Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. Máj , 2024, 14:36:02
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: amatér  (Prečítané 18866 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 22. December , 2005, 19:04:20 »

roberto napísal:
Citácia
Pitu> podla mna clovek zvladne hravat dost dlhu dobu bez vedomia teorie ako takej. Medzi teoriu nepovazujem orientaciu na hmatniku.. ale ked sa chce clovek zdokonalovat aj nadalej, mal by zacat ovladat aj teoreticke veci, ale nieje to podmienka rastu.

Ad ucitel, nemyslim si ze ucitel je tu na to, aby ti ukazoval ako drzat ruku.. je prirodzene pre kazdeho aby si nasiel vlastne sposoby a cesty. Vnucovanim niecoho potlacas jeho identitu a vlastny vyvoj. Ucitel by mal hlavne priblizit techniky a detaily s ktorymi sa clovek obtiazne sam vyrovnava. Ja napr vobec nelutujem, ze som nikdy nemal ucitela.. Žmurk



Nesuhlasim....dobry ucitel nic nevnucuje, ale naozaj existuje x sposobov, ako hrat na gitare zle. Problem je v tom, ze ak si ako samouk vypestujem zle postavenie ruk, tak sa dostanem po urcitu uroven a dalej uz nie. Ak sa budem chciet dalej zlepsit, budem musiet prebudovat zaklady. Sam som cez to presiel, ze som sa preucoval drzanie ruk, hlavne pravacky. Taktiez existuje aj X sposobov, ako hrat spravne, ale ucitel k tomu musi toho ziaka nasmerovat. A hlavne, ucitel je schopny ziaka viest vtedy, ak sa ziak drzi jeho pokynov. Ak si teda ziak povie, ze si bude drzat gitaru po svojom, tak fajn, ale potom mu ucitel nemoze zarucit, ze z neho urobi schopneho gitaristu.

    Originalita gitaristu nespociva v postaveni ruk, ale v style hry, jej citeni, vybere tonov a melodii, osobnej kreativite, zvuku atd... pre posluchaca znamena postavenie ruk iba vizualny dojem, ale pre hraca je klucove
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 22. December , 2005, 19:10:44 »

Citácia

Nesuhlasim....dobry ucitel nic nevnucuje, ale naozaj existuje x sposobov, ako hrat na gitare zle. Problem je v tom, ze ak si ako samouk vypestujem zle postavenie ruk, tak sa dostanem po urcitu uroven a dalej uz nie. Ak sa budem chciet dalej zlepsit, budem musiet prebudovat zaklady. Sam som cez to presiel, ze som sa preucoval drzanie ruk, hlavne pravacky. Taktiez existuje aj X sposobov, ako hrat spravne, ale ucitel k tomu musi toho ziaka nasmerovat. A hlavne, ucitel je schopny ziaka viest vtedy, ak sa ziak drzi jeho pokynov. Ak si teda ziak povie, ze si bude drzat gitaru po svojom, tak fajn, ale potom mu ucitel nemoze zarucit, ze z neho urobi schopneho gitaristu.

    Originalita gitaristu nespociva v postaveni ruk, ale v style hry, jej citeni, vybere tonov a melodii, osobnej kreativite, zvuku atd... pre posluchaca znamena postavenie ruk iba vizualny dojem, ale pre hraca je klucove


nezdielam tvoj nazor.. kto urcil, resp zadefinov co je zle postavenie ruk? nezachadzajme ale do absurdnych detailov, proste som za to aby siel kazdy svojou cestou. Pozrie si drzanie ruk napr Martyho Friedmana, mozno prave drzanie ruk ho ovplyvnilo hravat veci inak.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
cre0n
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #17 kedy: 22. December , 2005, 19:12:10 »

Ja som tiez samouk myslim 4 mesiace. Nieco som sa naucil z knihy nieco z viedoskol ale je jasne ze skusenosti a dobre rady vam da jedine dobry ucitel
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 22. December , 2005, 19:54:15 »

Mozem mat ako super samuk napriklad v ruke krc.
Zaznamenané

cre0n
nováčik
*
Príspevkov: 40



« Odpoveď #19 kedy: 22. December , 2005, 19:55:33 »

Alebo aj v oboch
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 22. December , 2005, 20:57:18 »

Existuju iste prvky, ktore su v hre na gitaru neziaduce, najma preto, ze v urcitej faze ti zabrania ist dalej. Na \"spravnom\" drzani ruk nieje nic zle. Nijako to nezvazuje individualny styl hry, ten spociva v niecom inom, uz som to tu pisal. Nejde ale o nic striktne. Ak to vnimas ako ucebnicovy dril, tak si myslim, ze v tejto veci sa mylis. Naopak, nespravne drzanie ruk moze zvazovat tvoju hru, ked ti zabrani pouzivat prvky, ktore by si so spravnymi zakladmi zvladol. Opat zdoraznujem, ze som vyskusal aj samoucenie, aj som chodil na hodiny gitary, takze mam moznost porovnat.


No a ku M. Friedmanovi...dobry muzikant hra najprv hlavou, potom rukami. Originalita Friedmana, a aj inych legiend spociva v ich kreativite a pristupe...drzanie ruk je, si myslim, daleko vzadu.

Naposledy upravil Altostratus, : 22.12.2005 o 20:59
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 23. December , 2005, 02:24:17 »

ono, ked sa predomna postavi gitarista, chtyti gitaru ako lopatu a ani nemusi nic zahrat, tak na 90% ten clovek nemal nikdy ucitela...alebo na neho jebal no.

Zaklad by mal mat kazdy ako taky. Nehovorim, ze musi drzat ucebnicovo ruku, ale aspon ako tak. A mlady zaciatocnik gitarista, predsa nemoze argumentovat tym, ze jemu sa takto hra dobre, ked toho v zivote teda moc nenahral.

To je tak, ako sa vsetky deti ucia z toho isteho Slabikara, ale ako by to dopadlo, kebyze nechodia do skoly a rodicia ich nechaju na domacu vyuzbu.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 23. December , 2005, 03:21:19 »

Roberto - trochu zahováraš. Netreba mať učiteľa, ale v tom prípade si aj tak treba zistiť ako na to. Záleží aj od toho, čo ti k hraniu a šťastiu stačí. Ty si tiež bol taký samorast bez znalosti stupníc a teórie, pritom chceš robiť muziku, ktorá si to vyžaduje a bolo to na hre cítiť. Zásobil si sa plno školami a opozerávaš, ako to hrá ten alebo ten gitarista, trénujaš a učíš sa. Mám pocit, že svoju hru začínaš prispôsobovať, ale bol by aj u teba o dosť viditeľnejší posun už skôr, keby si sa teóriu poriadne naučil. Ale je fajn, že na sebe pracuješ. (konečne by to chcelo ukážky :) )

Tiež som už teraz takých 10 rokov samouk, ale viem čo mám a ako cvičiť. Vzdelávať sa a makať na sebe sa dá celý život, stále je čo u každého zlepšovať. Keď máš systém, vieš ako na to, ide ti to rýchlejšie.
Zaznamenané

kandown
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



« Odpoveď #23 kedy: 23. December , 2005, 09:42:26 »

Fajn.. zohnat si ucitela ale kde takeho ucitela zozeniem.. mam sa skusit pytat na zuske ?lebo tam je vlastne jeden taky co hral v kapele ale viac neviem.. mam si podat inzerat ? chcem proste ziskat dobreho a slusneho ucitela.. ale v 15-tisicovom mestecku to nie je bohvie co.. nepoviem uz v blave.. to je hned ine.. tam je kopa skvelych gitaristov.. ale ja som z Dolneho Kubina .. Orava.. tak asi tak viete no.. ak by ste o niekom z Kubina vedeli dajte mi prosim vediet.. bol by som vam moc vdacny.. a ako ja akordy poznam.. viem aj take vecicky ze napriklad ku akordu C patri akord F a G a este aj Ami.. no ale ze co je subakord subdomena a toto uz vam asi tazko urcim.. :) a take ze bluesova 12tka :) som v zivote nepocul.. ja som hral v takom trampskom style da sa povedat ale to mi vobec nestaci chcem byt dobry.. bo chcem zakaladat na 100% kapelu a chcem byt namakany gitarista.. chapete nie ? :) tak cakam odpoved borci.. dik
Zaznamenané

. <-----------------------------------------------------------------------------------Tu je bodka :)
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #24 kedy: 23. December , 2005, 10:34:02 »

Pitu, ano.. musim priznat ze aj skoly ma zase trosku posunuli inym smerom. Ale celkovo ma najviac ovplyvnila hudba samotna.. tym ze som zacal pocuvat vacsi rozsah hudby ~ predtym som frcal len na rockovej klasike a citil som sa uz ako v klietke. Potom prisiel Yngwie, Steve Morse, atd atd a zacal som objavovat iny rozmer hrania na gitare. Co sa tyka teorie, tak si ma svojim sposobom prave ty donutil naucit sa teoriu diatonickych stupnic.

Imbus> ja nehovorim o zaciatocnikovi ktory chyti gitaru do ruk..

som za to, aby kazdy rastol svojim smerom a svojim sposobom. Ucebnicovych masinistov je na svete dost, pochopitelne velku rolu v tom zohrava talent - bez neho to nieje ono, napriek tomu ze clovek cvici 10 hodin denne. Ale ked ma niekto potrebu, tak nech k ucitelovi chodi Žmurk ja som stravil nad arpeggiami rok.. dalo by sa tam usetrit kopec casu, to ano ale mam cas cely zivot Žmurk
Teraz idem pocuvat Briana Setzera, nech nasajem od neho nejaky funky rockabilly stuff
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 23. December , 2005, 12:47:29 »

Kandown...vzhladom na tvoju situaciu by som ti navrhoval skombinovat vsetky spomenute postupy. Teda najst si ucitela vo svojom dosahu. Kludne na uvod zacni s klasikou.
1. trocha klasiky nikoho nezabije
2. Hudobna teoria (stupnice, akordy, harmonie....) je rovnaka, bez ohladu na to, aky styl chces hrat
3. Uplne zaklady, ako spravne prstoklady a technika hry su tiez dost podobne. V lavacke tak na 99percent a v pravacke sa ti hra prstami bude vzdy hodit a ked to zmaknes, tak prejst na brnkatko nieje problem.


Popri tom si skus zohnat nejake videoskoly vhodne pre zaciatocnikov, resp. mierne pokrocilych. Odtial si skus osvojit prvky rockovej hry (alebo teda to, co chces hrat).  Neboj sa pytat, ked mas moznost pytat sa skusenejsieho muzikanta. V tomto fore by Ti dost mohla pomoct sekcia o teorii. Tam mozes davat aj otazky na konkretne problemy. Je tu plno dobrych gitaristov.

VELMI DOLEZITE!!!!
Stahuj, stahuj, stahuj!!!! Myslim tym ucenie sa pesnickek z nahravok podla sluchu. Tym sa naucis strasne vela.

No a ako zdroj informacii pri teorii ti dobre posluzi aj internet...napriklad si skus dat do Googlu klucove slova \"12 bar blues\" a urcite ti nieco vylezie o bluesovej 12tke.
Zaznamenané

jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #26 kedy: 24. December , 2005, 13:50:46 »

3 roky som samouk,ale coskoro zacnem navstevovat ucitela,pretoze sa mi zda ze tie pokroky idu strasne pomaly...samemu to cloveku trva x krat dlhsie ako ked mu ma kto dat dobru radu...
mna ku gitare doviedla hudba...preto aj teraz viac casu travim samotnym pocuvanima ako hranim...
myslim ze slusny zaklad sa da ziskat hranim veci co mas rad...pocujes song,stiahnes tab a hras...po urcitom case sa ti podari zahrat aj dake to oblubene solo a to uz je pocit na nezaplatenie...tlacit od zaciatkov stupnice a teoriu by ma moc nebavilo...po case to vytiahnes sam a zacnes sa tomu venovat...je to predsa konicek...treba mat z toho hlavne pozitok
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #27 kedy: 26. December , 2005, 23:57:40 »

Ahojte, dobra debata a kedze som sa dostal az teraz ku kompu tak vas prosim, aby ste pocuvali Pituove rady na plne pecky. Tot vsio uz by som len opakoval myslienky. A VSETCI CVICIT...! Co tu vykecavate, uz mate dnes za sebou aspon\" dobreho krcmoveho hraca?\" Žmurk Žmurk Beeee
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #28 kedy: 27. December , 2005, 10:30:20 »

v dolnom kubine je velmi vela skvelych gitaristov....
Zaznamenané

stoka!
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 27. December , 2005, 13:16:16 »

no vidis...a hentam kandown sa stazoval ze v kubine sa nema kde ucit :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.139 sekund, 22 otázok.