Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
13. Máj , 2024, 23:03:29
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: sluchadla na bezny posluch  (Prečítané 30166 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #45 kedy: 14. Marec , 2008, 14:56:07 »

Jedine co mi vadi na vacsich sluchatkach je ze mi krcia vlasy. Nevadi ze vyzeram potom ako debil, hlavne ze si popocuvam. Bavím sa skvele

ja si radsej davam stuple... v BA by si bol vcelku za exota s velkymi "bubnami" na usiach...
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #46 kedy: 14. Marec , 2008, 15:00:19 »

ja si radsej davam stuple... v BA by si bol vcelku za exota s velkymi "bubnami" na usiach...
tak s tým mám problém, všetky štuple mi vypadávajú z uší, nedržia  Smútim
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #47 kedy: 14. Marec , 2008, 15:01:50 »

tak s tým mám problém, všetky štuple mi vypadávajú z uší, nedržia  Smútim

to mi ovorilo uz vela ludi...skusil si uz stuple od Koss?Zevraj tie sedia dost dobre (i ked aj toto je dost individualne kedze kazdy mame ine usi  ha ha ha )
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #48 kedy: 14. Marec , 2008, 15:05:30 »

v BA by si bol vcelku za exota s velkymi "bubnami" na usiach...
Uplny Otik. Bavím sa skvele Ale ja po vonku uz nic nepocuvam. Akurat ked dopocuvam doma a idem niekde, tak to vyzera v kupelni skoro ako priprava na sutaz miss. Bavím sa skvele
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #49 kedy: 02. August , 2008, 17:51:33 »

zdarec, skusal uz niekto sluchtka zn BOSE?v porovnani s AKG?
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #50 kedy: 02. August , 2008, 18:15:39 »

Udajne kvalita, ale skor by som povedal u tych drahych. To je u nas asi dost rarita. Skus popozerat aj nejake Grado.

Este dodam, ze uz pouzivam AKG K530 Ltd. Este na predchadzajucej strane som mal Panasonicy. Bavím sa skvele AKG ich zotru bez problemov, len na moj vkus nemaju take silne vysky ako by som chcel. Staci mi iba trochu zdvyhnut vysky. Ale to zalezi dost od nahravky. Basy a stredy su dobre sami o sebe. Kupim este asi aj K240 studio.
« Posledná zmena: 02. August , 2008, 18:20:06 od mcmaros » Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #51 kedy: 02. August , 2008, 20:39:07 »

lepsie a volnejsie je to bez sluchatiek. radsej nech susedom vadi hudba ako by som sa mal obmedzovat na sluchatka.
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #52 kedy: 02. August , 2008, 20:47:35 »

lepsie a volnejsie je to bez sluchatiek. radsej nech susedom vadi hudba ako by som sa mal obmedzovat na sluchatka.

nic v zlom no to chodis po ulici s radiom na ramene v style 80´?



 Žmurk
« Posledná zmena: 02. August , 2008, 21:03:11 od joey » Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #53 kedy: 02. August , 2008, 20:51:53 »

lepsie a volnejsie je to bez sluchatiek. radsej nech susedom vadi hudba ako by som sa mal obmedzovat na sluchatka.
To by som musel mat hudbu dost hlasno, neratam dobru aparaturu. A susedom by to urcite nevadilo. ha ha ha Na sluchadlach je to lepsie, viac si to uzijem a mam aj bedne vysoke cez meter, ktore hraju schopne.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #54 kedy: 02. August , 2008, 21:22:41 »

po ulici nepocuvam hudbu. ulica je prilis rusna nato aby som si vychutnal nejaku hudbu. a zistil som ze aj na bicykli ked idem je bezpecnejsie pocut za sebou auta ako byt ponoreny vo svete hudby. na tu chvilu co idem nejakou mhd nepotrebujem hudbu. niekedy mam najradsej ticho, lebo clovek je ohucany zo skusobne a potrebuje si oddychnut aj usami. pri zivom hrani si davam vatu do usi, nech nemam pocit ze som mierne ohluchol a cely dalsi den by mi sumelo v usiach.

napriklad dnes sa mi pacilo ked bolo tak ticho pred burkou, v meste bolo malo ludi a aut a z dialky bolo pocut jak sa vali hrmenie. paci sa mi burka.  tie basy ked hrmi to nedokaze ziadna aparatura, moze to len trocha napodobnit.
doma mam studiove repraky m-audio studiopro3. take mensie ale mne to staci. no niekedy sa mi zdaju moc dynamicke a radsej si pustim nieco na starej vezi. dal som repraky do vysky na skrinu a je to ovela lepsie ty kokso. doporucujem dat repraky do vysky. viac basov je pocut v miestnosti aj z mensich reprakov ked su umiestnene vyssie.
« Posledná zmena: 02. August , 2008, 21:24:57 od Viktor » Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #55 kedy: 02. August , 2008, 22:47:35 »

Moj basak ma iba 226mm priemer cely, ale aj ked to robi dobry rachot, sluchatka su sluchatka. Bedne mi uz stoja v kute nevyuzite.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #56 kedy: 03. August , 2008, 08:26:32 »

pri tej velkosi typujem ze to nieje domaca aparatura ale bedna pre PA system pre vysoke vykony, nie ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #57 kedy: 03. August , 2008, 08:43:46 »

z coho usudzujes ? 226mm do bytu je podla mna normalne, ved to nieje az tak moc.
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #58 kedy: 03. August , 2008, 09:02:04 »

jaj sorry ja som uz myslel na 22 palcov, nie cm,  som sa poplietol.
ale aby sme nevysli s temy sluchatka, to je mi celkom zahada ako v tak malom rozmere fyzikalne dosiahnut basove frekvencie ?

(ja celkovo audiotechniku ako ju pozname dnes povazujem za jeden z divov sveta :
vyhotovit zvukovy zaznam - to je uzasny vynalez a zacalo to nejakym vyrezavanim drazok do valca.
preniest zvuk v inej podobe cez dajaky kus dratu do reprakov a odtial dostanes reprodukciu realneho zvuku. myslim ze sme stastna generacia ze mame taketo vynalezy a mozme si ich naplno vychutnat, ked si nasetrime na to peniazky.)
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #59 kedy: 03. August , 2008, 11:08:28 »

ale aby sme nevysli s temy sluchatka, to je mi celkom zahada ako v tak malom rozmere fyzikalne dosiahnut basove frekvencie ?
V malom ako malom. V mojich sluchatkach su menice asi tak okolo 50mm, typujem ze aj kusok vacsie. Este sa mi ich nepodarilo ale rozobrat. Su to obrovske hovada a oproti nim koss prorta pro vyzeraju ako chudatka. Lacne sluchadla nebudu hrat nikdy dobre. Tie drahe nie su zbytocne predrazene. Ked das za sluchadla 4, 5, 10, 15, 30 tisic tak to tak aj musi hrat. Tiez som to bral skepticky, ale nakoniec som zistil ze to nie su iba vymysli audiofilov, ale skutocne na tom nieco je.

Mam klasicke robene reproduktory s teslackymi reprakmi (ARN 226, ARP 150 a ARV 104), snehuliaky. Zatial som este nepocul repraky, ktore by sa mi pacili viac ako dobre sluchadla. Nemam rad, ked sa tam prida aj ten priestor. Mam rad, ked mi to lezie priamo do usi.

S tymi sluchadlami je to hotova alchymia. Robia sa cievky z hranateho drotu, potitanovane membrany, membrany ktore su v kazdom mieste inej hrubky a este k tomu dokazu aj potlacat sum. Ale urobit slusne sluchadla malych rozmerov je uplne peklo.
« Posledná zmena: 03. August , 2008, 11:11:57 od mcmaros » Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 23 otázok.