Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Máj , 2024, 11:08:52
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 50w hlava vs 100w  (Prečítané 17181 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #45 kedy: 31. August , 2010, 14:00:04 »

inak co som mal pocit tak aj single hral zvukovo inak.. neviem teraz presne ale co si pamatam tak ten single recto nie je prepinatelny ze diody/koncove lampy nie? .. a vacsinou na ten dzn dzn metal pocuvam hlavne nastavenie na diodach takze je to citelne aj ine .. oproti dualu teda myslim.. kedze ten ma diodove skreslenie ci co to.. (resp prepinatelne)
ale vsak vsetci metlaci pouzivaju na dual rectacoch diodovy usmernovac
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 31. August , 2010, 15:02:53 »

ale vsak vsetci metlaci pouzivaju na dual rectacoch diodovy usmernovac

Dusan pouziva lampove usmernenie.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #47 kedy: 31. August , 2010, 15:04:40 »

"presadenie aparatu" v kapele nie je o výkone / samozrejme nehovoríme o 10 vs 100W/ ale o frekvenciach ,tj. aby sa  frekvenčne jednotlivé nastroje "nemazali" / napr. gitara a basa, čo je dost časty problém  dnešnych kapiel/ + aranžmá skladby atd.

suhlas.
na druhu stranu, na toto mi progac siahodlho vysvetloval ako by ho vysmiali na gibson fore, keby nejakemu pivniciakovi co hra sam v izbe povedal teoriu o tom ze sa v kapele nepresadi  Bavím sa skvele mohol by aj teraz prispiet.
Zaznamenané

o-yep sro
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #48 kedy: 31. August , 2010, 15:06:41 »

ak sa clovek nepresadi v kapele tak mozno treba skusit sport
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #49 kedy: 31. August , 2010, 16:14:16 »

na toto mi progac siahodlho vysvetloval ako by ho vysmiali na gibson fore, keby nejakemu pivniciakovi co hra sam v izbe povedal teoriu o tom ze sa v kapele nepresadi  Bavím sa skvele mohol by aj teraz prispiet.

No ved co, myslis, ze typci, ktori hraju na starych hlasnych 50/100/200w Marshalloch, Hiwattoch alebo Orange maju problemy s presadenim sa a pocutelnostou v kapelach? Bavím sa skvele


Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #50 kedy: 31. August , 2010, 17:09:27 »

lenze to je uplne ina tema ked das nieco hlasnejsie a o tom vobec nieje debata
Zaznamenané

o-yep sro
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #51 kedy: 04. August , 2012, 12:56:27 »

ahojte... precital som to cele...ale casto sa tu spominaju odlisne ampy 50 a 100W .. ja konkretne rozmyslam nad orange rockerverb 50W albo 100 W a chcel by som skor 50W .. teraz mam 120 W bugeru ....   pisali ste tu ze je proste tez vuk u 50W  horsi...tak sa bojim ci nerobim chybu... mozete sa vyjadrit ze ci tam bude pri normalnej skusobnovej hlasitosti rozdiel??   chapem ze to bude mat mensi headroom ..ale strati to gule??  ma niekto skusenosti s dvoma orange 100 a 50 vedla seba??
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #52 kedy: 04. August , 2012, 13:04:44 »

dobre spraveny 50W amp moze mat rovnake gule ako 100vka. zas tie rozdiely u jedneho a toho isteho modelu medzi 50 a 100W verziami nie su tak odlisne aby sa v kontexte kapeloveho zvuku nestratili. cize kludne chod do 50tky bez obav. pripadne mozes kontaktovat misofg, on mal rockerverb 50, ten posunul kapelnemu kolegovi a teraz ma 100vku, tak sa mozes spytat priamo jeho ci su tam nejake diametralne odlisne rozdiely a ci to pocut v celej kapele
« Posledná zmena: 04. August , 2012, 13:06:29 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 04. August , 2012, 15:43:12 »

Pokial sa nemylim, tak Rockerverb ma nastavitelny gain, takze by tam nejaky velky rozdiel nemal byt. V podstate ta 100ka ma jedine vyznam, ak potrebujes vacsi headroom pri cistom zvuku, co mnohe 50ky ozaj moc nezvladaju.

Pri klasickych ampoch bez moznosti ovladat gain je ten rozdiel vacsi, nielen v headroome, ale aj v zvuku samotnom. 50ky vzdy viac kreslia, maju zvuk menej konkretny trosku, aj menej basov, trosku mensi objem celkovo.
« Posledná zmena: 04. August , 2012, 16:14:03 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #54 kedy: 04. August , 2012, 16:13:03 »

aha.. tak to rad pocujem... mno cisty kanal na tom orange nie je master volume.. tam je iba hlasitost.. cize tam mozem cakat ze to trosku skorej pojde do skreslenia........

ale skresleny je aj master..cize by to malo byt v poriadku.... ja som tu 120W vytacal v skusobni tak na 9 10 hodin ... tak typujem ze master na tom orange bude dade na 1 2 hodine.. co ma este daleko do toho aby to bolo na plno.... myslite ze by tam uz zacali mat vplyv koncove lampy?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #55 kedy: 04. August , 2012, 16:17:23 »

ale skresleny je aj master..cize by to malo byt v poriadku.... ja som tu 120W vytacal v skusobni tak na 9 10 hodin ... tak typujem ze master na tom orange bude dade na 1 2 hodine.. co ma este daleko do toho aby to bolo na plno.... myslite ze by tam uz zacali mat vplyv koncove lampy?

Ano, mali by. Kazdy lampac aj moderne hraju samozrejme lepsie, ked mozu volne "dychat". Radsej splas 100ku, je to predsa len vsestrannejsie. Inak KuboG tu z fora jednu 100ku zhodou nahod predava.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #56 kedy: 04. August , 2012, 16:21:51 »

1 - 2 - 9 - 10 hodin je skvely udaj :) akurat z toho nikto nevydedukuje, aka je to hlasitost a uz vobec nie, ako sa vtedy spravaju koncove lampy. a uz vobec nejde porovnavat nejake hodinove udaje na dvoch roznych aparatoch, s dvoma odlisnymi priebehmi potakov, atd...

som lakomy a lenivy clovek, takze by mi bolo luto vymienat 4 lampy miesto 2 a takisto sa mi zda, ze 50 tka je lahsia na nosenie a mozno je este aj lacnejsia... verim, ze 100vky maju svoje vyhody, pre ktore ich mnohi ocenuju, ale ja osobne, aj ked som pouzival 100vky, v drvivej vacsine som isiel aj tak na pol vykonu s dvoma lampami...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #57 kedy: 04. August , 2012, 16:36:45 »

ze 50 tka je lahsia na nosenie a mozno je este aj lacnejsia

Ta vaha je fakt zasadna.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #58 kedy: 04. August , 2012, 16:38:14 »

Ta vaha je fakt zasadna.  :)



Ja myslim, ze aj hej a v dnesnej dobe pouzivat megawatove zosiky je dobra kokotina  Bavím sa skvele


Marshall 50ka ma nejakych 15kg a 100ka vyse 20, to je dost velky rozdiel.
« Posledná zmena: 04. August , 2012, 16:39:58 od PanTau » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #59 kedy: 04. August , 2012, 16:39:10 »

Ta vaha je fakt zasadna.  :)

aaaa - prehovoril praktik co sa nieco uz nanosil po koncertoch Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 20 otázok.