Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
17. Máj , 2024, 14:35:40
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elán  (Prečítané 8559 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« kedy: 08. Apríl , 2014, 17:37:38 »

Tato perla ceskoslovenskej hudby tu ani nema vlastnu temu.  Smútim

Povedane bolo o nich vsetko. Snad asi len doplnim, ze uz aj existuje kapela Elan tribute, aj Elan revival.

Dodnes si pamatam, ako som musel na stuzkovej pretrpiet pesnicku stuzkova  Bleee

Inac oslavuju tento rok 35 rokov od zalozenia a piratov maju na haku a nove cd si mozete stiahnut zadarmo:

http://style.hnonline.sk/kultura-135/piratov-mame-na-haku-tvrdi-elan-a-ponuka-album-zdarma-611978
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2014, 17:53:57 od crespi » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1 kedy: 08. Apríl , 2014, 17:42:10 »

Elan je pre mna uplne ta najvacsia stoka celeho socpopu. Ku mojej radosti sme si na strednej ohlasovali ze tu pesnicku nechceme ani na videu ani na samotnej stuzkovej :)
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #2 kedy: 08. Apríl , 2014, 17:48:20 »

Elan je pre mna uplne ta najvacsia stoka celeho socpopu. Ku mojej radosti sme si na strednej ohlasovali ze tu pesnicku nechceme ani na videu ani na samotnej stuzkovej :)
alenooo, nebud az taky prisny, zozaciatku mali zopar dobrych albumov. Tak ale aj suhlas, ze od urcitej doby sa mi z nich stavaju chlpy, a vobec nie z ohurenia..
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #3 kedy: 08. Apríl , 2014, 17:48:52 »

ved si ani nepisali sami texty  ha ha ha
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #4 kedy: 08. Apríl , 2014, 17:55:51 »

ked vysla voda co ma drzi nad vodou som mal mozno 14-15 rokov a ked som pocul solo, tak som si povedal ze ten Balaz bude asi predsalen fajny gitarista... ale samozrejme solo je od Jimi Cimbalu :D
Zaznamenané
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #5 kedy: 08. Apríl , 2014, 18:41:13 »

voda nech odtečie kam má, tá ma nejak netoto... ja vravím o albumoch z čias, keď sa Jimi nehral s gitarou, ale s kačičkou  Bavím sa skvele

..a texty netreba riešiť, že si ich nerobili sami.. Som frajer
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2014, 18:42:26 od erny » Zaznamenané

..bude ako nebolo...
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 08. Apríl , 2014, 19:25:42 »

Inac oslavuju tento rok 35 rokov od zalozenia...
Asi to bude 45 rokov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 08. Apríl , 2014, 21:04:24 »

aaaa vsak pesnicky mali pekne, nie ? ako sa im darilo za rezimu je uz ina vec a co su to za typci este ina (osobne som mal cest len s Razom a bavili sme sa velmi milo a ludsky - este pred nehodou)  Neviem
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 08. Apríl , 2014, 23:48:17 »

to by ma strasne zaujimalo, ze co dovedie nejakeho uboziaka k tak zufalemu cinu, aby si to stiahol. este sa mu chudakovi zblazni antivirus  Bavím sa skvele
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #9 kedy: 09. Apríl , 2014, 00:01:09 »

minimalne o jednom takom uboziakovi viem ... a to ma chvala bohu este pred 30-tkou
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 09. Apríl , 2014, 00:39:45 »

Mne sa ich ranná tvorba celkom páčila, bolo počuť, že skladateľsky tam veľkou mierou pracoval Patejdl, ďalej mali výborné texty a vokály, o akých iné kapely u nás ani nechyrovali. Doteraz si myslím, že to bol asi najlepší poprock na Slovensku tých čias a s prehľadom by prešťali aj všetky súčasné otrasné komerčné kapely.

Nevadila mi ani zostava s Karvašom. Až po nej, keď začal písať viac texty aj Ráž, to začalo upadať a po jeho havárii sa pre mňa ten človek stal neznesiteľný a kvalita Elánu tiež výrazne pokrivkáva. Ale v podstate nemám za posledných 15 rokov prehľad o ich tvorbe, okrem pár pesničiek, čo boli v éteri.
« Posledná zmena: 09. Apríl , 2014, 00:40:15 od Pitu » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 09. Apríl , 2014, 09:38:12 »

Som si len spomenul na jeden klasicky bajny vyrok Roberta na adresu Raza, ale nedam ho tu.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 09. Apríl , 2014, 09:39:30 »

prvé štyri albumy sú super. po hudobnej aj textovej stránke.
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 09. Apríl , 2014, 09:41:33 »

Mne sa ich ranná tvorba celkom páčila, bolo počuť, že skladateľsky tam veľkou mierou pracoval Patejdl, ďalej mali výborné texty a vokály, o akých iné kapely u nás ani nechyrovali. Doteraz si myslím, že to bol asi najlepší poprock na Slovensku tých čias a s prehľadom by prešťali aj všetky súčasné otrasné komerčné kapely.

Nevadila mi ani zostava s Karvašom. Až po nej, keď začal písať viac texty aj Ráž, to začalo upadať a po jeho havárii sa pre mňa ten človek stal neznesiteľný a kvalita Elánu tiež výrazne pokrivkáva. Ale v podstate nemám za posledných 15 rokov prehľad o ich tvorbe, okrem pár pesničiek, čo boli v éteri.

Takto to podobne vnímam aj ja. Tvorbu od 90tych rokov som už sledoval veľmi málo až vôbec.  Zdravíčko
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 09. Apríl , 2014, 09:42:49 »

Som si len spomenul na jeden klasicky bajny vyrok Roberta na adresu Raza, ale nedam ho tu.  Bavím sa skvele
Tak ten je nezabudnuteľný, občas ho používam nielen v spojitosti s Rážom.  :)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 23 otázok.