Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 03:49:20
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Suhr efekty  (Prečítané 3884 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 07. November , 2014, 18:54:18 »

http://www.suhr.com/suhr-guitar-pedals/

Mal som na test pozicane krabice Suhr RIOT a Suhr Shiba drive. Rozmyslam, co napisem, ale fakt nemam slov. Zrejme su to dve  najlepsie krabice (ktore mne podla mojich narokov vyhovuju), co som za doterajsi cas hrania vyskusal. Je to klise, ale je to tak.

Viac sa mi pacil Suhr Riot - je to skor distortion, ale najviac ma ocarili dve veci - dynamika a rozsah. Vzdy, ked testujem krabicku, tak ma zaujimaju jej min. a max. hodnoty, hlavne drive. Tu to je neskutocne vyborne, kde s minimom gainu sa viem dostat na uroven vypnutej krabice a zas naplno sa da solovat do nemoty + spominana dynamika. Hlavne je to aj na maxime fajnove pevne skreslenie. Tento pedal ma pravo mat taku cenovku. Najlepsie si to rozumie s Marshallackym cistym, pripadne megatransparentne dokrmit. Je to v podstate na styl Plexitonu, kde sa to chova ako aparat, nez nejaky overdrive. Velmi velmi dobreeeee!

Hra to nejak takto:

Shiba drive je uz xkrat omlety modernejsi OD, ale samozrejme nejakym sposobom modnuty a hlavne s vacsim gainom. Viac sa mi pacil zas v cistom Mesa Mark V zvuku, cize skor Fendracke zvuky. Ma to fajnove zrno, prierazne stredy a perfektne ide za rukou.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1 kedy: 10. November , 2014, 07:36:47 »

sledujem tiež túto značku , cena dosť drahá ale zvuk majú vychytaný ,
si myslím ,že išli hlavne do poriadny operačných zosilňovačov čo sú v  tých efektoch ,
lebo tie efekty v zapojeniach sa točia len o tom istom , a tie hifi čipy parametrami sposobujú v uchu krásny plný príjemný zvuk vo všetkých nastaveniach ,

len už dosť dlho badám že ich kopiruje čína :D  MOOER  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 10. November , 2014, 08:19:00 »

sledujem tiež túto značku , cena dosť drahá ale zvuk majú vychytaný ,
si myslím ,že išli hlavne do poriadny operačných zosilňovačov čo sú v  tých efektoch ,
lebo tie efekty v zapojeniach sa točia len o tom istom , a tie hifi čipy parametrami sposobujú v uchu krásny plný príjemný zvuk vo všetkých nastaveniach ,

len už dosť dlho badám že ich kopiruje čína :D  MOOER  Na zdravie!
Mooer je super znacka, mam od nich uz viac efektov. Napr. take Solo je totalna kopirka Riotu. Porovnane, vyskusane, overene. Alebo este lacnejsia varianta Donner Morpher.

edit - mooer kopiruje takmer vsetky velke znacky, od bossu, cez MI Audio, EHX, Strymon, atd...atd...
« Posledná zmena: 10. November , 2014, 08:19:49 od Branko » Zaznamenané

faki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83



« Odpoveď #3 kedy: 10. November , 2014, 09:32:45 »

Tiež už dlhšiu dobu sledujem Suhr Riot, akurát tá cena...

Napr. take Solo je totalna kopirka Riotu. Porovnane, vyskusane, overene. Alebo este lacnejsia varianta Donner Morpher.

Myslíš, že sa oplatí investovať do M.Solo, keď nemám na Suhr? A rozdiel medzi Mooer Solo a Donner Morpher okrem cenového je aký?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 10. November , 2014, 09:45:35 »

Tiež už dlhšiu dobu sledujem Suhr Riot, akurát tá cena...

Myslíš, že sa oplatí investovať do M.Solo, keď nemám na Suhr? A rozdiel medzi Mooer Solo a Donner Morpher okrem cenového je aký?
URCITE sa oplati, je to TO ISTE. Donner Morpher mi dojde o par dni, tak porovnam a spravim ukazky. Takisto aj na Solo + porovnanie s ogirom.

Inak, nechcel som sa rozpisovat ohladom Mooeru, malokto tomu veri, pretoze "z Ciny". Po precitani a vypocuti x ukazok som musel zobrat na test Riot, aby som sa presvedcil, ze Mooer je vyborna zalezitost, cize musim si ho kupit do zasoby este raz.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 10. November , 2014, 10:19:26 od Branko » Zaznamenané

faki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83



« Odpoveď #5 kedy: 10. November , 2014, 10:39:25 »

Super, teším sa na porovnanie. Sám vlastním Mooer Hustle Drive, ktorý je vlastne OCD klon a za ten peniaz som maximálne spokojný.
Počkám si a rozhodnem sa medzi Solo a Donnerom. Vďaka  Žmurk
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 10. November , 2014, 11:29:49 »

Super, teším sa na porovnanie. Sám vlastním Mooer Hustle Drive, ktorý je vlastne OCD klon a za ten peniaz som maximálne spokojný.
Počkám si a rozhodnem sa medzi Solo a Donnerom. Vďaka  Žmurk
Nad tym Hustle Drive rozmyslam uz dlhsie. Pocul som od ENO jeho klon a dost sa mi pozdavalo, tipujem, ze to bude to iste...
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #7 kedy: 10. November , 2014, 12:15:25 »

jeste levnejsi varianta je Joyo US Dream, na YT jsou i srovnavacky.

PS: Pointa cele teto komedie je zapojeni stareho Marshall Guv´noru  Zdravíčko
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 10. November , 2014, 12:57:31 »

Pointa cele teto komedie je zapojeni stareho Marshall Guv´noru  Zdravíčko
Bravooo
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #9 kedy: 11. November , 2014, 13:22:49 »

jeste levnejsi varianta je Joyo US Dream, na YT jsou i srovnavacky.

PS: Pointa cele teto komedie je zapojeni stareho Marshall Guv´noru  Zdravíčko

aj krunch box  MI audio je guvnor :D
Zaznamenané

tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #10 kedy: 11. November , 2014, 15:07:51 »

Mám Suhr KoKo Boost - efekt na dokrmenie lampového aparátu. Vyskušal som všetko možné- Sd1, DS1, Ts808, ZW44, Vintage V6, BB preamp a dalšie ale tento je suverénne najlepší.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1369



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 11. November , 2014, 20:41:15 »

Skusal som suhr koko boost do poloskresleneho dsl401. A grc. Toto ma velmi prekvapilo lebo to dsl funguje velmi pekne s drvivou vacsinou znamejsich ts-siek, overdrajvov, distorsnov... na cistom a aj poloskreslenom. Co som osobne poskusal. Tak som koko boosta zapichol do vox lil night train, taka 1w lampova hlavicka a tam to uz robilo to co treba a velmi pekne. Co je tiez zaujimave lebo hinten vox sa zas velmo s uplne vsetkymi krabicami nechce kamaratit. Tak som s tym voxom porovnal sekciu booster z koko boosta s inymi boostrami, konkretne mxr mc402(to raz doktorkarpathorky prirovnal ku koko boost a k majik rocket fuel), potom da sa na tom velkom plexitone pouzit len boooster, a este na bayger komoresore je gain, ktory funguje ako booster. Najviac sa koko boostu podobalo mc402, ale ani ostatne moc nezaostavali. Zvuk z toho kokoboosta bol vsak najkrajsi, taky prirodzeny najlepsie liezol do ucha. Robil som to vsak doma v izbe a mam pocit, ze keby to bolo v kapele tak rozdiel nerozoznam. A preto si myslim, ze je koko boost dost predrazeny a ze podobnu sluzbu v istych podmienkach uroba aj lacnejsie skatule.
Zaznamenané

tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #12 kedy: 11. November , 2014, 23:45:29 »

V podstate súhlasím - ano podobnú...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 23 otázok.