Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. Máj , 2024, 14:52:51
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162357 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #420 kedy: 17. Júl , 2013, 16:23:00 »

...ze cudne marketingove praktiky su to, poslat niekoho sa schovat do pivnice, ked sa mu nepaci moj produkt.
No... vidim, ze si nepochopil. Ale to nevadi. Ja uz ale nemam sil ti toto vysvetlit. Prepac.  Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #421 kedy: 17. Júl , 2013, 17:19:15 »

No... vidim, ze si nepochopil. Ale to nevadi. Ja uz ale nemam sil ti toto vysvetlit. Prepac.  Na zdravie!

Branko najdi tú silu prosím, viacerí sme nepochopili.
Tu:
...Malokto tu ma sajn ako ma zniet amp...
sa sťažuješ, že málokto... ale silou mocou brániš niekoho, kto sa priznel, že vlastne vie všetko o ampe, ktorý vlastne nepočul.
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #422 kedy: 17. Júl , 2013, 17:29:43 »

Branko najdi tú silu prosím, viacerí sme nepochopili.
no my uz sme si viaceri vsimli  Bavím sa skvele
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
stevino179
Hosť
« Odpoveď #423 kedy: 17. Júl , 2013, 17:39:31 »

ja mam pocit že bubuci je alter ego hyenik , hraju si pekne do karát
a dvaja  su odkedy viacerí
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #424 kedy: 17. Júl , 2013, 17:40:35 »

Este raz, toto ide uz fakt proti zakladnej logike. Nehral si na originali, nevies teda ako vlastne hra (zrejme len z nahravok) a tvrdis, ze preamp s inymi komponentmi, koncakom, bednou hra ako original. Ako mozes tvrdit, ze nieco hra ako original, ked si na nom nehral a teda ho nepoznas? Poprosim vysvetlit. :) ...

nestaci, ked vezme znamy riff, o ktorom sa vie, ze bol nahravany na konkretnom ampe a nahra ten riff na tom svojom setupe tak, ze nezpochybnitelne zneje ako original riff ? preco vlastne pri podobnych porovnaniach treba dosiahnut to, aby to znelo nazivo 2 metre od aparatu totozne ? vsak to nebudu tak zniet nikdy ani 2 konkretne zosiky rovnakeho modelu, hlavne ak uz kazdy ma za sebou aj svoju velarocnu historiu pouzivania... nie je prave najlepsi dokaz ukazat to pouzite v konkretnej situacii ?

dnes sa vela nahrava aj bez boxu po linke, ci cela simulacia alebo preamp s impulzom boxu. Ta mozem uistit, ze hranie na takychto setupoch nema zdaleka ani nahodou nic spolocne s tym, ako to zneje vypeckovane od boxu. je to uplne iny svet. ale chcem vidiet toho, kto to rozozna z mixu v nahravke...

cim chcem povedat, ze kazdy si melete svoje, mate zo svojho pohladu uplne pravdu, ale osobne mam tendenciu ohladne tejto zalezitosti suhlasit skorej s Hyenikom - myslim to ohladne toho, ci to hra "totozne" alebo za akych okolnosti sa to vlastne porovnava... ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #425 kedy: 17. Júl , 2013, 17:46:36 »

preco vlastne pri podobnych porovnaniach treba dosiahnut to, aby to znelo nazivo 2 metre od aparatu totozne ?

Uz len kvoli objektivite, lebo tazko mozes realne porovnavat dve uplne ine nahravky, ked ani nevies ako bola jedna spracovana. Plus treba si to aj vyskusat, ako to ide pod rukami nazivo, ako sa to realne chova, aku to ma dynamiku, objem nie? To mas presne ako s gitarami.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #426 kedy: 17. Júl , 2013, 17:57:13 »

... Plus treba si to aj vyskusat, ako to ide pod rukami nazivo, ako sa to realne chova, aku to ma dynamiku, objem nie? ...
Co na to Andrej Zvukar?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #427 kedy: 17. Júl , 2013, 17:59:26 »

+1

nekdy to chce holt pouzit ''tvrdsi'' prostredky, aby uz nekdo prestal byt zabedneny a trosku ptevrel oci...

Ja nemam preco otvarat oci, kym si to realne nevyskusam, o to sa jedna. To, ze si nieco dovolim spochybnit a kritizovat, nie je dovod na osobne rypanie. Ja som sa v tomto drzal vzdy korektne, aj ked hyenik do mna miernejsie takto rypal uz dlhsie. V kazdom pripade predviedol dokonalu ukazku skveleho zakarpatskeho marketingu. Bavím sa skvele

Pritom je to vlastne trosku aj skoda, lebo fakt som si to uz chcel aj vyskusat osobne, ale asi to nebude vhodne, lebo hyenika by urcite rozboleli usi aj pluca z pivnicneho prachu a prebasovaneho hlucneho humusneho zvuku. Popiskujem si Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #428 kedy: 17. Júl , 2013, 18:00:34 »

ja mam pocit že bubuci je alter ego hyenik , hraju si pekne do karát
a dvaja  su odkedy viacerí
covece, ja nevim, jestli sa mam smat nebo ta politovat v tvojej kratkozrakosti...

Co tady pisu su ciste moje nazory a zkusenosti s konkretnima aparatama. Nemam totiz ve zvyku chvalit/shazovat aparaty, ktere jsem ani nevidel. Mam doma moduly od Salvation mods, stejne jak domorobo HOTa a mel jsem uz docela peknu radku ''znackovych'' aparatu, takze myslim, ze k tem CZ/SK aparatom mozu neco napsat. Cele sa to toci kolem jednoho modulu podle aparatu, ktery imho 95% kytaristu ani nevidelo a 97% neslyselo a 99% nezajima. Je to asi tak 1/30 portfolia znacky a tady se z toho dela hon na carodejnice.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #429 kedy: 17. Júl , 2013, 18:21:36 »

Uz len kvoli objektivite, lebo tazko mozes realne porovnavat dve uplne ine nahravky, ked ani nevies ako bola jedna spracovana. Plus treba si to aj vyskusat, ako to ide pod rukami nazivo, ako sa to realne chova, aku to ma dynamiku, objem nie? To mas presne ako s gitarami.
je to plnokrvny lampac, aj sa to tak chova.

pivnicna objektivita nikoho nezaujima pokial to hra na nahravke dobre/rovnako/uveritelne a je uplne jedno ci ide o salvation mods, axe, kemper atd atd. dolezity je vysledok predsa, ci?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #430 kedy: 17. Júl , 2013, 18:28:12 »

ale potom je aj jedno či je to trandak alebo lampa , len nieje jedno ake napisi to ma na sebe a na koho mene si buduje image
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #431 kedy: 17. Júl , 2013, 18:30:04 »

je to plnokrvny lampac, aj sa to tak chova.

pivnicna objektivita nikoho nezaujima pokial to hra na nahravke dobre/rovnako/uveritelne a je uplne jedno ci ide o salvation mods, axe, kemper atd atd. dolezity je vysledok predsa, ci?

Sa tvaris, akoby tu vacsina fora pravidelne vydavali albumy. Bavím sa skvele Vacsina ludi si tu hra len pre svoje potesenie aj s kapelami a nahravky moc neriesi, takze neviem veru. Kolko tu mas clenov profesionalnych kapiel, ktore robia seriozne nahravky? Vacsina si hra v skusobniach v kapelach a prave sa skor vytesuju z realneho zvuku v skusobni alebo aj na koncerte v klube ako zo zvuku z nahravok. Takze prave tu by som povedal je ta pivnicna objektivita dost dolezita. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #432 kedy: 17. Júl , 2013, 19:00:53 »

je to plnokrvny lampac, aj sa to tak chova.

pivnicna objektivita nikoho nezaujima pokial to hra na nahravke dobre/rovnako/uveritelne a je uplne jedno ci ide o salvation mods, axe, kemper atd atd. dolezity je vysledok predsa, ci?

no lenze vysledok nemusi byt len nahravka, ale napriklad aj to ako si zahras a tam je rozdiel ovela vacsi ako na nahravke. ked sme s misom kolom skusali asi 10 higain aparatov v studiu tak ta nahrata surovina (ktoru final mix este viac zunifikuje) z roznych aparatov znela ovela podobnejsie ako to clovek pocuje/citi rozdiel pri hrani
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #433 kedy: 17. Júl , 2013, 19:10:07 »

Sa tvaris, akoby tu vacsina fora pravidelne vydavali albumy. Bavím sa skvele Vacsina ludi si tu hra len pre svoje potesenie aj s kapelami a nahravky moc neriesi, takze neviem veru. Kolko tu mas clenov profesionalnych kapiel, ktore robia seriozne nahravky? Vacsina si hra v skusobniach v kapelach a prave sa skor vytesuju z realneho zvuku v skusobni alebo aj na koncerte v klube ako zo zvuku z nahravok. Takze prave tu by som povedal je ta pivnicna objektivita dost dolezita. :)
hranie s ampom v kapele je diametralne odlisne a viacej podobne vyslednemu zvuku na nahravke, ako ked si na to hras sam a vytasujes sa z realneho zvuku z vedlajsej miestnosti

no lenze vysledok nemusi byt len nahravka, ale napriklad aj to ako si zahras a tam je rozdiel ovela vacsi ako na nahravke. ked sme s misom kolom skusali asi 10 higain aparatov v studiu tak ta nahrata surovina (ktoru final mix este viac zunifikuje) z roznych aparatov znela ovela podobnejsie ako to clovek pocuje/citi rozdiel pri hrani
vsak to je fajn a suhlasim. este raz zopakujem, ze z toho 12moduloveho racku co hyenik doniesol do tatier a videl som/pocul, pobrnkal nazivo som mal dojem, ze niektore zvuky sa mi nepacili, niektore boli super a zhodou okolnosti co tam boli dva realne ampy, ktorych moduly boli v tom racku, tak ten zvuk bol tam. cely flame tu toci progac okolo hiwatu, ktory uprimne nikoho nezaujima  Bavím sa skvele
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #434 kedy: 17. Júl , 2013, 19:16:12 »

Pritom je to vlastne trosku aj skoda, lebo fakt som si to uz chcel aj vyskusat osobne, ale asi to nebude vhodne, lebo hyenika by urcite rozboleli usi aj pluca z pivnicneho prachu a prebasovaneho hlucneho humusneho zvuku. Popiskujem si Bavím sa skvele

Poslednu jesen na session v Tatrach doniesol ten rack do Tatier. Coze si nebol, ked mas taky zaujem? :-D Poculi z fora 4oci, Dr. Karpathorky, DusanUK, Mazzi a dalsi. Ci ako Ti to ma domov doniest, nastrkat tam 30-rocne lampy, zohnat z Budejovic vyrobcu a urobit sukromnu seansu?  Zdravíčko

A k meritu sporu mi odpovedz na toto z toho co som vygooglil. Corgan pouziva doma presne http://www.reevesamps.com/customJimmy.htm. Z tohto ampu mu tipek v Budejoviciach urobil na zaklade http://salvationmods.com/index.php?page=h-watt custom j-watt. Vyladil tak, ze Corgan je s tym spokojny, hra mu to ako na povodnych nahravkach a REALNE pouziva mody na tour zo Smashing Pumpkins. Pre mna z toho vyplyva, ze je to spickovy vyrobok a konecne nieco, co z Ciech prerazilo do sveta. Ziadne darujem gitaru super gitaristovi a odfotim sa s nim pri darovani a ten ju zalozi doma v pivnici. A ze to u nas propaguje Hyenik je prijemny bonus.

PS: Idem si zmerat teplotu, lebo so vsetkym suhlasim s Brankom, co napisal v tejto teme.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.