Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
14. Máj , 2024, 23:45:53
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 33 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mind the Gap  (Prečítané 104154 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #135 kedy: 24. December , 2011, 09:58:23 »

vsak ked ide len o to aby to znelo live hutne tam kde treba, tak to sa da ojebat aj inak ako dvoma gitaristami, ci? nemozem povedat, ze som to pozeral nejak podrobne a vsetko, ale z toho co som videl tak mi fakt nepride nutne aby tam na to zatlmene vybrnkavanie 9-vych, 11-vych akordov trebalo dvoch gitaristov  Bavím sa skvele  ale vazne, IMHO tam staci jedna, kludne by sa mi tam hodila skreslena basa a bolo by to ok. ze sa na nahravke budu riesit gitary do sterea este nie je nutna podmienka aby na koncerte museli hrat dvaja gitaristi. sample su fajn a ked sa rozhodnete, ze treba druhu gitaru, tak si ju mozte nasamplovat  tam kde bude treba  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #136 kedy: 24. December , 2011, 09:59:04 »

rasto inak s tym ladenim mas pravdu.. na koncerte som sa uplne divil ze co sa deje s gitarou, na zaciatku kazdeho songu som sa musel ladit lebo po kazdom odohranom som bol tak 15 centov pod.. pustalo to jak svina.. som to aj spominal chalanom ze nechapem preco ale na skuske odohram kludne aj 10 songov s jemnym doladenim a tu to pustalo jak besne ci pana.. vraj ze to tie svetla robia kedze produkuju teplo a to drevo inak pracuje.. v polke songu sa mi naozaj ladit nedalo  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #137 kedy: 24. December , 2011, 09:59:43 »

vsak ked ide len o to aby to znelo live hutne tam kde treba, tak to sa da ojebat aj inak ako dvoma gitaristami, ci? nemozem povedat, ze som to pozeral nejak podrobne a vsetko, ale z toho co som videl tak mi fakt nepride nutne aby tam na to zatlmene vybrnkavanie 9-vych, 11-vych akordov trebalo dvoch gitaristov  Bavím sa skvele  ale vazne, IMHO tam staci jedna, kludne by sa mi tam hodila skreslena basa a bolo by to ok. ze sa na nahravke budu riesit gitary do sterea este nie je nutna podmienka aby na koncerte museli hrat dvaja gitaristi. sample su fajn a ked sa rozhodnete, ze treba druhu gitaru, tak si ju mozte nasamplovat  tam kde bude treba  Bavím sa skvele

jop presne
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #138 kedy: 24. December , 2011, 10:05:47 »

ono vlastne ide len o to aby sa na koncerte dialo toto
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #139 kedy: 24. December , 2011, 10:15:46 »

aby vam na koncert chodili zjebani bezdaci?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #140 kedy: 24. December , 2011, 10:17:20 »

Rasto co sa tych komentarov tyka k tej druhej gitare este..  jasne je  mozne ze ti to niekde (aj ostatnym) chyba.. ale

ja naozaj nechcem zacat robit napady vyslovene pre 2 gitary (uz som tak fungoval) lebo ked sa to zacne diat budem musiet upravovat smerom k jednoduchosti aj svoje party aj tu druhu aby to nebolo preplacane..  a ten clovek ked sa mi na to vyjebe po pol roku tak mozem zacat hladat nahradu a zatial to bez tej druhej bude zniet duplom prazdno chapes :) pripad persona grata ze vypisuju tender kazdy mesiac na gitaristu.. ja by som rad hral a nie ze venoval pol roku uceniu rytmiky druheho cloveka uplne vazne to myslim teraz..  nebudem nic robit len to nejakemu 17rocnemu chalankovi prepisovat do guitarpro po veceroch nie? :D

nie ze by som bol narocny, ale mne sa tam nechce vychovavat nejake dalsieho cloveka a ucit ho navykom hrania v kapele (co tu poniektori spominali ze sak vezmite aj slabeho gitaristu vysvihne ho to) my nehrame veci kde by sa technicky vedel vysvihnut, tato kapela neni o predvadzani sa ze kto zvladne vysoluvac minutu a pol na 160bpm a viac.. alebo ze gravity blasty a pod tym ide nejaka riffovacka 7 minut kde sa modlim lebo je to nadoraz.. a taktiez nehrame az tak casto/pravidelne tie skusky aby sme riesili este zohravacku s uplne externym clovekom.. vravim, ak to bude treba a budeme to tak citit, tak sa tomu nebranim, teraz sa nam to ale riesit nechce a ani neoplati, energiu potrebujeme venovat na ine veci.. (napriklad ja sa ucim ako vymenit lampy pocas songu aby si to nikto nevsimol)
 
inak to intro je intro k songu nie intro ku koncertu a je povedzme odvodene, ak poznas original song (andreas johnson glorious) tak tiez zacina introm.. a ano, je cliche.. inak myslim si ze 99% intro uvodov je cliche, uz len preto ze niekto nieco spusti to ludia vnimaju ako cliche ze - zas intro Žmurk
« Posledná zmena: 24. December , 2011, 10:21:29 od kaolko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #141 kedy: 24. December , 2011, 10:22:27 »

ja naozaj nechcem zacat robit napady vyslovene pre 2 gitary (uz som tak fungoval) lebo ked sa to zacne diat budem musiet upravovat smerom k jednoduchosti aj svoje party aj tu druhu aby to nebolo preplacane..  a ten clovek ked sa mi na to vyjebe po pol roku tak mozem zacat hladat nahradu a zatial to bez tej druhej bude zniet duplom prazdno chapes :) pripad persona grata ze vypisuju tender kazdy mesiac na gitaristu.. ja by som rad hral a nie ze venoval pol roku uceniu rytmiky druheho cloveka uplne vazne to myslim teraz..  nebudem nic robit len to nejakemu 17rocnemu chalankovi prepisovat do guitarpro po veceroch nie? :D

ty to beres akymsi zaujmavym pohladom, ze zoberete, nejakeho pankaca alebo co Bavím sa skvele sak ked do kapely pride rovnocenny gitarista pripadne lepsi ? Lebo vyssie opisany clovek je podla mna uplne ten najhorsi pripad a skor zaciatocnik

Samozrejme, ze Vas do nicoho nenutim, je to uplne na Vas. mne sa jedna len o ten pohlad na vec, kde sa zamieta druha gitara z citovaneho principu
« Posledná zmena: 24. December , 2011, 10:23:22 od mario bross » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #142 kedy: 24. December , 2011, 10:29:45 »

skor som tym naznacoval ze by som rad co najviac eliminoval moznu fluktuaciu clenov..  to je cele.. nehovorim ze tomu zabranim, to sa neda.. ale eliminovat sa to da..
a ok sak ano ak bude aj lepsi (co je dost pravdepodobne a bol by som len rad lebo ma kopec veci nauci) este stale neznamena ze bude pre kapelu prinosom.. co znamena lepsi gitarista? lebo poznam x lepsich gitaristov ale zanrovo by sa ku nam nehodili ..

ak bude lepsi tak povedzme ze na zaklade tohto predpokladu bude schopny uhrat zlozite veci - stale sa mi zvysuje riziko ze ked odide budem mat problem najst nahradu v minimalne rovnakej podobe a tie veci budu zrazu ovela prazdnejsie ako ked vznikali len pre 1 gitaru..  teraz som pozeral nejake videa - interviews s Danielom Gildenlowom z Pain of Salvation (taky punk odporucam) a presne toto spominal ze vzdy ked odide clen, je to krok dozadu a je to demotivujuce a kebyze nemaju vybudovane meno tak uz sa na to vyserie davno lebo to konzumuje cas a energiu.. my toho casu a energie mame odost menej resp ju musime rozdelovat medzi kopec veci.. uz nemame 17 rokov to je cele..

inak napriklad co je ta banskobystricka ci jaka kapela.. dvoch spevakov co maju vzdy mi vypadne ich nazov..  doteraz mali jedneho gitaristu, vobec mi tam nechybal druhy.. uz viem brainscan.. vsetko znelo super transparentne.. zrazu maju dvoch gitaristov, dojdem na koncert a musim si zapchavat usi aby clovek vycital co sa tam hra.. jebe bubny a krici do toho niekto a v pozadi je nejaka nesuroda guca zvuku..
« Posledná zmena: 24. December , 2011, 10:30:41 od kaolko » Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #143 kedy: 24. December , 2011, 10:30:26 »

Ja si pustam na koncertoch v par pesnickach (minimum) gitarove spodky zo samlera, pripadne sem tam nejaka vyhravky kde to neuhram naraz. Strasna spokojnost, vzdy 100% vykon  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 24. December , 2011, 10:31:05 od Pablo Woozy » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #144 kedy: 24. December , 2011, 10:31:58 »

Hey, is there a second guitar player?

Nope! Chuck Testa.
Zaznamenané
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #145 kedy: 24. December , 2011, 11:05:58 »

skor som tym naznacoval ze by som rad co najviac eliminoval moznu fluktuaciu clenov..  to je cele.. nehovorim ze tomu zabranim, to sa neda.. ale eliminovat sa to da..
a ok sak ano ak bude aj lepsi (co je dost pravdepodobne a bol by som len rad lebo ma kopec veci nauci) este stale neznamena ze bude pre kapelu prinosom.. co znamena lepsi gitarista? lebo poznam x lepsich gitaristov ale zanrovo by sa ku nam nehodili ..

ak bude lepsi tak povedzme ze na zaklade tohto predpokladu bude schopny uhrat zlozite veci - stale sa mi zvysuje riziko ze ked odide budem mat problem najst nahradu v minimalne rovnakej podobe a tie veci budu zrazu ovela prazdnejsie ako ked vznikali len pre 1 gitaru..  teraz som pozeral nejake videa - interviews s Danielom Gildenlowom z Pain of Salvation (taky punk odporucam) a presne toto spominal ze vzdy ked odide clen, je to krok dozadu a je to demotivujuce a kebyze nemaju vybudovane meno tak uz sa na to vyserie davno lebo to konzumuje cas a energiu.. my toho casu a energie mame odost menej resp ju musime rozdelovat medzi kopec veci.. uz nemame 17 rokov to je cele..

inak napriklad co je ta banskobystricka ci jaka kapela.. dvoch spevakov co maju vzdy mi vypadne ich nazov..  doteraz mali jedneho gitaristu, vobec mi tam nechybal druhy.. uz viem brainscan.. vsetko znelo super transparentne.. zrazu maju dvoch gitaristov, dojdem na koncert a musim si zapchavat usi aby clovek vycital co sa tam hra.. jebe bubny a krici do toho niekto a v pozadi je nejaka nesuroda guca zvuku..
  ak nechcete mat druhu gitaru tak to je  v pohode ale ak nechcete mat druhu gitaru  len koli tomu ze sa obavate ze zdrhne a ty sa budes musiet z dalsim piplat rok je divne, to bi si mal hravat sam kedze ti moze zdrhnut vokill, basak , drummer ved ludia v kapele su len ludia a co potom? gitaristu a basaka este najdes hocikde ale drummer a spevak su tazko podpultovy tovar
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #146 kedy: 24. December , 2011, 11:19:53 »

  ak nechcete mat druhu gitaru tak to je  v pohode ale ak nechcete mat druhu gitaru  len koli tomu ze sa obavate ze zdrhne a ty sa budes musiet z dalsim piplat rok je divne, to bi si mal hravat sam kedze ti moze zdrhnut vokill, basak , drummer ved ludia v kapele su len ludia a co potom? gitaristu a basaka este najdes hocikde ale drummer a spevak su tazko podpultovy tovar

ani gitaristu a ani basaka nenajdes hocikde, tak isto ako bubenika a spevaka..vsetci DOBRI hudobnici su podpultovy tovar...
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #147 kedy: 24. December , 2011, 11:36:49 »

  ak nechcete mat druhu gitaru tak to je  v pohode ale ak nechcete mat druhu gitaru  len koli tomu ze sa obavate ze zdrhne a ty sa budes musiet z dalsim piplat rok je divne, to bi si mal hravat sam kedze ti moze zdrhnut vokill, basak , drummer ved ludia v kapele su len ludia a co potom? gitaristu a basaka este najdes hocikde ale drummer a spevak su tazko podpultovy tovar

jasne primarne to nechceme riesit lebo si to zatial nevyzaduje kompozicia, to som spominal uz n zaciatku.. toto dalsie co som spomenul su len bocne argumenty.. a mas pravdu ked zdrhne ktokovlek okrem gitaristu je to vacsinou vacsi pruser lebo dobrych basakov, bubenikov, klavesakov nehovoriac o spevakoch co maju charizmu to je vacsi problem..
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #148 kedy: 24. December , 2011, 11:39:18 »

Ako som myslim aj po koncerte vravel, gitarista je vacsinou v kapele az ten uuuuplne posledny na ktorom to cele stoji a pada :).
Bez vyrazneho a kvalitneho spevaka, a samozrejme dobrej slapajucej rytmiky bude vzdy kapela nech by mala akehokolvek kvalitneho prepletaca prstov vzdy zla.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #149 kedy: 24. December , 2011, 11:42:07 »

Ako som myslim aj po koncerte vravel, gitarista je vacsinou v kapele az ten uuuuplne posledny na ktorom to cele stoji a pada :).
Bez vyrazneho a kvalitneho spevaka, a samozrejme dobrej slapajucej rytmiky bude vzdy kapela nech by mala akehokolvek kvalitneho prepletaca prstov vzdy zla.

+1 :)

Ak mas dobru basu a bicie (cize rytmika), tak mozes si hrat "co chces". :)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 33 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.