Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Jún , 2024, 00:33:51
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tommy Emmanuel - guitar boogie-virtuoso  (Prečítané 16027 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 20. Júl , 2005, 15:45:22 »

Ten typek je fakt dobry :). Neviem ani ako sa vola, som to nasiel na Les Paul fore. Tommy Emmanuel - http://www.tommyemmanuel.com/ (šťastný nálezca bol Mr.Halen) :)

Tommy Emmanuel


Tommy Emmanuel (* 31. mája 1955, Muswellbrook, Nový Južný Wales) je Australský gitarista, ktorý je po svete známy predovšetkým vďaka svojmu komplexnému fingerpicking (Travis finger picking) štýlu, energickému vystupovaniu a používaniu perkusívneho spôsobu hry na gitaru.


Biografia

Narodil se v Upper Hunteru v Muswellbrooku v Novom Južnom Walese v Austrálii. Svoju prvú gitaru dostal už v štyroch rokoch, keď ho jeho matka učila preto, aby jej robil doprovod. V siedmich rokoch počul v rádiu Cheta Atkinse a tento moment se stal jeho celoživotnou motiváciou.

Už v deviatich rokoch, v roku 1964, pracoval ako profesionálny muzikant a keď jeho otec začal rozpoznávať hudobné nadanie Tommyho a jeho brata Phila, rozhodol se vytvoriť rodinnú kapelu. Rodina predala dom a dala se na muzikantskú kočovnú cestu. Bývali vo dvoch karavanoch a väčšinu jeho mladosti strávil teda cestovaním naprieč Austráliou, hraním na rytmickú gitaru a občas navštevoval školu. Rodina to nemala ľahké, boli chudobní a často mávali hlad a nič čím by ho zahnali. Nikdy nezotrvali na jednom mieste. Ich otec sa chcel často presúvať, organizoval rozhovory, robil reklamu a hľadal mieste hudobné kluby kde by mohli nasledujúci deň vystupovať. Časom New South Wales Department of Education naliehalo aby Emmanuelove deti začali chodiť do školy pravidelne.

Po smrti jeho otca (1966) sa rodina usadila v Parkesu. Nakoniec se presťahovali do Sydney, kde Tommy vyhral sériu súťaží talentovaných gitaristov a to mu bolo ešte len 11 rokov. V sedemdesiatych rokoch hral na bicie so svojím bratom Philom v skupine GOLDRUSH. Další význačnost své osoby získal v neskorých sedemdesiatich rokoch, keď hral ako hlavný gitarista v The Southern Star Band, vedľajšej skupine zpeváka Douga Parkinsona.

V ranných osemdesiatich rokoch sa pripojil k znovu zostavenej sedmdesiatkovej skupine DRAGON, s ktorými veľa cestoval a taktiež sa k nim v roku 1987 pripojila na turné Tina Turner. Potom túto skupinu opustil a vydal sa na sólovú dráhu. Počas svojej kariéry hral s množstvom vynikajúcich hudobníkov napr. s Chetom Atkinsom, Erikom Claptonom, Sirom Goerge Martimom, Johnom Denverom atd.

V roku 1994 se stal členom kapely Farnhama – austrálskeho hudobného veterána, ktorý ho pozval aby hral na gitaru vedľa Stuarta Frasera na Koncerte pre Rwandu. Jeho turné po svete sa odohrávajú na malých (napríklad divadelných javiskách) ale i na veľkých (koncertné haly atď.) dejiskách. Samotné koncerty bývajú veľmi populárne vďaka jeho efektnému, energickému a takmer vždy originálnemu javiskovému vystupovaniu.

V roku 2007 musel na nejakú dobu prerušiť svoje vystupovanie pre srdečné problémy, ktoré boli spôsobené jeho hektickým spôsobom života (behom roku odohrá cez 340 vystúpení), ale na začiatku roku 2008 se opäť vrátil v plnej sile.


Hudobný štýl

Tommyho ovplyvnil štýl Chata Atkinsa "fingerpicking" kde palec ruky hrá basové partie a ostatné dva alebo tri prsty hrajú melódiu. Pokiaľ ide o žánre, hrá hlavne folk, rock, pop a blues. Ako sólista nehráva s kulisou hudobných nahrávok a snaží se používať minimum efektov. Čas od času hrá na koncertoch taktiež so smyčkovými kvartetmi a inými gitaristami. Aj napriek tomu, že Tommy nikdy nechodil na žiadne hodiny hudby, je zaraďovaný k najlepším gitaristom sveta a má veľké množstvo fanúšikov po celom svete.


Ocenenia

1998 bol nominovaný na cenu Grammy v kategórii County instrumental performance za song Smokey Mountain Lulaby (duet s Chetem Atkinsnem), ale nevyhral.

V roku 2007 vyhrala jeho skladba Gameshow Rag/Cannonball rag cenu inštrumentálnej skladby roku na 35th Country Music Festivalu, v tom istom roku bola nominovaná na cenu Grammy v kategórii Best Country Instrumental Performance.

V máji roku 2008 bol v čitateľskej ankete časopisu Guitar Player Magazine zvolený za najlepšieho akustického gitaristu.


Diskografia

   
    1979 From Out of Nowhere
    1987 Up From Down Under
    1990 Dare to Be Different
    1992 Determination
    1993 The Journey
    1993 The Journey Continues
    1995 Initiation
    1995 Terra Firma (with Phil Emmanuel)
    1995 Classical Gas
    1996 Can't Get Enough
    1997 Midnight Drive (US release of Can't Get Enough)
    1997 The Day Finger Pickers Took Over The World (With Chet Atkins)
    1998 Collaboration
    2000 Only
    2001 Greatest Hits
    2004 Endless Road
    2005 Live One
    2006 Happy Hour (with Jim Nichols)
    2006 The Mystery
    2008 Center Stage
    2009 Just Between Frets (with Frank Vignola)
    2010 Little by Little
    2010 Tommy Emmanuel Essential 3.0
    2011 All I Want For Christmas[20]
    2013 The Colonel and The Governor (with Martin Taylor)[21]
    2013 Live And Solo in Pensacola, Florida
    2015 It's Never Too Late
    2015 Ian Cooper, Ian Date & Tommy Emmanuel - Just Passing Through

« Posledná zmena: 15. Február , 2016, 16:58:37 od rastis » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 20. Júl , 2005, 23:33:14 »

Vynikajúci!!!! Najprv som myslel, že to je Brian Setzer, ale vyzerá, že nie. źudia, kto zistí, kto to je, má u mňa pivo. Takto má vyzerať namakané boogie, lepšie ako Vaughan. Paráda.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 20. Júl , 2005, 23:53:02 »

Niekde som to videl okomentovane aj s menom na nejakom fore, len si za nic na svete neviem spomenut kde sakra. Ale bol to niekto u nas neznamy. Inak fakt je to nehorazne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 21. Júl , 2005, 08:44:18 »

Tak toto je fakt huste!!!Ten chlapik asi nema starost co hrat na stanovackach:)Fakt velmi dobre.
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #4 kedy: 21. Júl , 2005, 10:46:32 »

Jednoznacne jedna z najlepsich veci svojho druhu!
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #5 kedy: 21. Júl , 2005, 16:32:32 »

to video, no nemam slov, chlap to fakt vie, velmi sa mi to paci, BTW mohol by mi niekto objasnit co presne znamena slovo Boogie (resp. hudobny styl), lebo mi to hovori akurat to ze z toho vznikol nazov aj Mesa-Boogie, ked santanov git. technik (ci kto to bol), zahral na aparat Mesa a povedal ""Bohajeho, to je ale boogie!!! :)):1:"", tak to nejak bolo ze?
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 21. Júl , 2005, 16:37:55 »

Rastis tu raz opisoval vznik Mesa/Boogie z firiem Mesa electonics a Boogie, ci take nieco.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #7 kedy: 21. Júl , 2005, 21:30:35 »

martinLM - Mesa Engineering. Firma vznikla udajne spojenim dvoch partii typkov. Ale to s tym Santanom som uz niekde cital, takze nie som si moc isty, ako to vlastne bolo, ale kedze to s temou nesuvisi, skoda reci...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #8 kedy: 21. Júl , 2005, 21:39:24 »

Ale pozrel som a posral som sa !
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 21. Júl , 2005, 21:44:14 »

Citácia
Originally posted by rastis Ale pozrel som a posral som sa !
To som nemal v umysle, preto som sem to video nedaval :)).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 21. Júl , 2005, 22:39:16 »

Rastis - a utrel si sa poriadne, tak aby papier ostal čistý? :)
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 21. Júl , 2005, 23:24:50 »

dost dobry je...a aky entuziazmus z neho priam chrlil....ocividne mal strasnu radost z toho co hral. Ale super...chvilami som mal pocit, ze tam pocujem aj druhu gitaru, ktora mu hra basove tony, ale ako som si vsimol, tak to vsetko stihal sam.....parada. A vobec som nevidel takto drtit nikoho na akustike po stojacky...sak to sa neda :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #12 kedy: 22. Júl , 2005, 05:41:52 »

<> to je typek najviac nechapem ked hra basu osminky a este do toho soluje.
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 22. Júl , 2005, 08:52:51 »

to je desak... takym sa radsej vyhybat! :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 22. Júl , 2005, 21:09:37 »

Citácia
Originally posted by jolan ...BTW mohol by mi niekto objasnit co presne znamena slovo Boogie (resp. hudobny styl), lebo mi to hovori akurat to ze z toho vznikol nazov aj Mesa-Boogie, ked santanov git. technik (ci kto to bol), zahral na aparat Mesa a povedal ""Bohajeho, to je ale boogie!!! :)):1:"", tak to nejak bolo ze?
Uplnou nahodou som nasiel v clanky.muzikus.cz/clanek.php?id=385 Mesa Engineering sice oficiálně založil roku 1970 Randall Smith, který se v šedesátých letech motal kolem takových kapel, jako Moby Grape, Boobie Brothers nebo sestav Carlose Santany, ale tato proslulá firma vlastně vděčí za svůj vznik kanadskému žertíku, který měl koncem 60. let na svědomí sanfranciský kytarista Barry Melton. ""Ten vzal dvanáctiwattového Fendera Princetona,"" vzpomínal Smith, ""a předrátoval celé šasi, aby to odpovídalo šedesátiwattovému Fender Tweed Bassman a osazení 4 x 10"" nahradil jedním dvanáctipalcovým JBL D-120."" Na tento hybrid si zahrál Carlos Santana a podle pamětníků vyřkl větu, která prý zněla asi takto: ""Člověče, tahle bedýnka je skutečně Boogies!""
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.