Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Máj , 2024, 12:28:54
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 50w hlava vs 100w  (Prečítané 17181 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 31. August , 2010, 12:30:30 »

mozno so mnou nebude niekto suhlasit, ale ci mas 50W alebo 100W Ti moze byt v kapele uplne absolutne jedno. kup si to, co Ti lepsie zneje.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #31 kedy: 31. August , 2010, 12:36:54 »

mne zas 60w nestaci a chcem viac do buducna, aj ked si nie som isty ci mi to pomoze. cakam od toho ze pri rovnakej hlasitosti to bude zniet jasnejsie, v najvyssich hlasitostnych polohach je na 50-60w skresleny zvuk zretelne dokurveny.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #32 kedy: 31. August , 2010, 12:41:58 »

mne zas 60w nestaci a chcem viac do buducna, aj ked si nie som isty ci mi to pomoze. cakam od toho ze pri rovnakej hlasitosti to bude zniet jasnejsie, v najvyssich hlasitostnych polohach je na 50-60w skresleny zvuk zretelne dokurveny.

Zalezi na akom ampe... Niektore 50ky ala Hiwatty alebo stare Plexiny su pocitovo hlasnejsie ako mnohe dnesne 100ky a maju aj vacsi headroom.

Treba posudzovat hlavne konkretny amp a nie ciselka.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Alexi7
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #33 kedy: 31. August , 2010, 12:44:35 »

a medzi singl a dual recto je taky velky rozidel ??
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 31. August , 2010, 12:46:02 »

skor ma zaujima ci sa vacsi vykon lepsie presadza v kapele
"presadenie aparatu" v kapele nie je o výkone / samozrejme nehovoríme o 10 vs 100W/ ale o frekvenciach ,tj. aby sa  frekvenčne jednotlivé nastroje "nemazali" / napr. gitara a basa, čo je dost časty problém  dnešnych kapiel/ + aranžmá skladby atd.
« Posledná zmena: 31. August , 2010, 12:51:59 od udry » Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #35 kedy: 31. August , 2010, 12:46:29 »

ano je to rozdiel kup si duala  Na zdravie!
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 31. August , 2010, 12:47:26 »

presiel som zo 4x6L6 100W (kde prepnutie na 2x6L6 - 50W nerobilo prakticky nic, hlavne nie s hlasitostou) na 4xEL84 30W a ten aparat je zatial vsade kde som s nim bol pocutelnejsi, ako ten povodny... pri cca rovnakych hlasitostiach, takze tie faktory, co vplyvaju na pocutelnost su podla mna v inom, ako vykone...
« Posledná zmena: 31. August , 2010, 12:48:05 od rastis » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #37 kedy: 31. August , 2010, 12:55:08 »

presiel som zo 4x6L6 100W (kde prepnutie na 2x6L6 - 50W nerobilo prakticky nic, hlavne nie s hlasitostou) na 4xEL84 30W a ten aparat je zatial vsade kde som s nim bol pocutelnejsi, ako ten povodny... pri cca rovnakych hlasitostiach, takze tie faktory, co vplyvaju na pocutelnost su podla mna v inom, ako vykone...

Suhlas.

Celkovo este porovnavat vykon pri dvoch odlisnych aparatoch ani nie je objektivne. Idealne si porovnat rovnako nalampovanu 50ku vs 100ku pri sebe a vtedy mozes postrehnut realne rozdiely. Ostatne je vecou samotneho charakteru ampu, jeho prieraznosti a frekvencii, ktore viac ci menej pretlaca.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 31. August , 2010, 12:55:46 »

je tam taky priepastny rozdiel medzi singlom a dualom Huh! Ten vykon a lampove usmernenie, spravy vo zvuku tak vela?

Pozri si tu nejake starsie diskusie. Single je inak konstruovany aparat. Nie je to len, ze nema usmernovacie lampy a o 2 menej vykonovych lamp.

PS: Mam prepinanie 50/100W na ampe a ako tu niekto pisal, hlasitost ta ista, len ten headroom je vacsi, ale to keby mal clovek v tom momente len 50W, tak mu je to jedno.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #39 kedy: 31. August , 2010, 12:55:57 »

Zalezi na akom ampe... Niektore 50ky ala Hiwatty alebo stare Plexiny su pocitovo hlasnejsie ako mnohe dnesne 100ky a maju aj vacsi headroom.

Treba posudzovat hlavne konkretny amp a nie ciselka.

to urcite ano, ale kedze svoj amp povazujem v porovnani s inymi za velmi hlasnych 50-60, uberiem sa asi predsa len smerom zvysovania vykonu
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #40 kedy: 31. August , 2010, 12:56:29 »

a medzi singl a dual recto je taky velky rozidel ??
áno, dosť veľký
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #41 kedy: 31. August , 2010, 13:38:52 »

to urcite ano, ale kedze svoj amp povazujem v porovnani s inymi za velmi hlasnych 50-60, uberiem sa asi predsa len smerom zvysovania vykonu

ti si vzdy nejaky iny. inakost je fajn. len ta Tvoja inakost je tiez nejaka este ina  Popiskujem si
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #42 kedy: 31. August , 2010, 13:48:17 »

inak co som mal pocit tak aj single hral zvukovo inak.. neviem teraz presne ale co si pamatam tak ten single recto nie je prepinatelny ze diody/koncove lampy nie? .. a vacsinou na ten dzn dzn metal pocuvam hlavne nastavenie na diodach takze je to citelne aj ine .. oproti dualu teda myslim.. kedze ten ma diodove skreslenie ci co to.. (resp prepinatelne)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 31. August , 2010, 13:55:34 »

inak co som mal pocit tak aj single hral zvukovo inak.. neviem teraz presne ale co si pamatam tak ten single recto nie je prepinatelny ze diody/koncove lampy nie? .. a vacsinou na ten dzn dzn metal pocuvam hlavne nastavenie na diodach takze je to citelne aj ine .. oproti dualu teda myslim.. kedze ten ma diodove skreslenie ci co to.. (resp prepinatelne)

to motas. dual ma prepinatelnu usmernovacku (lampovu, ako sa pouzivala kedysi historicky alebo diodovu, ako sa pouziva bezne). co viem, tak metlaci pouzivaju skorej tu diodovu a Singlac ma prave len tu diodovu (ako vsetky ostatne dnesne bezne aparaty). so skreslenim to nema nic, tie rozdiely medzi nimi su dane tym, ze Singlac je cely koncipovany akoze lacnejsie, mensi vykon (iny koncak), menej moznosti, atd...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #44 kedy: 31. August , 2010, 13:59:28 »

moze byt.. z mojej strany to bolo skor take zamyslenie ze cim to bolo.. lebo single recto mi prisiel ze hra inak nez dual.. tak som rozmyslal ze cim to je..  singlac znel skor max ako dual na raw nastaveni.. do toho 'modern' co ma dual mu chybalo este nieco..
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 21 otázok.