Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Máj , 2024, 15:16:39
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moj home/hand made stratocaster..  (Prečítané 11586 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #60 kedy: 09. September , 2009, 20:32:56 »

Na Strata je trošku "macatá", ale inak pekná práca, máš môj obdiv  Zdravíčko
Zaznamenané

Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #61 kedy: 09. September , 2009, 20:37:12 »

Na Strata je trošku "macatá", ale inak pekná práca, máš môj obdiv  Zdravíčko
Šak ja som mu vravel že je to superstrat, ale on nie nie Bavím sa skvele
Zaznamenané
ragr
nováčik
*
Príspevkov: 52



« Odpoveď #62 kedy: 09. September , 2009, 21:21:51 »

Ako myslis macata? telo je kopia fender stratocasteru....ale mne sa to tak celkom lubi...ale mozno by som na nej spravil par veci inak len vyroba sa natahovala dva roky a s tym sa menili aj moje chute a plany...
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #63 kedy: 09. September , 2009, 21:30:09 »

Zdá sami taká tučnejšia, ale možno je to len klam, lebo tam nie je pickguard...
Zaznamenané

hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #64 kedy: 10. September , 2009, 08:46:31 »

pekna praca chlape  Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
ragr
nováčik
*
Príspevkov: 52



« Odpoveď #65 kedy: 10. September , 2009, 18:53:03 »

To robi asi celkoy vzhlad ze ma HB a pevnu kobylku a tak mozno aj lak....ale tak som to planoval  :)
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #66 kedy: 10. September , 2009, 20:48:19 »

Paráda. Gratulujem.
Zaznamenané

Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #67 kedy: 13. September , 2009, 19:40:22 »

vzdialenosť pár kilometrov dala slovo a tak sme sa jedno krásne nedeľné poobedie stretli, aby sme porovnali svoje milé :)

Gitarky sme si navzájom osahali a hneď sme prešli k testovaniu, gitary majú použité totožné dreviny, avšak Rasťova má zrejme redší hmatník a aj inú odrodu jelše.
Telá a konštrukcia je tiež v podstate totožná, rozdiely sú v tom, že ja mám štíhlejšie telo (viac vykrojené boky), Rasťo má krk do C a je hrubší, ja mám do D a je tenší, on má tenšiu hlavu a krk má primontovaný priamo šróbama, ja Neckplateom.

Zvuk ma osobne veľmi prekvapil, vo výškach boli gitary totožné Fuuha zíram je možné, že to robí ten javor, lebo mal podobné kreslené akože "kazy", teda skôr, Číž to nazval ňuansy. Je možné, že je to tá istá odroda javoru.
V stredoch a basoch boli cítiť rozdiely, Rasťo má, ako vravím, inú jelšu a mal jej viacej, hoci má T-O-M kobylku a struny skrz telo, ja mám Vintage kobylku. Rastíkova gitara má viacej basov, jednoducho povedané :)
Rozdiely pripisujem teda rozdielným drevám tela.



Čo ma ďalej trocha prekvapilo, boli snímače. Na mojej sa nachádzajú Seymour Duncan SH4+SH2N, on má kópie od pána Šlapáka, dá sa povedať, že zneli rovnako, nejaké rozdiely tam boli, nemožno tvrdiť že horšie/lepšie, boli len iné :)

Testovali sme na aparáte Kustom Tube 12A, čo je hybridné 15 kombko, vlastne nejde o to, ja osobne som chcel otestovať môj home-made zosík, ktorý teraz dokončujem, je to 50W zosik s Cleanom a Overdrivom prevzatom z Dual Recti 3ch, potreboval som len seriozne gitarove repro, lebo momentálne žiadne nemám. Výsledok je ten, že Clean to má pekný a použiteľný, Overdrive ma veľmi sklamal, pri určitom vytočení je to použiteľná kombinácia, ale pri snahe spraviť nejaký konkrétny zvuk sa to udržalo v parádnych výškach, ale stredy a basy boli chaoticky rozsypané, teraz neviem, či som to naprd poletoval, alebo si to nesadlo s tým reprom. Isté je, že seriem na letovanie gitarových zosikov a vraciam sa tam kde som začal a to sú hifáče ... uf, táto kapitola mi dala skúsenosti, negatívne Smútim


Tu som ja s Rasťovou gitkou a on s mojou, osobne sme sa zhodli:
-výšky rovnaké
-Rasťová má mocnejšie basy, zrejme vplyv dreva
-pán Šlapák robí snímače dosť dobre a kvalitne
-letovať gitarový lampáč je zábava pre nebojácnych a bohatých a hlavne šikovných, nie je to riešenie na seriózne hranie.

Na záver neblesnutá foto, odpuste, že som si obliekol také nudné tričko Bavím sa skvele
Zaznamenané
ragr
nováčik
*
Príspevkov: 52



« Odpoveď #68 kedy: 13. September , 2009, 19:47:34 »

V podstate zo vsetkym suhlasim az nato ze to kombo je 12w a testu sa zucastnil aj efekt Digitech RP55...inak vsetko je tak ako pise Andrej  Na zdravie! A te slapkove snimace ma fakt prekvapili v dobrom..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #69 kedy: 14. September , 2009, 09:23:23 »

a moztem zalozit kapelu  Na zdravie! ozaj - bubenik moze mat tovarenske bicie alebo tiez iba homemade ? :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #70 kedy: 14. September , 2009, 09:53:47 »

dobra praca chalani, inak so stolarcinou mate obaja uz dlhsie skusenosti, alebo ste si povedali jednoho dna, ze si proste idete vystruzlikat nastroj? Ja len ci tomu predchadzali nejake roky praxe a studia veci.
Zaznamenané

Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #71 kedy: 14. September , 2009, 11:29:03 »

dobra praca chalani, inak so stolarcinou mate obaja uz dlhsie skusenosti, alebo ste si povedali jednoho dna, ze si proste idete vystruzlikat nastroj? Ja len ci tomu predchadzali nejake roky praxe a studia veci.
Skôr to druhé, ja osobne som predtým strúhal pár vecí v modelárčine, také blbosti, kde sa na presnosť nehľadí :)
Zaznamenané
ragr
nováčik
*
Príspevkov: 52



« Odpoveď #72 kedy: 15. September , 2009, 12:23:26 »

Minule sami uz kamaratka smiala ze ked som sa prihlasil na bicie mal by som si aj tie doma spravit   Bavím sa skvele ale ja som moc skusenosti ani nemal a vlastne stale ani nemam...
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #73 kedy: 19. September , 2009, 09:40:21 »

mate pekne gitary chalani. klobuk dole ped vasou sikovnostou.  Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 23 otázok.