Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
17. Máj , 2024, 14:42:47
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Opossum - niečo z mojej tvorby  (Prečítané 16993 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« kedy: 11. Január , 2007, 09:52:33 »

Takže dávam odkaz na môj web:
http://i-dca.sk/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=1
To isté nájdete aj na www.freewebtown.com/opossum
Sú tam rockové skladby a Score (orchestrálky).
Aby ste mali predstavu, v akých podmienkach vznikali tieto skladby, tak napríklad rockové:
01-04,07,15 som nahrával na požičanej gitare Jackson a tuším Zoom 010. Ja som sa dostal k el. gitare tak raz za
rok, takže to aj tak celé vypadá, prakticky som za pár dní musel všetko nahrať, čo bolo pre mňa dosť problém, lebo
som dovtedy hral len na španielke. Ale ani teraz, keď už mám vlastnú gitaru, tak ju chytím do ruky asi raz za pol
roka, keď idem nahrávať, prakticky vôbec necvičím, ani tie sóla, lebo nemám toľko času. takže by to chcelo občas si
ich zahrať, dostať do prstov a potom ich so správnym feelingom a bez chýb znova nahrať. Možno sa k tomu niekedy
dokopem :-). Podobne to bolo aj so zvukom, to som nemal ešte žiadne skúsenosti.

05,06,08,10,11 - znova požičaná gitara Jackson, ale šlapka Edge. Tie sólové zvuky sa mi aj teraz páčia. Ale ešte
stále som si nevedel vyrobiť dobrý zvuk...ani poriadne naladiť gitaru.

09,12,13,14,16 - to je už na vlastnej gitare Sqier Showmaster a aparáte ADA MP-1 Classic.
Ešte jedna zaujímavosť:
Po 12 skladbu som hrával bez brnkátka, len s ukazovákom, necht som mal ako brnkátko. Vtedy je prevažne opačný smer "brnknutia"...A úplne iný zvuk, nie je taký homogénny a je mäkší. Musel som to nechať po úraze na fréze, keď som prišiel o celý necht a trvalo rok, kým narástol. Takto som prišiel o svoj "nástroj" a tak som sa musel napokon
naučiť hrať s brnkátkom :-)

Takže som taký chabý gitarista, nepoznám ani hmatník a hrám len tak "intuitívne opticky". Hovorím to preto, lebo na
klavír som chodil osem rokov na ĽŠu a v tom som podstane lepší. Ostatné skladby (orchestrálne) som urobil hlavne
vďaka tomu, že mám klávesy. Ale ani tam by som už nevedel zahrať z nôt. Techniku som mal dosť dobrú, ale tiež si zahrám tak raz za pol roka, na akustickom som nehral možno desať rokov, hoci ho mám ešte u rodičov, ale je už hrozne rozladený...
Ak chcete hodnotiť nejaké skladby, tak radšej celé. Dajú sa tam stiahnuť ukážky aj celé skladby -
http://i-dca.sk/modules.php?name=Downloads.
Snáď pre začiatok si môžte vypočuť "Nevrátil sa z boja". To je kombinácia orchestrálky a rockovej gitary aj s
ruchmi, ba dokonca je tam aj vokál. Taký soundtrack.
« Posledná zmena: 12. November , 2007, 13:48:14 od opossum » Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #1 kedy: 11. Január , 2007, 10:07:06 »

Zatial som si len tak zbezne vypocul par "orchestralok".A velmi pekne emotivne.Je vidno, ze to je pisane zo srdca a nie z "rozumu".         Je mi do plaču
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 11. Január , 2007, 11:44:26 »

Misko ma pravdu, ale niekedy musi vstupit do hry aj rozum, taka Espera hombre, voy con tigo je velmi prijemna skladba, ale podla mna prilis dlha.

Ten saxik v Noc v Rio Branco by veru zniesol aj kvalitnejsie sample a tej gitare sa este urcite povenuj Žmurk
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 11. Január , 2007, 11:51:13 »

Sakra,ja som si az teraz uvedomil,kto vlastne si,ked som si otvoril tvoju stranku... :)..som myslel,ze zas niekto novy,kto robi na Slovensku orchestralnu hudbu  ha ha ha Popiskujem si
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 11. Január , 2007, 12:48:28 »

ano, je dosť dlhá...pôvodne mala byť ešte dlhšia  :)
So saxíkom máš pravdu, robiť sólové nástroje cez sample je niekedy drina. A to sólo bolo ozaj momentálna improvizácia, hlavne technicky je tam veľa chýb...ale nechal som to tak.
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 13. Január , 2007, 09:49:38 »

také to v budúcnosti dúam aj ostane...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 13. Január , 2007, 12:10:01 »

Aha, uz som na to prisiel, opossum, do predmetu spravy pises, na koho reagujes.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 17. Január , 2007, 15:13:36 »

konkrétna sklatba na hodnotenie Let na Venušu II.
http://i-dca.sk/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=2
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 17. Január , 2007, 15:54:57 »

Je to dobre, pekny nastup uprostred, zvuk, vkusne zahrate...  Som metlak

Pocul som z tej stranky par veci a tato je uplne najlepsia.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 23. Január , 2007, 11:26:20 »

Len pre srandu:

Dve skladby, dobre známe, ktoré sú robené čiste samplami. Kto chce, môže si ich vypočuť, prípadne zhodnotiť samplovú verziu oproti živej nahrávke. Učil som sa na nich robiť dychy.

- Pink Panther 1

- Glenn Miller
« Posledná zmena: 23. Január , 2007, 15:34:37 od Martinlm » Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 31. Január , 2007, 08:07:21 »

zdar, vidno že muzika ti robí radosť a to je to podstatné. postráda predvádzanie sa alebo zbytočne priehladné vzory - tým pádom ale logicky nie je pre všetkých

ja sa o tom stále presviedčam - nakoniec ostane človek sám so svojou muzikou a mal by si vedieť povedať - ten čas stál za to, aj keď to nikto nevydal a "neoslavoval"...

nech sa darí
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 31. Január , 2007, 11:02:37 »

yesfan
dík za pochvalu :)
ano, hudbu robím hlavne pre svoju spokojnosť a ak sa páči aj iným, je to pre mňa plus. Ale na počte fanúšikov mi nezáleží...takže ešte stále ju môžem robiť pre radosť, a to je pre mňa dôležité.
A najviac mi priniesli chvíle pri samotnej tvorbe...
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 31. Január , 2007, 11:07:52 »

presne tak - naše očakávania kalia to čo vkladáme do hudby ktorú tvoríme, stavajú nám bariéry, ktoré si potom, keď sú nám vytýkané nechceme pripustiť... baviť sa tvorbou (nebáť sa a prekvapiť samého seba) je to čo výsledok robí "iným"...

vela zdaru!
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 12. Február , 2007, 10:10:14 »

keď už o tej improvizácii ( http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=61392 )...
mám jednu skladbu, kde som sadol za klavír a sedem minút improvizoval, čo ma napadlo. Nechal som to asi rok ležať a potom som do toho dorobil violu. Skladba sa volá Jin a Jang a môžte si ju stiahnuť na:
http://i-dca.sk/modules.php?name=Downloads.

v sekcii opossum music/score
« Posledná zmena: 12. Február , 2007, 11:23:40 od Martinlm » Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #14 kedy: 12. Február , 2007, 14:25:08 »

no mne sa to dobre pocuva..relaxacna mjusik..Žmurk
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 22 otázok.