Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
17. Máj , 2024, 14:31:35
Strán: [1] 2 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SAVATAGE  (Prečítané 6286 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 22. November , 2005, 20:01:30 »

Rozhodol som sa zariskovat a otvaram thread o tejto malo znamej muzikalovo-metalovej legende. Moja druha naj kapela po Iron Maiden. Dufam, ze tu najdem ludi, ktori poznaju Savatage, a mozno aj suvisiace projekty...Circle2Circle, Dr.Butcher, TransSiberian Orchestra, Jon Oliva´s Pain....
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1 kedy: 22. November , 2005, 20:17:27 »

Tuto kapelu som pocuval davnejsie a velmi sa mi to pacilo.Bol tam velmi talentovany gitarista,ktory myslim,ale zomrel.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. November , 2005, 21:31:37 »

Presne tak, je to moj najoblubenejsi gitarista. Rad by som o nom otvoril temu v sekcii gitaristi, ale cakam na vhodnu chvilu...uvidime, aka bude odozva na kapelu savatage. PS:Talentovany je slabe slovo, ale o tom az neskor
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 22. November , 2005, 23:39:04 »

Criss Oliva umrel v 1993, priznavam, ze nemam velmi napocuvane albumy pred Streets (1991), ale ani ma k nim nic netaha. Svoj tvorivy vrchol totiz podla mna Savatage zazili az po jeho smrti. Neviem nakolko cerpali este z jeho materialu, ale v tej kapele mi pripadaju talentovani viaceri... kazdopadne to byvala uzasna kapela, jedna z mojich naj. Takto si predstavujem muziku. Paci sa mi, ze sa vymkli zabehanym postupom, takze sa daju onalepkovat privlastkom ""prog-"" alebo ""art-"" a pritom to zvladli vsetko v 3/4 a 4/4 takte (co niektorym zarytym progresistom nejde cez pysk).
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 23. November , 2005, 00:05:23 »

No Al Pitrelli je tiez zaujimava postava.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #5 kedy: 23. November , 2005, 01:08:10 »

Nehra Al Pitrelli v TransSibirian orchestra? teda okrem toho ze hral v Megadeth-e :hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 23. November , 2005, 02:37:30 »

Savatage mam napocuvanych len par albumov. Velmi sa mi paci spevak Zakk Stevens, ma uzasny hlas a co na nich naviac obdivujem je pracu s vrstvenymi vokalmi. U nich bezne 5 a viac linkove spevy, ktore su uplne rozdielne a aj tak to perfektne pasuje. No co mi obcas chyba, ze jednoducho je vacsina skladieb v strednom tempe, alebo v pomalom.Chybaju mi rychlejsie veci takzvane ""vypalovaky"" ktore by ozivili album. Ale tak ci onak, kazda skladba je vzdy doaranzovana do detailov.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 23. November , 2005, 03:00:01 »

Darthez: Trans-Siberian Orchestra, je iba taky dvojalbumovy projekt - v podstate milion spevakov (vratane Stevensa a Olivu) + Savatage ako background-kapela. Je to projekt produceta, co robil so Savatage a tie skladby pre T-SO napisal on a John Oliva, ak si dobre spominam. Inak je to take naozaj dost muzikalove razenie muziky, cize instrumentalisti si na tom velmi nezgustnu.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 23. November , 2005, 14:39:31 »

Imbus: Ak chces pocut odpalovak od Savatage, tak si vypocuj skladbu Commissar z albumu Poets and Madmen. To je zatial posledny album Savatage a vysiel v roku 2001. Odvtedy nic, akurat Jon Oliva, Zak Stevens a gitarista Chris Caffery vydali po dve solovky. Preco? Pretoze TransSiberian orchestra je viac ako projekt. Uz maju za sebou asi 5 LP a niekolko mohutnych turne po Amerike. Tam je tento projekt komercne dost uspesny a Olivovcom sype urcite viac, ako art-metalovy Savatage.
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 23. November , 2005, 17:43:21 »

Altostratus, nepisal si nahodou v teme RAGE,ze je to tvoja druha naj kapelo po irone?:-) ak hej tak ich mas na druhom mieste asi viacej:)
Zaznamenané

o-yep sro
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 23. November , 2005, 18:53:57 »

hehe...napriek nulovej informacnej hodnote tohto prispevku budem reagovat, a to nasledovne...Savatage a Rage som ako svoje dvojky neuviedol zamerne, tuto duplicitu som si vo chvili otvarania tohto threadu neuvedomil, prosim o ospravedlnenie. Z Freudovskeho hladiska z toho vyplyva, ze mam obe kapelky rovnako rad, ako vlastne deti...Z Freudovskeho hladiska tym Iron Maiden v mojom podvedomi prevzal rolu absentujucej manzelky.:hm:...tolko pre dnesok z psychoanalyzy
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 23. November , 2005, 19:37:14 »

:hm:
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 23. November , 2005, 20:32:55 »

dakujem za vysvetlenie.len som sa chcel uistit ze chyba nieje v mojom prijimaci.
Zaznamenané

o-yep sro
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 23. November , 2005, 21:01:23 »

Altostratus: Kto su ""Olivovci"" ? Pokial viem, boli dvaja a zostal uz len jeden... co sa tyka rozpadu Savatage, tipujem, ze za tym je viac, nez len TS-O. Po Zakkovom odchode bolo podla mna jasne, ze bez neho uz nebude Savatage tym, cim byval... aj ten Oliva's Pain, aj Stevensov Circle-II-Circle (mimochodom, uz maju vonku 2 albumy) davaju jasne tusit, kde maju korene, a ze spolupraca tychto dvoch panov ich solovkami prekonana nebude.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 23. November , 2005, 23:09:39 »

Citácia
Originally posted by Darthez Nehra Al Pitrelli v TransSibirian orchestra? teda okrem toho ze hral v Megadeth-e :hairy
No Al Pitelli ma toho viac na svedomi: Megadeth, Savatage, Trans Sibirian, Alice Coooper, Doro Pesch... Skoda, ze uz v Megadethe nehra. Smútim
Zaznamenané

Strán: [1] 2 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.