Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
13. Máj , 2024, 05:30:52
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: YES  (Prečítané 60336 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jakub
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #105 kedy: 10. August , 2009, 18:54:23 »

Citácia
tusim sa mi volade doma vala zaznam z Union Tour a tam bol Howe spolu s Rabinom a rovnako White s Bruffordom... ja osobne mam radsej Rabina ale aj Howe je skvely a stary Yes by som si bez Howa nevedel predstavit... Neviem co je na tom pravdy ale niekde som pocul zevraj Howe nema Rabina velmi v laske... Na zdravie!

nemyslim si, ze by to bolo nieco hrozne. Urcite Howe povedal, ze YES s Trevorom znie inac ako YES, ze to YES nie je... Pocas jeho doby YES znacne skomercnel
Myslim si, ze oni su vsetci profesionali, nie nejaki velki kamarati, vid teraz snura bez Jona.

Jasne, pocas toho turne hrali vsetci 8mi, na nete su krasne videa. Bolo to ako taky maly orchester na stagi v strede haly, ktory sa pomaly otacal :)
« Posledná zmena: 11. August , 2009, 08:50:22 od Jakub » Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #106 kedy: 12. August , 2009, 08:06:49 »

Na Yes som bol trikrat doteraz - vzdy v prahe a vzdy to bol super zazitok. konkretne, boli to najsilnejsie hudobne zazitky ake som zazil. a ten celkom najvacsi bol Yes so symfonakom v roku asi 2001 ak sa nemylim. ten zazitok u mna zatial nic neprekonalo. skladba And You And I s orchestrom vo vrcholnej forme - mal som zimomriavky po celom tele pocas kazdeho refrenu (ta extaticka pomala pasaz s havajskou gitarou) a mam ich aj teraz, ked to pisem :-). avsak do BA na nich asi nepojdem - chyba mi Jon Anderson. ludia na webe vypisuju, ze s Davidom je to tiez uzasne, ved urcite ano, ale je len nahradnikom, kopiou, karaoke, akokolvek dobre. navyse nebude tam ani Wakeman. ale nevylucujem, ze mi tesne pred koncertom preskoci a pojdem :-).

co sa tyka Jonovej nepritomnosti - vznikol medzi clenmi kapely neprijemny osobny konflikt a bola narusena vzajomna dovera. v skratke -  pred rokom mali yes vyrazit na americke turne, ale tesne pred zaciatkom jon dostal silny astmaticky zachvat, ktory ho priputal na mesiace ak nie na lozko tak medzi styri steny bytu. udajne skoro prisiel o zivot. kapela yes sa vsak po pociatocnom zruseni par koncertov turne obnovili s tym ze na post spevaka posadili clena kanadskeho yes revival bandu, ktory nasiel Squire na youtube. no a v tomto momente sa zacal konflikt - anderson tvrdil, ze s nim nekomunikovali, (jediny, ktory mu podla vlastnycj slov vobec zavolal bol Alan White) ze ho podrazili a nedali mu sancu sa zotavit, yesaci spolu tvrdia, ze s nim komunikovali "cez managera" a ze nemal namietky proti takemu rieseniu. navyse tvrdili, ze doteraz to bol Jon, kvoli ktoreho aktivitam sa odkladali posledne turne yes, takze uz nebudu dalej cakat, ale chcu hrat, tak alebo onak. takze prisiel Benoit David a dobre si z yesakmi porozumel (stastny ako blcha, akoze inac) ochotny spievat aj veci z cias, kedy Anderson v kapele nebol a ktore teda spievat nechcel (album Drama). (podobne problemy ma aj Howe s materialom z Rabinovych cias). No a dokonca uz spolu pracuju na novych skladbach. momentalne uz Anderson koncertovat schopny je, ale akosi sa k zvysku kapely nehrnie... takze tak.

Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Jakub
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #107 kedy: 12. August , 2009, 11:12:00 »

Citácia
chotny spievat aj veci z cias, kedy Anderson v kapele nebol a ktore teda spievat nechcel

ja sa im necudujem. Alan hra veci z Brufordovych cias, Rick hra to co hral Tony Kaye, Magnification, dokonca hra z albumu TFTO, ktory ako sam povedal nenavadi a viedol k jeho odchodu z Yes.

Steve hra kludne veci z 90125 a Big generator.

Iba Jon nie a nie spievat nic coho sa nedotkol.

Chris podobne problemy nema :)

« Posledná zmena: 12. August , 2009, 11:12:56 od Jakub » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #108 kedy: 12. August , 2009, 11:50:23 »






Jon je "poznavacia značka" skupiny. Viete si predstavit Rolling Stones bez Jagger-a, Desmod bez Kulyho Žmurk ?  Yes bez Jona je len obyčajny zarobkovy cirkus. Na zdravie! Taky cirkus,ako bol Queen s Rogersom. Bleee
« Posledná zmena: 12. August , 2009, 12:01:45 od udry » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #109 kedy: 12. August , 2009, 11:51:27 »

Desmod bez Kulyho Žmurk

To ano.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
udry
Hosť
« Odpoveď #110 kedy: 12. August , 2009, 11:56:24 »

To ano.
No,ale to by prišiel na ich koncert len kožuch. Bavím sa skvele
Zaznamenané
Jakub
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #111 kedy: 12. August , 2009, 12:19:46 »

Citácia
Jon je "poznavacia značka" skupiny. Viete si predstavit Rolling Stones bez Jagger-a, Desmod bez Kulyho Žmurk ?  Yes bez Jona je len obyčajny zarobkovy cirkus. Na zdravie! Taky cirkus,ako bol Queen s Rogersom

viem si to predstavit, bol som  na Austrlian Pink Floyd show v Ostrave, kde hrali cely Wall. Bola to uplna mega pecka, fantasticke, ani na moment mi nevadilo, ze je to nie je skutocny Pink Floyd.


Beriem, ze pri Yes je to trosku ine, lebo hlas ako Jon nema hoci kto, ale myslim, ze v zlozeni v akom su teraz vedia spravit velmi dobru show.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #112 kedy: 12. August , 2009, 12:22:43 »

ja vobec neuznavam taketo vyroky ze pink floyd je len s gilmourom, zeppelin len s pageom a podobne... ja by som si kludne vypocul pink floyd so satrianim a zeppelin s van halenom preco nie? pre mna su nove veci zaujimave  Na zdravie!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #113 kedy: 12. August , 2009, 12:28:07 »

viem si to predstavit, bol som  na Austrlian Pink Floyd show v Ostrave, kde hrali cely Wall. Bola to uplna mega pecka, fantasticke, ani na moment mi nevadilo, ze je to nie je skutocny Pink Floyd.



No ale to nebol Pink Floyd. To bola len daka kapela,čo hrala skladby Pink Floyd a použila ich svetelnu show.  To je niečo ako ked ideš na Pačuta a vôbec ti nevadi,že to nie je Mercury. :)  To je potom zbytočne,aby tie svetove kapely koncertovali. Ved stači daky lepši revival a je to. Na zdravie!
« Posledná zmena: 12. August , 2009, 12:33:12 od udry » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #114 kedy: 12. August , 2009, 12:29:29 »

ja vobec neuznavam taketo vyroky ze pink floyd je len s gilmourom, zeppelin len s pageom a podobne... ja by som si kludne vypocul pink floyd so satrianim a zeppelin s van halenom preco nie? pre mna su nove veci zaujimave  Na zdravie!
To čo tu splietaš ake konšpiracie?  :)
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #115 kedy: 12. August , 2009, 12:32:31 »

nevidim dovod preco by sa obsadenie kapely nemohlo menit... ked sa to raz vola napr. Pink Floyd tak je to Pink Floyd ci tam je Waters alebo nie... len v inom stadiu vyvoja... Na zdravie!
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #116 kedy: 12. August , 2009, 12:38:02 »

toto je moj favorit gitarista a aj Yes to je morta šupoplex

Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #117 kedy: 12. August , 2009, 12:40:22 »

nevidim dovod preco by sa obsadenie kapely nemohlo menit... ked sa to raz vola napr. Pink Floyd tak je to Pink Floyd ci tam je Waters alebo nie... len v inom stadiu vyvoja... Na zdravie!
A vo Fermate by mohol hrat namiesto Griglaka napr. ärmi kopastrainen. A aj tak to bude Fermata.Ano bude. Ale aká?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #118 kedy: 12. August , 2009, 12:43:29 »

A vo Fermate by mohol hrat namiesto Griglaka napr. ärmi kopastrainen. A aj tak to bude Fermata.Ano bude. Ale aká?

kto je kopastrainen? podla mna by mohol vo fermate hrat taky Vai napriklad... alebo hocikto schopny pre mna za mna... a aka by bola? co my vieme mozno aj lepsia... ja mam rad ked sa kapela vyvija a meni sa obsadenie Na zdravie!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #119 kedy: 12. August , 2009, 12:48:17 »

toto je moj favorit gitarista a aj Yes to je morta šupoplex


Trevor Rabin a ešte aj Trevor Horn- tito dvaja Trevorovia bolo to najhoršie čo mohlo Yes postihnut. Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.129 sekund, 23 otázok.