Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 17:41:38
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162359 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #120 kedy: 30. Október , 2010, 19:21:10 »

ale mn naozaj nenadaval ! cely predosly text je len jeho nazor !
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #121 kedy: 30. Október , 2010, 19:22:48 »

ty se mi zdáš jako totální odpůrce značek CZ nebo SK tak co sem lezeš ty trulo hlůpý nadávat umím taky ale hraju po podijích už 30let a velmi dobře vím co zní dobře a co ne  to jen naokraj k tobě ...... milí reptale


odporca SK a CZ firiem ? preboha nie, preco by som aj mal byt ..

Nikde som nenadaval ani na stavitelov, ani tebe, tak sa ukludni. Keby som bol hovado, osacujem Ta podobnym hnojom, co si tu predviedol ty.
A mimochodom, takych geniov co hraju po podiach 30+ rokov a vedia co je dobry zvuk to uz bolo niekolko a kazdy kto bol takto hlboko o sebe presvedceny bol svojim sposobom diagnoza.

Je to moj nazor, mozno som len nemal stastie na tie spravne homemade aparaty. Casom mozno narazim na niekolko takej kvality, ze moj nazor radikalne zmenim, ale dovtedy si stojim za tym co som napisal.

Preco hras napriklad majoritne na domarobene aparaty ? Vazne ma to zaujima. Kvalita, custom na mieru, cena, preco .. lebo podla mna je stale jednoduchsie ist do "obchodu" vybrat si a je vybavene.
Podla mnozstva aparatov od "neznamych" stavitelov je evidentne, ze si velky fanusik takychto ampov, tak ma uved do problemu, lebo mne asi nie je jasny.
« Posledná zmena: 30. Október , 2010, 19:30:01 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #122 kedy: 30. Október , 2010, 19:44:23 »

Presne tak..nech si každý hrá na čom chce...nechcem rýpať, ale keď ma len tak letmo napadne pár mien....Petr JANDA, hrá na H&KETTNER,  Standa Kubeš Klásek na RIVERU, M.Pavlíček hrá na VHT, Radim Hladík na MATCHLESS, VOX a MARSHALL, Kodym hrá/hrával na SOLDANO,  Vartecký hrával na DUAL, teraz ORANGE, ARAKAIN hrá na MESA/BOOGIE, KATAPULT je MARSHALL, SKWOR je MESA/BOOGIE, Petr HENYCH na RIVERU a CORNFORD, Behounek na MESA/PEAVEY....ALKEHOL je MESA BOOGIE, TORR je ENGL/MESA BOOGIE.....KABÁT je MARSHALL JCM800....

Jediný, o ktorom viem v ČR, je Rošky z AB BANDU a Žlutého psa..ten má ESH...Nech kolega z ČR teda uvedie, kde to môžme počuť a kto má MARSHALL len na okrasu..teraz úplne bez podrypovania, rád sa to dozviem a rozšírim si obzory...jediné robeňáky čo uznávam sú výtvory a úpravy FF, VALLAMPS a VALLWAT. Mal som naposledy možnosť jamovať s Pecim na Zlatých peiskoch, mal tam VALWATT a hral mu úžasne s tým CUSTOMOM 73..ja som hral do Temovho VALLU na Henryho CUSTOME 57 a zvuk sa mi tiež pozdával...

mal som doma na testovanie HOT pedály DISTORTION a SCREAMER..samá voda a strašná bieda oproti MAXONU 808 a MXR DISTORTIONU....skúšal som aj nové WIDARA prepínače MADE IN CZ, nedá sa porovnať kvalitou s LEHLE DUAL SGOS...ale samozrejme každá strana má dve mince a aj môj názor je subjektívny a vzhľadom na dnešné ceny overených vecí aj značne skeptický...
« Posledná zmena: 30. Október , 2010, 19:54:18 od RobG » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #123 kedy: 30. Október , 2010, 19:56:57 »

ako nechcem sa tu o tom zase az tak velmi bavit, ale nejako nerozumiem, ze co treba vysvetlovat... ja si myslim, ze s trochou mezkalinu ziskas na kazdej party ovela vacsi respekt, ako by si mal plne kapsy nejakej extazy alebo uz coho  Bavím sa skvele

Ta ja som pocul, ze v totej Blave su najsamlepsi meskalin plne vrecka penezi, ze na to letia cajocky na kazdej party.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #124 kedy: 30. Október , 2010, 20:17:05 »

Ja si myslim, ze hlavnou pricinou preco robenak nehra super (resp. porovnatelne so zahranicim) je to, ze na konecny vysledok sa riesi vela spekulacii. Uz len take trafo - kolko letovacov da vyslovene Teslacke trafa ? A potom sa chvali, ze kopia mesiny. Ale mesa nema tesla trafaky, ani ziadny vymysel navyse.

Zas si treba uvedomit, ci sa oplati robit kopie, ale kopie 1:1, alebo zacat s niecim novym, napr. ako Janko. Hoc je to taky Recto/Soldano, ale myslim si, ze originalny higain.

A ku kopiam - taktiez mozu nastat spekulacie typu: "Spravim ti tam toto, lebo v originale to nie je premyslene, ale ja to mam vychytane..." Preco nie ? paci sa mi taky napad, ale opat sa uz neda hovorit o 100% kopii.

 Na zdravie!
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #125 kedy: 30. Október , 2010, 21:20:55 »

Inak to ESH to je nejaka firma co ma aj zamestnancov alebo to robi jeden clovek?
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #126 kedy: 30. Október , 2010, 21:56:13 »

velmi dobře vím co zní dobře a co ne 



Kamarat prave vydoloval toto video na YT - podla nastroja a nicku to budes asi prave ty a k tomu by som len dodal, ze mame asi evidentne odlisne meritko na "dobre hrajuci" aparat a dobry zvuk, lebo podla mna (a bojim sa, ze nie len podla mna) toto dobre hrajuci aparat a nadupany zvuk nie je
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #127 kedy: 30. Október , 2010, 21:57:54 »

To tu zas bude veselo.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #128 kedy: 30. Október , 2010, 22:03:22 »



Kamarat prave vydoloval toto video na YT - podla nastroja a nicku to budes asi prave ty a k tomu by som len dodal, ze mame asi evidentne odlisne meritko na "dobre hrajuci" aparat a dobry zvuk, lebo podla mna (a bojim sa, ze nie len podla mna) toto dobre hrajuci aparat a nadupany zvuk nie je


na pomery ze mobilom alebo cim snimany nejaky koncert to zneje uplne normalne podla mna...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #129 kedy: 30. Október , 2010, 22:04:51 »

na pomery ze mobilom alebo cim snimany nejaky koncert to zneje uplne normalne podla mna...
Podla mna to je doslova chory gain. "Nekompletne" skreslenie.
Zaznamenané

tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #130 kedy: 30. Október , 2010, 22:12:17 »

normalny pouzitelny zvuk na live.
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #131 kedy: 30. Október , 2010, 22:14:33 »

podla mna to je tiez normalny zvuk na hardrock
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #132 kedy: 30. Október , 2010, 22:23:31 »

Inak to ESH to je nejaka firma co ma aj zamestnancov alebo to robi jeden clovek?

to bol jeden clovek, predpokladam, ze dodnes sa tomu venuje asi sam.
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #133 kedy: 30. Október , 2010, 22:43:09 »

no hlavně já si myslím že jste uplně nepochopili oč mi šlo
chtěl jsem si jen rozšířit  obzory a to jiným ..vidím že zcela zbytečně vrtám tam kde se ledy špatně lámou ale muzikanti už jsou tací

mě stačilo třeba jen tohle : http://www.eshamp.com/en/products.html
   na tohle hraju a jsem s tím spokojen, nic víc nic míň .........
vámi vedené diskuze pročHuh!?? když mužu mít něco osvědčeného .........mi přijde přinejmenším hloupá neb každému co jeho jest
naopak jsem chtěl vyzkoušet další kusy místních konstruktérů a jen pár lidí to pochopilo....
 osobně ted uvažuju třebas o tomto a vaše názory jak si spálím prsty jsou mi docela fuk http://mojaveampworks.com/    nebo tohle  http://www.edwardamp.com/ a je mi docela jedno že to není nadupaný hraje to skvěle a pojedu si proto osobně cus

« Posledná zmena: 30. Október , 2010, 22:45:07 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #134 kedy: 30. Október , 2010, 22:47:53 »

Tak niektori vedia znechutit kazdu temu, kazdopadne JT Amps aj Toneblower su vizualne pekne ampy, ktore velmi nezaostavaju za regulernymi boutique znackami. Napr. p. Kovac urobil svojho casu kombo na baterky, ktore malo prepinacov jak Roadking v peknom kremovom sasi. A uplne najviac sa mi lubil jeden amp z Kosic, 4oci bude vediet meno letovaca. Taka baba tam bola...

tohle je rozumný názor kolegové
 Som za vodou kámo
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 23 otázok.