Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 14:29:01
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: spetná väzba  (Prečítané 4509 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
theExploder
nováčik
*
Príspevkov: 18


« kedy: 25. August , 2008, 23:22:52 »

Ahojte.. Potrejubem nejaku radu ohladne spetnej väzby.. Hram v kapele na elektroakustike s drivom (nesudte ma  Beeee proste to znie fajn mam dobre smimace) ale potrebujem eliminovat spetnu vazbu. Pomoze ok to pustim cez nejaku krabicku ?? alebo multak ? existuje nieco proti tomu ?   Dakujem za rady
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1 kedy: 25. August , 2008, 23:23:33 »

NOISE GATE, alebo DI BOX..
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 25. August , 2008, 23:33:59 »

na akom princípe fungujú tieto srandy? ....opozďuje to signál?  Cmuk chlapci
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 25. August , 2008, 23:39:45 »

treba hrať ďalej od aparátu a chrbtom k nemu. Zožeň si aj prípadne gumu na zakrytie ozvučného otvoru na gitare. predávajú v hudobninách na rôzne typy akustík (otvorov).

Inak sú aj efekty (aj na niektorých mulťákoch hlavne pre akustiku), ktoré ti nájdu frekvenciu, ktorá má tendenciu nahúkavať a potlačia ju.
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 26. August , 2008, 00:02:30 »

 Eliminator/potlačovač spätnej väzby-feedback destroyer. Lacnejšie robi fy Behringer. Take "echtovejšie" dbx.
« Posledná zmena: 26. August , 2008, 00:10:36 od udry » Zaznamenané
theExploder
nováčik
*
Príspevkov: 18


« Odpoveď #5 kedy: 26. August , 2008, 01:01:15 »

Dakujem vsetkym , ten feedback destroyer vyzera ok ale to je procesor a na mna to je moc komplikovane  Bavím sa skvele.. Chcel som skor nejaku tu krabicku .. Neviem co by mi bolo lepsie  boss NS2 alebo nejaky multak ? mam ale obmedzeny rozpocet a jedniny lacnejsi multak som nasiel Zoom A-2 a neviem ci v tom je aj anti-feedback
« Posledná zmena: 26. August , 2008, 01:16:46 od theExploder » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 26. August , 2008, 06:32:58 »

Eliminator/potlačovač spätnej väzby-feedback destroyer. Lacnejšie robi fy Behringer. Take "echtovejšie" dbx.
"Najechtovejšie" robí firma Sabine.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 26. August , 2008, 07:07:58 »

Dakujem vsetkym , ten feedback destroyer vyzera ok ale to je procesor a na mna to je moc komplikovane  Bavím sa skvele.. Chcel som skor nejaku tu krabicku .. Neviem co by mi bolo lepsie  boss NS2 alebo nejaky multak ? mam ale obmedzeny rozpocet a jedniny lacnejsi multak som nasiel Zoom A-2 a neviem ci v tom je aj anti-feedback
No  NS-2 asi tvoj problem nevyrieši.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 26. August , 2008, 10:36:03 »

nekupuj si ziadne kokotiny, ale prehodnot svoj dosavadny setup. kto to kedy videl bustrovat spanielku. jasne, ze to nahukava, je to uplne logicke a nijako to nevyriesis.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 26. August , 2008, 10:48:34 »

nekupuj si ziadne kokotiny, ale prehodnot svoj dosavadny setup. kto to kedy videl bustrovat spanielku. jasne, ze to nahukava, je to uplne logicke a nijako to nevyriesis.
Neodhovaraj ho. Na "normal elektriku" bustruje hocikto. Ale na španielu? V tom je jedinečnost. Zdravíčko A mam niekde VHS koncert dakej kapely,kde chlapik veselo bustruje cez akustiku a ten zvuk je velmi zaujimavy. Na zdravie!  Ta spätna väzba-to je len technicka zaležitost ako to odstranit.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 26. August , 2008, 10:56:22 »

spaniela nie je technicky vhodna na skreslovanie. zamerne rezonantna predna doska - to bude nahukavat vzdy a za kazdych okolnosti. vyhodit neviem kolko litrov za najlacnejsi feedbacker destroyer pochybnej kvality a s velmi pochybnym vysledkom je chujovina.

nez dat 3 litre za odvazbovac Behringer, tak dam 3 litre za Squier z druhej ruky a neriesm absurdity.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #11 kedy: 26. August , 2008, 11:05:44 »

a taka mimo otazka ta spetna väzba ti vadi ked prestaneš hrat tak to začne piskat??

mne ked gitara šumela alebo piskala ked som nehral tak som to vyriešil jednoducho dal som do faka ton kontrol a šlahol som si na gitaru vypinač... otravovalo ma točit potakom tak len tukam prpeinačom....

alebo jednoducho si vypinaj booster ked dohraš nie??

nois gait je len stišovač ale ked je spetna väzba dost silna nepomôže ani to a velke nastavenie gaitu sposobuje pomaly nabeg gitary do hry.........
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #12 kedy: 26. August , 2008, 11:05:57 »

rasto ma pravdu, to ze sa tebe paci ten zvuk neznamena ze je dobry. nechaj si poradit. Ja som mal tiez raz moznost zapojit moju snachezku osadenu shadow snimacmi do ucitelovho multaku a do komba a viem ako znie dobry setup . Povim ti neni to nic moc. Vis jedinecnost odtial potial. Aj hovno je jedinecne no stale je to hovno. Vyhadzovat zbytocne peniaze na trpakoviny. Skus porozmyslat ci isiel naozaj cez nejaky over drive alebo to bol mozno len nejaky compresor s inym efektom. To sa pouziva na akustiku. Drive ani moc ne Pomoooc!
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
udry
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 26. August , 2008, 11:06:09 »

Pre niekoho absurdita,pre niekoho priorita. Na zdravie!  Schvalne,vyskušam to. A uvidim čo to robi .Ale myslim,že velky problem to nebude.
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 26. August , 2008, 11:53:36 »

Pouzivam automatic feedback suppressor pred OD na acoustic. Vzdy treba odstranit feedback pred koncertom.
 pouzival som to  nedavno v telke, mal som priserne vela drive ale funguje to.
 Noise gate nepomaha vobec (len ked nehras).

 Osobne mam 1 Yamaha magicstomp ako preamp/suppressor/feedback destroyer, a signal ide cez pedalboard:

Tu su dema aby si pocul presne kolko je tam drive (az na konci):

 
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.