Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
17. Máj , 2024, 07:42:18
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prstoklady trojoktavovych stupnic  (Prečítané 1588 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brano_
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90

Gibson, negibson, Jolana je Jolana. :)


« kedy: 07. November , 2008, 16:45:29 »

Zdar borci, nemate niekto poruke prstoklady trojoktavovych stupnic? V zasade by mi stacili dur, ostatne si dorobim. Nejak mi nejdu rozumne vymysliet.  No hanbím sa..
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. November , 2008, 19:03:41 »

Zdar borci, nemate niekto poruke prstoklady trojoktavovych stupnic? V zasade by mi stacili dur, ostatne si dorobim. Nejak mi nejdu rozumne vymysliet.  No hanbím sa..
mame ale je to dost nevyuzitelne. co sa celkom da pouzit, je 6 tonov v klasickom slede 3 na jednej strune 3 na druhej.
vynechavas sice jeden ton, ale aj ti to sadne rytmicky lepsie, aj sa to lepsie pamata a hra.
napriklad g-dur by bol - e:3-5-7, a:3-5-7, d1:5-7-9, g1:5-7-9, h1:8-10-12, e2:8-10-12
a prstoklad vzdy 1-2-4
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #2 kedy: 07. November , 2008, 22:58:04 »

da sa to ale musis hrat 4 tony na strunu, coz sa da docielit bud  A: ked mas extremne dlhe prsty (alan holdsworth) B:alebo slajdujes jeden ton na kazdej strune (greg howe, brett garsed) C: doklepavas stvrty ton na strune pravackou, tappingom ( reb beach) . Ja casto hravam prave druhym spomenutym sposobom aj ked nie preto aby som zahral trojoktavovu supnicu, v tom nevidim zmysel ale samozrejme ak to je to co ty chces zahrat tak 4 tony na strunu so sposob ako to dosiahnut. Prstoklad by mohol byt E:3-5-7sl8 A: 5-7-9 sl10 atd atd slajdovat mozes prvy alebo stvrty ton na strune,jak je libo
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 09. November , 2008, 09:23:42 »

Kde tam vidíš štyri tóny na jednej strune? Ak teda reaguješ na to, čo písal Iggy, tak tam máš sekvencie troch tónov. Dá sa to cvičiť vybrnkávaním, aj príklepmi. Nepotrebuješ tapping, ani slide, ale fantázií sa medze nekladú.
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #4 kedy: 09. November , 2008, 11:03:45 »

no ved iggy napisal o 3 tonoch na strunu... ved 3 tony na strunu su uplne standartne prstoklady stupnic ale nemas sancu zahrat tri oktavy (jedine ak na sedemstrunke), dostanes sa po terciu tretej oktavy... ak zahras na kazdej strune 4 tony stupnice tak sa po tu oktavu dostanes skor nez sa ti minu struny...no a ak nemas extremne velku ruku tak 4 tony na strunu bez posuvania pozicie  nezahras....ci nieco ine sa ti nezda na mojom prispevku?

« Posledná zmena: 09. November , 2008, 11:06:45 od much » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 23 otázok.