Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. Máj , 2024, 04:57:14
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zona A  (Prečítané 24525 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #90 kedy: 27. Júl , 2011, 10:36:43 »

....veľmi ma potešila táto kapelka na podhajskej....dali faaakt huuuustý Popiskujem si koncert na podhajskej, pôsobili na mňa ako valec ktorý valcoval dav Nechajte ma vydýchať ....

....totálny vrchol sexu bol zvuk gitary, doteraz mi zvoní v hlave....ozaj, je to fakt LP Junior Huh! ....

do coho mal to LPcko pichnute?
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #91 kedy: 27. Júl , 2011, 10:56:13 »

Co mi pamat siaha, tak mal nejaly stary prasivy marshall, hral som na tom a utrpenie pre mna, ziadne skreslenie, taky kranč Bavím sa skvele
a to lp je epiphone
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #92 kedy: 27. Júl , 2011, 11:49:45 »

....netuším aký mal amp....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #93 kedy: 27. Júl , 2011, 12:41:28 »

a ked ta niesli ti ludia na rukach, steklili ta na chrbte tie vycesane ciiira alebo boli vsetci vyholeni tak ze ich clovek nerorozna od beznych faskov s podobnymi nazormi? :)

to som robil ja ten koncert tu u nas .  a v namestove sa podobne zjavy nenachadzaju . ani pankaci s 36,5 cm cirami a ani vyholenci
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #94 kedy: 14. Apríl , 2013, 15:02:33 »

ta to pank Zóna A - Live Rockfest 1988, kua som pamatnik
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #95 kedy: 14. Apríl , 2013, 21:35:03 »

Riadne peklo na tie casy, ci?
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #96 kedy: 12. Máj , 2014, 05:59:11 »

Dnes, 12.04 14:45 na Dvojke dokument o Zone A z roku 1989, koho by zaujimalo.  Zdravíčko


Čo je Zóna A? odpovede rôzneho spektra obyvateľov Bratislavy na otázku, či poznajú punk rockovú skupiunu Zóna A...
ukážka pesničky Puf a Muf v čb animovanej podobe /autor Viktor Kubal/, s hud.podkladom od Zóny A.
Mladí ľudia rozoberajú úroveň textov piesní, napr. že aj vzhľadom na vek skupiny sú dosť naivné,..k úrovni a obsahu textov sa vyslovujú aj členovia skupiny: Šipi, Ozi...
Juraj Čurný  hovorí o tom, že u nás punk je záležitosťou ľudí, ktorí neveria v budúcnosť, sklamaní životom, tí, ktorí pociťujú veľký rozpor medzi činmi a tým, čo sa v skutočnosti deje - teda skupina Zóna túto dezilúziu vyjadruje.
Ukážka z koncertu s pesničkou Život je pakáreň /s jediným , stále sa opakujúcim textom: život je pakáreň/.
Marián Veselovský , Ľuboš Dojčan /hud.kritik/ a členovia skupiny rozoberajú text piesne - hovoria o úspechu tejto skladby, o tom, že Zóna A sa jediná odvážila pomenovať takto život ...
Ďalšia ukážka z koncertu, hovorí Barbora Slepčanová o punku s heslom punku: ži a nechaj žiť!, myslí si, že sú aj iné kapely, chváli aj haní Zónu A, nepáči sa jej forma prezentácie, napr.Koník  rád "vládne z pódia pubertálnej mládeži", zdá sa jej, že ich hudobný vývoj sa zastavil...
Marián Cigán hovorí o tom, akí diváci chodia na koncerty Zóny A...iný chlapec: skeenheadi na punkových koncertoch nemajú čo hľadať!, Zóna nahrádza aj také kapely, ktorým by činnosť nikto nepovolil..,
hovorí režisér Martin Hanzlíček - ako točil film o punk rockovej skupine Zóna A, o jej druhej strane - o civilnom živote muzikantov, o tom, ako chodia do školy, hovorili o nich profesori, majstri, ako o zaujímavých osobnostiach, ako a kde robia, texty ich pesničiek boli angažované, ale nie poplatné...celý film nikdy nebol odvysielaný,
Mladá dievčina pri bubnoch poznamená - "v ich veku by už mohli mať iné názory"
koncert Zóny, na ktorom hrajú skladbu: Nezmením sa! pred sfanatizovaným publikom.
Podľa Dojčana : "príbeh Zóny A je príkladom toho, ako sa zo zakázaného ovocia stane "velikánska atrakcia"...zmena režimu dostala kapelu do novej situácie, hudba sa zmenila /podľa iného mladíka, to už nie je punk, to je ľudová hudba/..."podľa ostatných punkových skupín sa Zóna postupne sa stáva komerčnou skupinou, ktorá hľadá cesty do rozhlasu a televízie a tomu prispôsobuje texty piesní... a to je jeden velikánsky neriešiteľný rozpor." + ukážka, ako prichádzajú autobusom 39 do Mlynskej doliny, cez vrátnicu, do štúdia, kde beží záznam pesničky s textom : Útok na špicu hitparády...
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #97 kedy: 12. Máj , 2014, 10:37:15 »

toto dnes dávajú?
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #98 kedy: 12. Máj , 2014, 10:57:33 »

Juraj Curny je taky este lepsi slovensky Jirka Cerny, myslim, ze bez oboch by showbiznis uplne zanikol a mozno by sa aj zem prestala tocit.
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #99 kedy: 12. Máj , 2014, 11:27:57 »

Ano toto dnes davaju, hento je popis k tomu co sa bude vysielat.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.21 sekund, 23 otázok.