Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. Máj , 2024, 21:38:03
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162359 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #195 kedy: 29. Apríl , 2011, 16:15:36 »

kto to je ?
Zaznamenané

sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #196 kedy: 29. Apríl , 2011, 16:17:39 »

kto to je ?

Ota Hereš - Alkehol, Torr a neviem kde este hra
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #197 kedy: 29. Apríl , 2011, 16:18:11 »

nechci vediet

Preco?
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #198 kedy: 29. Apríl , 2011, 16:35:05 »

Niekto hra dlhe roky na original Mesa dual a nakoniec si da postavit kopiu  Popiskujem si
Ale vyzera super ten zosik a urcite aj tak hra  Na zdravie!

a to ktory mesa trojkanal ma 120w? :)
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #199 kedy: 29. Apríl , 2011, 16:39:08 »

a to ktory mesa trojkanal ma 120w? :)

Ziadny. Nieje to presna kopia mesy, rockwell sa o to ani nesnazi, len to vychadza z toho zvuku a vzhladu.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #200 kedy: 29. Apríl , 2011, 17:21:18 »

uplne si viem predstavit akym stylom to z toho zvuku vychadza :) hlavne u ceskych vyrobcov :) znalci vedi styl prodam pokojovy celolampovej zesilovac znacky milanek, zesmaaahne kazdy marshall, je nutno pouzivat na 5w pro lepci headrum, cena je porovnatelna s marshallem plexi 30 000 czk, nutno sliset
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2011, 17:22:27 od kaolko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #201 kedy: 29. Apríl , 2011, 17:32:05 »

Ota Hereš - Alkehol, Torr a neviem kde este hra

aj som si myslel, ale nechcel som trepnut...

uplne si viem predstavit akym stylom to z toho zvuku vychadza :) hlavne u ceskych vyrobcov :) znalci vedi styl prodam pokojovy celolampovej zesilovac znacky milanek, zesmaaahne kazdy marshall, je nutno pouzivat na 5w pro lepci headrum, cena je porovnatelna s marshallem plexi 30 000 czk, nutno sliset

myslim, ze to je aj jedno, podla toho aky ma alkehol zvuk na albumoch  Bavím sa skvele
Zaznamenané

sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #202 kedy: 29. Apríl , 2011, 17:33:32 »

uplne si viem predstavit akym stylom to z toho zvuku vychadza :) hlavne u ceskych vyrobcov :) znalci vedi styl prodam pokojovy celolampovej zesilovac znacky milanek, zesmaaahne kazdy marshall, je nutno pouzivat na 5w pro lepci headrum, cena je porovnatelna s marshallem plexi 30 000 czk, nutno sliset

Sak jasne ze ked niekto potrebuje zosik za 3000euro tak nejaky ogrcany handmade sa mu nebude pacit  Popiskujem si  Na zdravie!
Ja mam rockwell a som s nim spokojny, ako so zvukom, tak i s vyzorom.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #203 kedy: 29. Apríl , 2011, 17:34:29 »

myslim, ze to je aj jedno, podla toho aky ma alkehol zvuk na albumoch  Bavím sa skvele

aaa znalec, to sa hned pozna
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #204 kedy: 29. Apríl , 2011, 19:48:52 »

a to ktory mesa trojkanal ma 120w? :)
papier znesie vela, tak isto jak 100W u Mesy je tiez len na papieri..
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #205 kedy: 01. Máj , 2011, 11:57:10 »

Takej tu napíšu nejaku tu zkušenost s CZ handmady, bohužel s SK jsem tu čest estě neměl  Smútim
p. Zeman aka DorD se zabývá hlavně kopiemi a jsou vcelku povedené, za přijatelný peníz. Osobně jsem si u něj nechal upravovat preamp v Crate V33H, místo toho hnusu co tam byl, na nějaký higain podle Englu a dopadlo to dobře. Pak ještě známému upravoval Crate BV, protože když jsem dotáhl do zkušebny s Powerballem, zjistil, že mu to cosi nechce hrát, a nechal si tam upravit preamp, aby to trochu vylezlo, ale holt z hovna bič neupleteš atd. ... Bavím sa skvele
Teď máme ve zkušebně 4 aparáty, pitbull , HOT, ESH a JCM 900. O originálech se nemá cenu bavit, oba mají svlj charakteristický zvuk....hlavně teda ta JCM  ha ha ha ha ha ha
ESH má být něco na způsob rectifieru, ale ten v tom moc necítím, je lazený hodně na způsob trashmetalu 90 let, nějaké basy, ostré výšky a nejhorší na tom jsou naprosto potlačené středy a ten aparát prostě nevyleze, moje resumé je takové, že bych to nemusel mít.
HOT je jiná kávička, tam právě je těch středů hodně a parádně proleze kapelou, crunche i higain naprosto čitelné, pevné a clean je bez debat. Mám to k Pavlovi od nás nejblíž, tak veškeré úpravy si nechávám dělat u něho. Měl jsem od něho box 1x12 pro EVM12 a spokojenost. Těd čekám na ty naše zabržděné celníky, až mi proclí repro P50e a nechám si postavit vertikální 2x12.
Jednou jsem u něj byl s aparátem s shodou okolností měl doma svůj zatím prototyp HOT Bonanza, 60W, 6-kanál, KT88 v konci a to bylo teda žrádlo, ani nedokážu říct, jestli mě to něco přípomínalo, ale hrálo to naprosto výborně a nebál bych se to zařadit mezi mých Top5 aparátů, co jsem kdy na živo slyšel nebo hrál.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #206 kedy: 07. Máj , 2011, 11:06:48 »

já mám třeba s ESH dobrý zkušenosti naopak špatný s Marshally.... ale jaký je lepší nebo horší je spíše na druhu provozované muziky  osobně mám natočený zvuky alá 80ˇ leta  ale zpět ....
hodně záleží na bedně měl jsem ted možnost mít své aprýty zapojit do 7 ruzných a taky ruzně vybavených beden ta na každém byl výsledek naprosto jiný

vše s jedním zesilovačem ESH MK-II

ESH 412   vintage Celestion V 30   4x - odpovídající nekomromisní rockový soud s pevnými basy
Hiwatt 412 alnico  blue celestion 2x jensen 2x  -  tady se tvrdost vytratila  svěle se nesly blusy a čistý tony  stakata byli dost  mazlavý a nepřesvědčivý prostě bedna na jiné styli
Rockwell  412 vintage Celestion V30  2x      G12-75 Celestion2x  - nevím čím to ale tahle bedna mi zvukově vyšla nejhuře  nějak to neznělo a nehtělo se to jakoby zvukově otevřít ani při větší hlasitosti možná se něco zanedbalo při výrobe samotné dřevěnice
Marshall 1960B vintage  celestion V 30  4x - tady jsem byl dost překvapen  bedna je stará cca 20let ne li více krásně zde lezlo všechno ven a nělo to i při nízký hlasitosti dost dobře  a o proti ESH měkčeji ale prostě dobrý to bylo stakata sice nebyla tak moc tvrdá ale rozhodně bych se za ně nestiděl pokud nemáte přímé porovnání asi by jste si toho ani nevšimli
Crate BV 412 celestion vintage - dobrá bedna ale dosti směrová chybu bych hledal asi v konstrukci, jakmile se dostanete mimo vyzařování repráku přestane být konkrétní a jako by zapadá  ale jink slušný nátěr
Laney  412   HH  myslím že celestion 65- bednička pro klasický rock  ale mě moc neuchvátila  umím si ji představit a sound alá AD/DC
Engl 412   Celestion vintage V 60 - docela nekompromisní kousek  skvělý stakata pevný basy  ale pro mě trochu řezavé výšky ale to se dá stáhnout dolu  jinak výborně znějící i mimo osu repráků v tomto konkrétním případě asi to nejlepší co jsem měl možnost zkusit  slyšel jsem se skvěle i za bednou
Marshall 412 Valvestate  malolitráž z g12-75 4x - tak tomuhle chyběli litry a basy což je vlastně samozdřejmé na druhou stranu se to dalo dohnat korekcema  na druhou stranu středové frekvence byli nádherně čitelný což je pro kejtu asi to základní  a tak bych se asi nestyděl to vzít do nějakého menšího klubu

jo a ještě jsem tu měl jednu bednu ale bylo to tak o deset dní dříve čili nedošlo k přímému porovníní
Hiwatt Alnico hranaté cívky 412 rock -- metalová svině tak bych ji označil šlapala hodně odspodu  stáří tyhle bedny bych odhadoval tak na 25let možná i víc  jinak skvělá jen ty čistý tony byli nějaký chudý ale pro rock skvělej kousek


každá bedna měla malino jiný charakter i při stejném nastavení bylo slyšet velké odskoky hlasitosti a barevnosti tonu ty se ale dali více či méně přispůsobit  bylo by zajímavé udělat to na nějaký záznam a přehrát to tu ale nevím zda se k tomu ještě někdy dostanu případně to porovnat i s bednami 212 a 112

hrajte když vás to baví je to prostě zážitek :)
 Zdravíčko 
« Posledná zmena: 07. Máj , 2011, 11:16:17 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #207 kedy: 29. Júl , 2011, 14:37:47 »

tak kdo si na to už troufnul?
 před časem jsem tu měl jednu dišputaci o aparátech made in CZ /SK 
bylo více odpurců než fandů ale nikdo kdo by to zkusil .......
jak je to ted.
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #208 kedy: 29. Júl , 2011, 14:39:32 »

hral som na dvoch halfstackoch
ocakaval som vela  Popiskujem si
« Posledná zmena: 29. Júl , 2011, 14:40:38 od Majo Fero » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #209 kedy: 29. Júl , 2011, 14:42:25 »

hral som na dvoch halfstackoch
ocakaval som vela  Popiskujem si

a dopadlo to ako?
Zaznamenané

Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 22 otázok.