Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
04. Máj , 2024, 18:20:57
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aku LP do 15 by ste mi doporucili???  (Prečítané 22408 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 07. Február , 2007, 11:54:05 »

Tu si o tom precitaj:

Gitarové fórum A.D. 9.1.2004 > el.gitary > gitary > Lak & zvuk http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=1392.0
« Posledná zmena: 07. Február , 2007, 11:54:28 od Martinlm » Zaznamenané

slash22
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #31 kedy: 07. Február , 2007, 12:23:41 »

Velmi poucna debata. No uz mam aku taku predstavu o type gitary aky by som si vybral, ale este by som sa vas chcel spytat na co si mam davat pozor pri kupe. Myslim tym ake chyby napr. na hmatniku si mam vsimat. Co nemam prehliadnut.
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 07. Február , 2007, 15:56:38 »

Neviem či má tento typ LP lepené krky, ale ak áno či je dobe zlepený krk s korpusom. Potom hlavne pozrieť či hmatník  náhodou nejde do vrtule prípadne či sa nejak blbo neohýba. Mal som za krátku dobu v rukách niekoľko Vintage ani na jednom nebolo funkčné tiahlo. Nedal sa dotiahnuť krk, tým pádom sa tam nedali dať hrubšie struny ako 009.Tieto nástroje sú robené z čerstvého materiálu , preto treba počítať že si bude všetko sadať. V rámci ladivosti pozrieť ši sa dajú minimálne doladiť oktávy, sem tam im ujde aj pozícia kobylky.
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 07. Február , 2007, 16:15:27 »

Neviem či má tento typ LP lepené krky, ale ak áno či je dobe zlepený krk s korpusom. Potom hlavne pozrieť či hmatník  náhodou nejde do vrtule prípadne či sa nejak blbo neohýba. Mal som za krátku dobu v rukách niekoľko Vintage ani na jednom nebolo funkčné tiahlo. Nedal sa dotiahnuť krk, tým pádom sa tam nedali dať hrubšie struny ako 009.Tieto nástroje sú robené z čerstvého materiálu , preto treba počítať že si bude všetko sadať. V rámci ladivosti pozrieť ši sa dajú minimálne doladiť oktávy, sem tam im ujde aj pozícia kobylky.
To nevadi,hlavne,že su to" dobre gitary",že páni. Žmurk
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #34 kedy: 07. Február , 2007, 16:47:58 »

Kedze to bude tvoja prva elektricka gitara,takze ti bude vyhovovat.Istu dobu.Preto si najdi taku co ju vies potom aj predat za dobre peniaze a potom uz budes pri vybere bystrejsi a vyberies si dobry kus.Ja som ti toto forum odporucal,ale sa mi zda,ze si uz z toho zmateny kus.Pocul si.Odporuca sa vacsinou Vintage tak skoc na zapad do nejakych vacsich obchodou a poskusaj   Je to frajer
« Posledná zmena: 07. Február , 2007, 16:48:41 od ujo jolana » Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #35 kedy: 07. Február , 2007, 16:50:58 »

Treba povedat ze MilosK je gitarar a tie gitary ktore sa mu dostali boli chybne, inac by sa k nemu nedostali. Inac ich je po slovensku par 100, cize tych 5 co mal na dostelovanie je bezna cinska qvota. Mylim ze pri Dimavery, Stagg, SX, to bude ovela ovela horsie.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 07. Február , 2007, 18:17:11 »

Milos1 neboli to len chybné, mal som aj tri Stratocastre, ktoré vlastní Henry T. na všetkých bol spomínaný problém tiahla reagovali len minimálne. O nastavení a remeselnej práci pomlčím.
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 07. Február , 2007, 18:21:25 »

Sory nechcem úplne zhadzovať značku Vintage, len upozorniť na niektoré veci, s ktorými by mohol byť v budúcnosti problém. Treba si všetko dobre prezrieť, vyskúšať aby časom neprišlo sklamanie.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #38 kedy: 07. Február , 2007, 19:46:16 »

sorry ze skacem do temy, ale mam v plane si kupit si Vintage strata, ale to tiahlo ma znepokojuje, lebo tam chcem supnut 11 struny. to si tam mam zobrat iMBUSAk  ha ha ha a skusat ci funguje pre istotu ?
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #39 kedy: 07. Február , 2007, 19:49:03 »

Skus len ci  si Imbus najde cas
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rudy
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 07. Február , 2007, 20:15:37 »

sorry ze skacem do temy, ale mam v plane si kupit si Vintage strata, ale to tiahlo ma znepokojuje, lebo tam chcem supnut 11 struny. to si tam mam zobrat iMBUSAk  ha ha ha a skusat ci funguje pre istotu ?
Solidna firma  pribali iMBUSAk ku každej gitare. Ledaže by nevošiel do krabice. ha ha ha
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #41 kedy: 07. Február , 2007, 20:32:50 »

imbus do krabice? to sotva! ha ha ha
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #42 kedy: 07. Február , 2007, 20:35:06 »

keby si mal velku krabicu, nap. od chladničky, alebo od auta, kamionu ... tak by to šlo
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
RobG
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 07. Február , 2007, 21:53:14 »

Doložil by som pár korún a kúpil VINTAGE LP.
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 07. Február , 2007, 21:56:10 »

sorry ze skacem do temy, ale mam v plane si kupit si Vintage strata, ale to tiahlo ma znepokojuje, lebo tam chcem supnut 11 struny. to si tam mam zobrat iMBUSAk  ha ha ha a skusat ci funguje pre istotu ?

Určite by som to skontroloval, veľmi ma to prekvapilo. Skúšali sme tam dať 010, no tie krky to neboli schopné udržať, bol tam priehyb ca 2mm v strede ktorý sa nedal vôbec vyrovnať. Na O11 si to neviem predstaviť čo by to s tým krkom spravilo.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.