Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
12. Máj , 2024, 08:42:52
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jolana Diamant  (Prečítané 17000 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zakky
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 18. Máj , 2009, 13:18:53 »

Bavím sa skvele dpc... nezmyseľ povedaľ si syseľ keď za guľe vyseľ  Bravooo

napisal zvukovy inzinier kyseľ  Bavím sa skvele
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #46 kedy: 18. Máj , 2009, 13:20:46 »

tu Jolanu treba zapojit do BEHRINGER V-Amplify zvadnute tony oziju
« Posledná zmena: 18. Máj , 2009, 13:47:07 od Zakky » Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #47 kedy: 07. Október , 2011, 11:03:08 »

....keď som tak veselo ukončil vtedy túto tému, tak teraz mám dúfam rovnako veselú otázku....

....teraz v podstate ako si spomínam, že keď sa refinishovala tá moja ohava, tak som si všimol, že zadná časť tela pozostáva z jedného asi javorového plátu a predná časť kde boli vyfrézované diery na snímače bola vyskladaná z 5 alebo 6 častí jelše....

....normálnej gitare sa niečo takéto stať asi nemôže, moja otázka je, že ako sa to môže premietnuť do zvuku Huh! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #48 kedy: 11. Október , 2011, 11:43:34 »

odpoviem kludne, aj ked je tu fundovanejsich - uz sa to tu x-krat preberalo... vseobecne sa predpoklada, ze cim menej kusov, tym lepsi prenos rezonancie, preto sa drahe kadejake customshopy robia telo z jedneho kusu, doska z jedneho kusu a tam je aj pointa priebezneho krku.

druha vec je, ze aj kadejake blahoslavene gibsony z rokov 70-tych mali sendvicovane tela, aj drahe nastroje sa robia sendvicovane krky kvoli pevnosti a pritom zvuk maju vdaka kombinacii drevin vyborny a kazdy stolar ti tiez povie, ze ked sa raz to drevo zlepi, drzi to jak fras nafurt a skor ho zlomis inde, nez v tom spoji. takze ten prenos rezonancii tam az taky kriticky nebude.

hento co popisujes uz ale je predsalen viac kusov, nez sa slusi a patri, pravdepodobne tam neslo o vyber kombinacie drevin, ale nejaky lacny paskvil, takze to drevo bude jednak uz z vyberu napicu a tym, ze je este hentak dolepene, kedze vieme o kvalite spracovania jolan, pravdepodobne to bude pomerne vyrazne posuvat nastroj smerom k hluchote.

ako sa to naozaj premieta do zvuku sa nas ale vobec nepytaj, skor nam to povedz ty  Som frajer
« Posledná zmena: 11. Október , 2011, 11:45:19 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #49 kedy: 11. Október , 2011, 11:58:57 »

odpoviem kludne, aj ked je tu fundovanejsich - uz sa to tu x-krat preberalo... vseobecne sa predpoklada, ze cim menej kusov, tym lepsi prenos rezonancie, preto sa drahe kadejake customshopy robia telo z jedneho kusu, doska z jedneho kusu a tam je aj pointa priebezneho krku.

druha vec je, ze aj kadejake blahoslavene gibsony z rokov 70-tych mali sendvicovane tela, aj drahe nastroje sa robia sendvicovane krky kvoli pevnosti a pritom zvuk maju vdaka kombinacii drevin vyborny a kazdy stolar ti tiez povie, ze ked sa raz to drevo zlepi, drzi to jak fras nafurt a skor ho zlomis inde, nez v tom spoji. takze ten prenos rezonancii tam az taky kriticky nebude.

Presne tak Feldwebel, paradoxne tie skore sendvicove lespooly boli viac rezonantne ako neskorsie ked davali uz klasicky jeden kus, ale vacsinou tazsieho mahagonu. A este vacsi paradox, ze asi najrezonantnejsi sendvicovy co som mal, mal obe tie platne este rozdelene vertikalne napoly, tak just go figure. Popiskujem si
« Posledná zmena: 11. Október , 2011, 12:05:57 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #50 kedy: 11. Október , 2011, 13:08:09 »

....tak s tými Seymour Duncanmi JBJ čo tam mám to má od LP zvuku na míle ďaleko, hrá to plocho a skreslenie je vyslovene ploché a gainové, vyslovene ako nejaká metalová gitara....kúpil som Ibanez ACH1 a 2 a čakám, že s nimi by to mohlo hrať viac do objemu a viac do crunch-u....s EPI LP 100 je to porovnateľné, nie je to úplne mŕtve poleno....

Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #51 kedy: 11. Október , 2011, 14:22:05 »

s EPI LP 100 je to porovnateľné, nie je to úplne mŕtve poleno....
prave si napisal, ze je to uplne hluche mrtve poleno ale neni to uplne mrtve poleno  Bavím sa skvele
teraz bez srandy - kvalita vyberu drevin, kvalita spracovania, konstrukcia a diely robia z diamantky - ak volakedy aspon priemerny - tak dnes uz hlboko podpriemerny nastroj.

cim skor sa vzdas predstavy, ze z toho vykreses nieco viac, tym lepsie pre teba.

neberem ti tu spomienkovu hodnotu, uplne ta chapem, ale veci su cim su. ak uz by si to chcel silou-mocou pouzivat, tak by som osobne siel cestou EMG aktiv, s tym, ze vsetci tu tvrdia, ze to hra v kazdej gitare rovnako a da sa to pomaly osadit aj na podval od kolajnic a bude hrat. tak budes mat tvoju gitaru a sentiment dostane svoje aj zaroven zvuk, ktory nebude nikomu drasat nervy. ale gibson les paul z toho nebude nikdy a nijak. vazne. nikdy a nijak.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #52 kedy: 12. Október , 2011, 08:42:11 »

....viem že EPI 100vka je dosť hluchá a ešte som nedržal kus ktorý by bol hral, možno aj preto to trápenie zo starou chrapinou, ďalej ochota investovať do tej gitary alebo všeobecne do gitary končí na hranici 30,- Eur, lebo na nej nijako extra hrať nebudem, nepotrebujem....len špekulujem, čo ak motyka náhodou vystrelí Bavím sa skvele ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #53 kedy: 12. Október , 2011, 10:28:03 »

....viem že EPI 100vka je dosť hluchá a ešte som nedržal kus ktorý by bol hral, možno aj preto to trápenie zo starou chrapinou, ďalej ochota investovať do tej gitary alebo všeobecne do gitary končí na hranici 30,- Eur, lebo na nej nijako extra hrať nebudem, nepotrebujem....len špekulujem, čo ak motyka náhodou vystrelí Bavím sa skvele ....

vymen telo, daj si spravit nejake z normalneho dreva a s normalnou hrubkou. ten krk by potom mal byt OK, javory pouzivali kvalitne. a potom vymen cely HW a budes mat gitaru urcite lepsiu, jak EPI 100 a asi aj ako EPI Standard pri trochje usila a stastia...
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 22 otázok.