Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
04. Máj , 2024, 05:50:22
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rádius hmatníka  (Prečítané 12225 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« kedy: 10. November , 2010, 02:14:24 »

Ahoj, prosím vás vie mi niekto vysvetliť radius hmatníka a krku? Aké sú medzi nimi odlišnosti, ktorý je na čo dobrý. Aký je rozdiel medzi radiusom hmatnika 241mm (9,5") a 184mm? Ďakujem vopred!
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #1 kedy: 10. November , 2010, 02:17:53 »

neda sa to generalizovat - radius ti musi sadnut do ruky a pod prsty, tak ako cely krk. Niekto ma rad flat hmatniky, niekto viac oble, niekto menej. Tam realne pomoze len poskusat rozne typy
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #2 kedy: 10. November , 2010, 02:22:16 »

ok, ale ktory je oblý a ktorý plochý? A to hovoríme o Hmatníku? Ono aj krk býva rovnejší a oblejší nie?
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #3 kedy: 10. November , 2010, 02:28:26 »

ok, ale ktory je oblý a ktorý plochý? A to hovoríme o Hmatníku? Ono aj krk býva rovnejší a oblejší nie?

cim vyssi index, tym je viac hmatnik flat; ano rec je o hmatniku - krk je zas ina kapitola, tam je sialene vela moznosti v zavislosti od vyrobcu a firmy. Existuju rozny tvary D, C, V, even, etc.
Mozno keby si povedal, co konkretne potrebujes, vedelo by ti poradit priamo viac ludi
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #4 kedy: 10. November , 2010, 02:42:34 »

V com ma taky flat hmatnik vyhody a nevyhody, aspon vseobecne?
No tak napriklad tie krky C,D,V ...tomu vobec nechapem, stacilo by mi to prirovnat k nejakym gitaram..najlepsie by bolo keby to vidim nejake graficky znazornene. Potrebujem sa stym proste oboznamit teoreticky
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 10. November , 2010, 08:04:04 »

C,D,V nema nic s radiusom hmatnika.. to je profil krku...teda tvar krku.. radius hmatnika sa udava v palcoch a znazornuje polomer kruhu pri vyreze.. to znamena ako daleko je os kruznice.. verim ze si teraz uz lepsie rozumieme..
no, co viem tak velknazna etela spominala vcera vo vestiarni ze Skippovi najlepsie sadne 15'' radius a ploche C tak na tom asi nieco bude
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #6 kedy: 10. November , 2010, 09:57:44 »

toto by ti malo urobit ako taky obraz o com sa hovori

http://i.pbase.com/g3/22/544522/2/90529494.BbWKY9ul.jpg
http://www.ibanez.com/images/bass/neckDiagram/zoom/neckDimDiagram.jpg
http://www.marcondo.com/marcondo/guitar/Necks.gif
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 10. November , 2010, 10:39:57 »

ako uz bolo spomenute, radius hmatnika hovori o jeho zaobleni. udava sa v palcoch a cim vacsie cislo, tym je polochejsi... hmatnik je v skutocnosti vysec nejakeho kuzela a ten radius hovori, ze z jakehe... je to nejaka geometria, ktora vlastne neni pre nas moc dolezita... stare Fender gitary mali radius 7.25" (palcov), co bol velmi obly hmatnik. dnesne Fender maju plochejsi, 9.5" . Gibson mal vacsinou 12"... ... moderne gitary maju este plochejsi... vyhody a nevyhody jednotlivych radiusov su velmi individualne, je to o subjektivnom pocite.

profil krku je nieco ine - hovori zhruba o tom, aky tvar ma zaoblenie krku zozadu, keby sa spravil prierez tym krkom, tak ake pismeno by to pripominalo (C, D, U, V... ). a je to zase velmi subjektivne, co komu sedi... starsie gitary mavali krku oblejsie, dnesne moderne mavaju placatejsie, ale neni v tom zase uplne pravidlo...
« Posledná zmena: 10. November , 2010, 10:40:58 od rastis » Zaznamenané
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #8 kedy: 10. November , 2010, 14:08:09 »

Dakujem za odpovede uz je mi to ovela jasnejsie :)
Budem sa musiet jednoznacne zavriet do nejakeho obchodu a skusat si. Ale vdaka tymto vedomostiam budem mat aspon ponatia ze co drzim v lavacke a moja dusa bude na mieste. Mimochodom diem si kupit fender telecaster ibaze este nemam vybraty konkretny typ.
Este raz diky za odpovede
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 10. November , 2010, 14:09:27 »

Mimochodom diem si kupit fender telecaster ibaze este nemam vybraty konkretny typ.

Ja predavam tu v inzercii.  Som frajer
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #10 kedy: 10. November , 2010, 14:17:53 »

Ja predavam tu v inzercii.  Som frajer

Pekne, lenze ja nekupim gitaru (ci uz stoji 500 alebo 1500€) len tak bez odskusania a porovnania s inymi, ide o to ze ty mas na vyber jednu ibaze ja som si sam este nevybral, mozes mi robit reklamu aku chces ja ju musim sam najst ;-)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 10. November , 2010, 14:20:18 »

Pekne, lenze ja nekupim gitaru (ci uz stoji 500 alebo 1500€) len tak bez odskusania a porovnania s inymi, ide o to ze ty mas na vyber jednu ibaze ja som si sam este nevybral, mozes mi robit reklamu aku chces ja ju musim sam najst ;-)

Tak stastnu cestu v hladani.  Žmurk Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 10. November , 2010, 14:21:14 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 10. November , 2010, 14:21:36 »

Pekne, lenze ja nekupim gitaru (ci uz stoji 500 alebo 1500€) len tak bez odskusania a porovnania s inymi, ide o to ze ty mas na vyber jednu ibaze ja som si sam este nevybral, mozes mi robit reklamu aku chces ja ju musim sam najst ;-)

presne tak, Progrocker je kapitalisticky mlyn, co by najradsej zomlel svojimi obchodnymi praktikami kazdeho hladaca tej jeho gitary  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 10. November , 2010, 14:23:24 »

presne tak, Progrocker je kapitalisticky mlyn, co by najradsej zomlel svojimi obchodnymi praktikami kazdeho hladaca tej jeho gitary  Nechajte ma vydýchať

Tak veru, este aj nutim ludi si proti ich voli kupovat Gibsony. Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #14 kedy: 10. November , 2010, 16:46:57 »

Tak stastnu cestu v hladani.  Žmurk Bavím sa skvele

Idem v piatok do Prahy..viete mi poradit nejake tamojsie obchody?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 10. November , 2010, 16:49:03 »

praha musiccenter..
Zaznamenané

Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #16 kedy: 10. November , 2010, 17:01:44 »

praha musiccenter..

To sa mi bud zda alebo tam nemaju fender :D
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 10. November , 2010, 17:03:35 »

To sa mi bud zda alebo tam nemaju fender :D


oni na zaklade progacovho emailu nedrzia fender uz od roku 63.. nejak sa im to nevyplatilo drzat skladom ked to nehra dobre tie gitary  Zdravíčko
Zaznamenané

Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #18 kedy: 10. November , 2010, 17:05:46 »


oni na zaklade progacovho emailu nedrzia fender uz od roku 63.. nejak sa im to nevyplatilo drzat skladom ked to nehra dobre tie gitary  Zdravíčko

 ha ha ha pekny humor
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 10. November , 2010, 17:07:23 »

To sa mi bud zda alebo tam nemaju fender :D

tie zakladne 2 fendracke radiusy / profily si mozes vyskusat v kazdom obchode pomaly, v Muzikery napriklad...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 10. November , 2010, 17:43:34 »

Hlavne kazdy model Fendru pomaly co som mal cest (aj americke aj mexicke a japonske) ma iny profil krku, takze tazko takto. Hlavne sa sustred na zvuk podla mna, tam su obrovske rozdiely medzi kusmi, na krk si zvyknes. Celkovo nechapem to prilisne riesenie profilov a hrubok krkov.  ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Skipp
nováčik
*
Príspevkov: 49



« Odpoveď #21 kedy: 10. November , 2010, 18:08:03 »

Hlavne kazdy model Fendru pomaly co som mal cest (aj americke aj mexicke a japonske) ma iny profil krku, takze tazko takto. Hlavne sa sustred na zvuk podla mna, tam su obrovske rozdiely medzi kusmi, na krk si zvyknes. Celkovo nechapem to prilisne riesenie profilov a hrubok krkov.  ?§!.

Tak co sa zvykania tyka tak bol som zvyknuty na obly krk mojej starej cortky a ked som chytil do ruky uz neviem co za znacku to bolo ale bo to podstatne plochejsi krk tak sa mi hralo pruznejsie, najma co sa melodie tyka. Mozno to bola len prva reakcia na zmenu. Ono ten plochejsi krk ma sirsi hmatnik ze?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 10. November , 2010, 18:14:45 »

...Ono ten plochejsi krk ma sirsi hmatnik ze?

nemusi mat, preco by mal ?
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.