rastis » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #4 kedy: 09. Máj , 2023, 15:06:30 »

Frakos: celkom dobre hral ? Celkom dobre spieval ? Si ma pobavil riadne, Janda je otec bigbeatu u nas, je to skladatel ktory zlozil x songov, megahitov, , super gitarista a spevak, bavil som sa s nim minule v backstage, na doplnenie:

IBANEZ ROADSTAR RG-440
Ibanez Vai
Peteucci Majesty
a asi 40 dalsich gitar

Na live pouziva KEMPER do Marshall 4x12

 Na zdravie!


Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 09. Máj , 2023, 19:07:21 »

Janda zložil neskutočný počet pesničiek a aj hitov. Bol som na Olympiku keď som mal 15 rokov, to mali 15. výročie vzniku kapely. Vtedy tam už hral Broum. Janda mal pekný hlas v mladosti, ale ani teraz ho nemá zlý, zdrsnel mu. A hrať a spievať  v takom veku, tak klobúk dolu. Je to nezmar.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1369



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 10. Máj , 2023, 14:43:49 »

Pozrel som YouTube a našiel som gitaru, ktorú na tom koncerte ešte mal. Úplne vľavo to strieborné LP,  neviem či to je PRS alebo čo...a ešte sa mi vybavila jedna, tuším to bol telecaster, taký modrý pomalovaný, ale ten nejak neviem nájsť....



* Screenshot_20230510_153741_YouTube.jpg (564.01 KB, 2340x1080 - prehliadnuté 129 krát.)
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #7 kedy: 10. Máj , 2023, 17:17:10 »

To je FOKUS ktory mu robili k jednemu z výročí
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #8 kedy: 14. Jún , 2023, 10:02:44 »

Janda je tazky frajer, plny respekt. Pokrocilejsim vekom viac ocenujem tychto "tatkovskych gitaristov" a melodicke songy a la Jasna sprava.

Ano, to je Ibanez Roadstar, forumacki stamgasti si budu urcite este pamat miestnu legendu Stevina, ten na svoj roadstar nedal dopustit.  Je to frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 14. Jún , 2023, 14:04:06 »

Stevino nedal dopustit na preglejkovu Harmony Strka... zeby mal aj nejaky Roadstar si nepamatam  Popiskujem si
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #10 kedy: 14. Jún , 2023, 17:42:59 »

Ja si taketo chujoviny pamatam a potom neviem aky je den a co som vcera veceral  Bavím sa skvele
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1369



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 15. Jún , 2023, 08:47:57 »

Stevino nedal dopustit na preglejkovu Harmony Strka... zeby mal aj nejaky Roadstar si nepamatam  Popiskujem si

Ty si iná encyklopédia keď si pamätáš gitary členov fóra a dokonca bývalých. To by chcelo hodiť na "papier" :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 15. Jún , 2023, 09:37:15 »

praveze vyzera, ze ani nie...

Harmony Strka je nieco ine, to nie je ziadna velka zasluha si pamatat :)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 21 otázok.